Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MASTERBEG TOP IZOLATII S.R.L.

MASTERBEG TOP IZOLATII S.R.L.

CUI 44618500 · SRL· Sat Becicherecu Mic, Comuna Becicherecu Mic

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2025-09-25. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

MASTERBEG TOP IZOLATII S.R.L. are sediul în Sat Becicherecu Mic, Comuna Becicherecu Mic. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2025-09-25. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a crescut+18,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 350,9 K lei, față de 296,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât68,6%

Marja netă calculată este 68,6% în 2025, față de 75,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
60/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025350,9 K lei+18,5% față de anul anterior2021: 184.0402022: 289.1052023: 256.7412024: 296.2182025: 350.874
Rezultat net 2025240,7 K lei+7,6% față de anul anterior2021: 161.0852022: 194.6812023: 149.6812024: 223.8222025: 240.727
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 22023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025241 K lei-67% față de anul anterior2021: 161.2852022: 355.9662023: 505.6472024: 729.4692025: 240.967
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0175 K351 K2021: 184 K lei184 K20212022: 289,1 K lei289,1 K20222023: 256,7 K lei256,7 K20232024: 296,2 K lei296,2 K20242025: 350,9 K lei350,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%43,8%87,5%Mediana sectorului (2025): 14,4% · n=7152021: 87,5%87,5%20212022: 67,3%67,3%20222023: 58,3%58,3%20232024: 75,6%75,6%20242025: 68,6%68,6%2025

Cifra de afaceri: +18,5% față de anul anterior. Marja netă: 68,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii241 K lei-67% față de anul anterior
Datorii130,3 K lei+1.363% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri256,7 K lei296,2 K lei350,9 K lei+18,5% față de anul anterior
Rezultat net149,7 K lei223,8 K lei240,7 K lei+7,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii505,6 K lei729,5 K lei241 K lei-67% față de anul anterior
Datorii43,1 K lei8,9 K lei130,3 K lei+1.363% față de anul anterior
Creanțe203,8 K lei203,8 K lei325,8 K lei+59,8% față de anul anterior
Angajați211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri68,6%14,4%n=71575,6%12,5%n=1.000
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%37%n=69130,7%41,1%n=935
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,85×1,43×n=87682,88×1,5×n=1.194
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360334,32 zile75,3 zilen=678247,74 zile70,93 zilen=937
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3605,22 zile19,98 zilen=420—19,12 zilen=577
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați350.874 lei191.849 lein=595296.218 lei175.430 lein=849

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
350.874
Rezultat net
240.727
Angajați
1
Datorii
130.338
Active imobilizate
—
Active circulante
371.305
Capitaluri proprii
240.967
Venituri totale
350.874
Cheltuieli totale
105.031
Stocuri
5.087
Creanțe
325.848
Casă și conturi la bănci
40.370
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
296.218
Rezultat net
223.822
Angajați
1
Datorii
8.909
Active imobilizate
—
Active circulante
738.378
Capitaluri proprii
729.469
Venituri totale
296.218
Cheltuieli totale
69.789
Stocuri
—
Creanțe
203.848
Casă și conturi la bănci
534.530
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
256.741
Rezultat net
149.681
Angajați
2
Datorii
43.076
Active imobilizate
—
Active circulante
548.723
Capitaluri proprii
505.647
Venituri totale
256.741
Cheltuieli totale
104.492
Stocuri
—
Creanțe
203.848
Casă și conturi la bănci
344.875
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
289.105
Rezultat net
194.681
Angajați
2
Datorii
17.624
Active imobilizate
—
Active circulante
373.590
Capitaluri proprii
355.966
Venituri totale
289.105
Cheltuieli totale
91.533
Stocuri
—
Creanțe
95.500
Casă și conturi la bănci
278.090
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
184.040
Rezultat net
161.085
Angajați
—
Datorii
4.921
Active imobilizate
—
Active circulante
166.206
Capitaluri proprii
161.285
Venituri totale
184.040
Cheltuieli totale
19.913
Stocuri
—
Creanțe
13.250
Casă și conturi la bănci
152.956
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

60/ 100Atenție ridicată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-09-25. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

110.375 lei în total.

ANAF · 2026-06-30

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-09-25. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

110.375 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-07-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat84.732 lei0 lei84.732 lei84.732 lei0 lei
Asigurări sociale18.322 lei0 lei18.322 lei18.322 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate7.321 lei0 lei7.321 lei7.321 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44618500
Număr de înregistrare
J2021002911350
Înmatriculare
20 iulie 2021
EUID
ROONRC.J2021002911350
Formă juridică
SRL
Sediu social
Agronomului 13/A Sat Becicherecu Mic, Comuna Becicherecu Mic Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Agronomului 13/A Becicherecu Mic TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 iulie 2021
Înregistrare fiscală
22 septembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BEGHEAN LIUDMILA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MASTERBEG TOP IZOLATII S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.07.2021
Înregistrare fiscală
20 iulie 2021
Număr registrul comerțului
J2021002911350
Cod CAEN
4324
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT BECICHERECU MIC COM. BECICHERECU MIC, STR. AGRONOMULUI, NR.13/A, SPAȚIUL 2
Strada sediului
Str. Agronomului
Numărul sediului
13/A
Localitatea sediului
Sat Becicherecu Mic Com. Becicherecu Mic
Județul sediului
TIMIŞ
Detalii sediu
SPAȚIUL 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Agronomului
Numărul domiciliului fiscal
13/A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Becicherecu Mic Com. Becicherecu Mic
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Detalii domiciliu fiscal
SPAȚIUL 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
25 septembrie 2025
Publicarea deciziei
25 septembrie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 9130 Rev. 3Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

CAEN 9621 Rev. 3Activități de coafură și frizerie

CAEN 9622 Rev. 3Activități de tratament și înfrumusețare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Becicherecu Mic, Comuna Becicherecu MicCAEN 4329
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI