Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MARTY M.R.M. OIL SRL

MARTY M.R.M. OIL SRL

CUI 25079400 · SRL· Sat Cerneteaz, Comuna Giarmata

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

MARTY M.R.M. OIL SRL are sediul în Sat Cerneteaz, Comuna Giarmata. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+2,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 284 K lei, față de 278,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât53,4%

Marja netă calculată este 53,4% în 2025, față de 58,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+43,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025284 K lei+2,1% față de anul anterior2020: 309.7282021: 277.3182022: 194.8302023: 209.8682024: 278.2192025: 284.046
Rezultat net 2025151,8 K lei-6,6% față de anul anterior2020: 247.3772021: 215.7342022: 129.8992023: 80.6652024: 162.5652025: 151.764
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025404,4 K lei+60,1% față de anul anterior2020: 265.3162021: 215.9742022: 130.1392023: 90.0942024: 252.6592025: 404.423
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0155 K310 K2020: 309,7 K lei309,7 K20202021: 277,3 K lei277,3 K20212022: 194,8 K lei194,8 K20222023: 209,9 K lei209,9 K20232024: 278,2 K lei278,2 K20242025: 284 K lei284 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%39,9%79,9%Mediana sectorului (2025): 12,1% · n=3602020: 79,9%79,9%20202021: 77,8%77,8%20212022: 66,7%66,7%20222023: 38,4%38,4%20232024: 58,4%58,4%20242025: 53,4%53,4%2025

Cifra de afaceri: +2,1% față de anul anterior. Marja netă: 53,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii404,4 K lei+60,1% față de anul anterior
Datorii709,3 K lei+31,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri209,9 K lei278,2 K lei284 K lei+2,1% față de anul anterior
Rezultat net80,7 K lei162,6 K lei151,8 K lei-6,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii90,1 K lei252,7 K lei404,4 K lei+60,1% față de anul anterior
Datorii450,4 K lei540,4 K lei709,3 K lei+31,2% față de anul anterior
Creanțe473,1 K lei740,8 K lei1,1 mil. lei+43,2% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri53,4%12,1%n=36058,4%14,4%n=399
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)36,3%45,5%n=30631,9%46%n=337
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)63,7%50,4%n=30668,2%49,3%n=337
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)3%22,6%n=3064,3%20%n=337
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)13,6%8%n=30620,5%5,3%n=337
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive37,5%41,5%n=36264,3%38,3%n=405
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,52×1,19×n=4581,4×1,38×n=529
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.344,86 zile99,61 zilen=337958,51 zile98,11 zilen=369
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați284.046 lei312.255 lein=269278.219 lei295.406 lein=300

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
284.046
Rezultat net
151.764
Angajați
1
Datorii
709.274
Active imobilizate
33.505
Active circulante
1.079.550
Capitaluri proprii
404.423
Venituri totale
284.046
Cheltuieli totale
129.838
Stocuri
—
Creanțe
1.061.117
Casă și conturi la bănci
18.433
Cheltuieli în avans
642
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
278.219
Rezultat net
162.565
Angajați
1
Datorii
540.429
Active imobilizate
34.326
Active circulante
757.950
Capitaluri proprii
252.659
Venituri totale
278.219
Cheltuieli totale
113.290
Stocuri
—
Creanțe
740.762
Casă și conturi la bănci
17.188
Cheltuieli în avans
812
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
209.868
Rezultat net
80.665
Angajați
1
Datorii
450.437
Active imobilizate
37.713
Active circulante
502.818
Capitaluri proprii
90.094
Venituri totale
209.868
Cheltuieli totale
127.356
Stocuri
—
Creanțe
473.140
Casă și conturi la bănci
29.678
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
194.830
Rezultat net
129.899
Angajați
1
Datorii
321.604
Active imobilizate
55.766
Active circulante
395.691
Capitaluri proprii
130.139
Venituri totale
194.830
Cheltuieli totale
60.383
Stocuri
—
Creanțe
381.763
Casă și conturi la bănci
13.928
Cheltuieli în avans
286
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
277.318
Rezultat net
215.734
Angajați
—
Datorii
1.603.157
Active imobilizate
70.447
Active circulante
1.748.675
Capitaluri proprii
215.974
Venituri totale
277.318
Cheltuieli totale
54.034
Stocuri
1.253.015
Creanțe
398.751
Casă și conturi la bănci
96.909
Cheltuieli în avans
9
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
309.728
Rezultat net
247.377
Angajați
—
Datorii
66.680
Active imobilizate
88.657
Active circulante
243.339
Capitaluri proprii
265.316
Venituri totale
310.730
Cheltuieli totale
54.710
Stocuri
—
Creanțe
215.661
Casă și conturi la bănci
27.678
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-12

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2009-02-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-11–2026-10-12 · verificat 2026-10-12.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
25079400
Număr de înregistrare
J35/269/2009
Înmatriculare
6 februarie 2009
EUID
ROONRC.J35/269/2009
Formă juridică
SRL
Sediu social
321 Sat Cerneteaz, Comuna Giarmata Timiş
Adresă fiscală
321 Cerneteaz TIMIŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 februarie 2009
Înregistrare fiscală
25 ianuarie 2026
Telefon
0723271964 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RUS CORNEL MARIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MARTY M.R.M. OIL SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.02.2009
Înregistrare fiscală
9 februarie 2009
Număr registrul comerțului
J35/269/2009
Cod CAEN
4611
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0723271964 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT CERNETEAZ COM. GIARMATA, , NR.321
Cod poștal fiscal
307211
Numărul sediului
321
Localitatea sediului
Sat Cerneteaz Com. Giarmata
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307211
Numărul domiciliului fiscal
321
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cerneteaz Com. Giarmata
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307211

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
10 februarie 2009
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4611 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-12Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Cerneteaz, Comuna GiarmataCAEN 4611
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI