Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MARTINOVICI BERRY COMPANY SRL

MARTINOVICI BERRY COMPANY SRL

CUI 30562221 · SRL· Loc. Şomcuta Mare, Oraş Şomcuta Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

MARTINOVICI BERRY COMPANY SRL are sediul în Loc. Şomcuta Mare, Oraş Şomcuta Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+123%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 433 K lei, față de 194,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât50,1%

Marja netă calculată este 50,1% în 2025, față de 62,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+104,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025433 K lei+123% față de anul anterior2020: 15.0002021: 15.8762022: 4.6712023: 69.3202024: 194.1962025: 432.990
Rezultat net 2025217,1 K lei+78,3% față de anul anterior2020: 251.1142021: -136.9252022: -124.0362023: -78.2392024: 121.7472025: 217.113
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025298,7 K lei+443,8% față de anul anterior2020: 272.4152021: 135.4892022: 11.4532023: -66.7862024: 54.9252025: 298.663
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0216 K433 K2020: 15 K lei15 K20202021: 15,9 K lei15,9 K20212022: 4,7 K lei4,7 K20222023: 69,3 K lei69,3 K20232024: 194,2 K lei194,2 K20242025: 433 K lei433 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2.655,4%-490,7%1.674,1%Mediana sectorului (2025): 7,4% · n=5792020: 1.674,1%1.674,1%20202021: -862,5%-862,5%20212022: -2.655,4%-2.655,4%20222023: -112,9%-112,9%20232024: 62,7%62,7%20242025: 50,1%50,1%2025

Cifra de afaceri: +123% față de anul anterior. Marja netă: 50,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii298,7 K lei+443,8% față de anul anterior
Datorii35,3 K lei-52,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri69,3 K lei194,2 K lei433 K lei+123% față de anul anterior
Rezultat net-78,2 K lei121,7 K lei217,1 K lei+78,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii-66,8 K lei54,9 K lei298,7 K lei+443,8% față de anul anterior
Datorii187,7 K lei74,1 K lei35,3 K lei-52,3% față de anul anterior
Creanțe2 K lei5,7 K lei11,6 K lei+104,1% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri50,1%7,4%n=57962,7%6,2%n=667
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)89,4%9,6%n=74342,6%9,8%n=833
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)10,6%63,1%n=74357,4%63,9%n=833
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)76,5%67,6%n=74331,8%66,4%n=833
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)65%0%n=74394,4%0%n=833
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive72,7%3,4%n=571221,7%4,7%n=640
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,22×0,47×n=8891,19×0,49×n=1.022
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3609,62 zile208,59 zilen=53610,51 zile189,37 zilen=604
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36044,24 zile133,37 zilen=41592,8 zile135,82 zilen=477
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați432.990 lei151.514 lein=343194.196 lei117.588 lein=406

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
432.990
Rezultat net
217.113
Angajați
1
Datorii
35.328
Active imobilizate
255.538
Active circulante
78.453
Capitaluri proprii
298.663
Venituri totale
461.376
Cheltuieli totale
234.188
Stocuri
53.212
Creanțe
11.572
Casă și conturi la bănci
13.669
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
194.196
Rezultat net
121.747
Angajați
1
Datorii
74.083
Active imobilizate
41.011
Active circulante
87.997
Capitaluri proprii
54.925
Venituri totale
233.303
Cheltuieli totale
109.752
Stocuri
50.057
Creanțe
5.669
Casă și conturi la bănci
32.271
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
69.320
Rezultat net
-78.239
Angajați
1
Datorii
187.696
Active imobilizate
44.498
Active circulante
76.412
Capitaluri proprii
-66.786
Venituri totale
90.576
Cheltuieli totale
168.184
Stocuri
10.948
Creanțe
1.974
Casă și conturi la bănci
63.490
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.671
Rezultat net
-124.036
Angajați
1
Datorii
122.321
Active imobilizate
121.849
Active circulante
11.925
Capitaluri proprii
11.453
Venituri totale
4.736
Cheltuieli totale
128.641
Stocuri
—
Creanțe
11.868
Casă și conturi la bănci
57
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
15.876
Rezultat net
-136.925
Angajați
—
Datorii
96.841
Active imobilizate
201.364
Active circulante
30.966
Capitaluri proprii
135.489
Venituri totale
141.161
Cheltuieli totale
278.085
Stocuri
2.441
Creanțe
19.077
Casă și conturi la bănci
9.448
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
15.000
Rezultat net
251.114
Angajați
—
Datorii
67.122
Active imobilizate
310.673
Active circulante
175.303
Capitaluri proprii
272.415
Venituri totale
597.107
Cheltuieli totale
345.692
Stocuri
—
Creanțe
165.510
Casă și conturi la bănci
9.793
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
146.439
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2013-10-21; reactivare la 2018-09-05. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2018-09-05

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2013-10-21; reactivare la 2018-09-05. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2018-09-05
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-08-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
30562221
Număr de înregistrare
J24/715/2012
Înmatriculare
17 august 2012
EUID
ROONRC.J24/715/2012
Formă juridică
SRL
Sediu social
CIOLTULUI 9 Loc. Şomcuta Mare, Oraş Şomcuta Mare Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. CIOLTULUI 9 Şomcuta Mare MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 august 2012
Înregistrare fiscală
12 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MARTINOVICI FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MARTINOVICI BERRY COMPANY SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.08.2012
Înregistrare fiscală
17 august 2012
Număr registrul comerțului
J24/715/2012
Cod CAEN
5510
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, SAT ŞOMCUTA MARE ORŞ. ŞOMCUTA MARE, STR. CIOLTULUI, NR.9
Cod poștal fiscal
437335
Strada sediului
Str. Cioltului
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Sat Şomcuta Mare Orş. Şomcuta Mare
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
437335
Strada domiciliului fiscal
Str. Cioltului
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Şomcuta Mare Orş. Şomcuta Mare
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
437335

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 2025
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
21 octombrie 2013
Reactivare
5 septembrie 2018
Publicarea deciziei
22 octombrie 2013

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 0125 Rev. 2Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşLoc. Şomcuta Mare, Oraş Şomcuta MareCAEN 0125
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI