Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MASSIMO SRL

MASSIMO SRL

CUI 1828053 · SRL· Municipiul Timişoara· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MASSIMO SRL are sediul în Municipiul Timişoara și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-16,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 82,7 K lei, față de 99,4 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-21,5%

Marja netă calculată este -21,5% în 2024, față de 48,5% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202482,7 K lei-16,9% față de anul anterior2020: 84.8082021: 100.3552022: 107.7182023: 99.4052024: 82.651
Rezultat net 2024-17,7 K leiTrecere pe pierdere2020: 74.5182021: 237.4672022: 89.9332023: 48.1942024: -17.732
Angajați 20241Neschimbat față de anul anterior2022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 202431,8 K lei-35,8% față de anul anterior2020: 46.0262021: 283.4932022: 90.4532023: 49.5172024: 31.785
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate054 K108 K2020: 84,8 K lei84,8 K20202021: 100,4 K lei100,4 K20212022: 107,7 K lei107,7 K20222023: 99,4 K lei99,4 K20232024: 82,7 K lei82,7 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-21,5%107,6%236,6%2020: 87,9%87,9%20202021: 236,6%236,6%20212022: 83,5%83,5%20222023: 48,5%48,5%20232024: -21,5%-21,5%2024Reper 2024: mediana sectorului 1,9% · n=32.263

Cifra de afaceri: -16,9% față de anul anterior.Marjă netă -21,5% · -69,9 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202349,5 K lei
202431,8 K lei

Datorii raportate

20237,5 K lei
20241,4 K lei

Disponibilități bănești

202316,8 K lei
202429 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri107,7 K lei99,4 K lei82,7 K lei-16,9% față de anul anterior
Rezultat net89,9 K lei48,2 K lei-17,7 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii90,5 K lei49,5 K lei31,8 K lei-35,8% față de anul anterior
Datorii2,9 K lei7,5 K lei1,4 K lei-80,6% față de anul anterior
Creanțe9,1 K lei10,9 K lei4,2 K lei-61,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-21,5%48,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 1,9% (n=32.263) · 2023: 2,7% (n=32.917)

Rezultat / active (A+B)-53,4%84,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 1,9% (n=22.355) · 2023: 2,9% (n=22.510)

Rezultat / capitaluri proprii-55,8%97,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 16% (n=23.418) · 2023: 20,4% (n=24.103)

Vânzări per angajat82.651 lei99.405 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 242.354 lei (n=24.014) · 2023: 218.952 lei (n=24.646)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)95,6%86,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 24% (n=22.373) · 2023: 24,2% (n=22.537)

Datorii / active (A+B)4,4%13,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 76,2% (n=22.373) · 2023: 75,9% (n=22.537)

Ponderea activelor imobilizate0%51,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 14,9% (n=22.373) · 2023: 13,8% (n=22.537)

Active circulante / datorii totale22,95×3,7×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,95× (n=38.825) · 2023: 0,98× (n=39.917)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări18,3 zile39,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 6,9 zile (n=28.302) · 2023: 6,9 zile (n=25.500)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
82.651
Rezultat net
-17.732
Angajați
1
Datorii
1.448
Active imobilizate
0
Active circulante
33.233
Capitaluri proprii
31.785
Venituri totale
82.662
Cheltuieli totale
99.567
Stocuri
—
Creanțe
4.206
Casă și conturi la bănci
29.027
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
99.405
Rezultat net
48.194
Angajați
1
Datorii
7.472
Active imobilizate
29.370
Active circulante
27.619
Capitaluri proprii
49.517
Venituri totale
99.705
Cheltuieli totale
50.664
Stocuri
—
Creanțe
10.864
Casă și conturi la bănci
16.755
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
107.718
Rezultat net
89.933
Angajați
1
Datorii
2.914
Active imobilizate
30.195
Active circulante
63.172
Capitaluri proprii
90.453
Venituri totale
107.718
Cheltuieli totale
15.143
Stocuri
—
Creanțe
9.083
Casă și conturi la bănci
54.089
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
100.355
Rezultat net
237.467
Angajați
—
Datorii
188.916
Active imobilizate
31.020
Active circulante
441.389
Capitaluri proprii
283.493
Venituri totale
430.729
Cheltuieli totale
182.708
Stocuri
—
Creanțe
2.228
Casă și conturi la bănci
439.161
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
84.808
Rezultat net
74.518
Angajați
—
Datorii
220.926
Active imobilizate
193.241
Active circulante
73.711
Capitaluri proprii
46.026
Venituri totale
84.808
Cheltuieli totale
7.861
Stocuri
—
Creanțe
1.217
Casă și conturi la bănci
72.494
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1828053
Număr de înregistrare
J35/2963/1991
Înmatriculare
29 septembrie 1991
EUID
ROONRC.J35/2963/1991
Formă juridică
SRL
Sediu social
GELU 42 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DZAKA SEAD

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MASSIMO SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 17.11.2025
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J35/2963/1991
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
431552
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. GELU, NR.42
Cod poștal fiscal
300168
Strada sediului
Str. Gelu
Numărul sediului
42
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300168
Strada domiciliului fiscal
Str. Gelu
Numărul domiciliului fiscal
42
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
300168

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
15 decembrie 2021
Perioada 1: TVA până la
17 noiembrie 2025
Perioada 1: Anulare operată la
19 noiembrie 2025
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 ianuarie 1996
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2012
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI