Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MATHIAS FAMILY GROUP S.R.L.

MATHIAS FAMILY GROUP S.R.L.

CUI 39633261 · SRL· Sat Tauţ, Comuna Tauţ

falimentONRC · 2026-09-03

Procedură sau stare de insolvență în registrufalimentVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

MATHIAS FAMILY GROUP S.R.L. are sediul în Sat Tauţ, Comuna Tauţ. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Procedură sau stare de insolvență în registruNecesită verificare

faliment

ONRC · 2026-09-03
Creanțe în creștere+40,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025
Datoriile au crescut+12%

Datoriile raportate sunt 396,5 K lei în 2025, față de 353,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Fără an comparabil2020: 1.005.2912021: 1.004.0872022: 515.1612023: 923.7792024: 112.713
Rezultat net 2025-377,2 K lei-5.029,5% față de anul anterior2020: 12.6462021: 65.2352022: -18.9642023: 24.7512024: -7.3542025: -377.220
Angajați 20250-100% față de anul anterior2020: 52021: 62022: 42023: 32024: 12025: 0
Capitaluri proprii 2025-353,5 K lei-1.590,7% față de anul anterior2020: 14.3972021: 79.6322022: 60.6682023: 85.4182024: 23.7142025: -353.505
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0503 K1 mil.2020: 1 mil. lei1 mil.20202021: 1 mil. lei1 mil.20212022: 515,2 K lei515,2 K20222023: 923,8 K lei923,8 K20232024: 112,7 K lei112,7 K2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6,5%-0%6,5%Mediana sectorului (2025): 2% · n=297312020: 1,3%1,3%20202021: 6,5%6,5%20212022: -3,7%-3,7%20222023: 2,7%2,7%20232024: -6,5%-6,5%20242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-353,5 K lei-1.590,7% față de anul anterior
Datorii396,5 K lei+12% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri923,8 K lei112,7 K lei—Fără an comparabil
Rezultat net24,8 K lei-7,4 K lei-377,2 K lei-5.029,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii85,4 K lei23,7 K lei-353,5 K lei-1.590,7% față de anul anterior
Datorii370,5 K lei353,9 K lei396,5 K lei+12% față de anul anterior
Creanțe30,9 K lei36,5 K lei51,2 K lei+40,2% față de anul anterior
Angajați310-100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri—2%n=29.731-6,5%1,9%n=32.263
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-929,8%22,4%n=20.7416,3%24%n=22.373
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)1.042,8%77,8%n=20.74194%76,2%n=22.373
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)8,8%15,6%n=20.7410,9%14,9%n=22.373
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-992,1%2,2%n=20.723-2%1,9%n=22.355
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—17,7%n=21.632-31%16%n=23.418
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,09×0,95×n=35.4151,05×0,95×n=38.825
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—8,02 zilen=26.828116,61 zile6,91 zilen=28.302
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—63,03 zilen=27.3891.029,85 zile65,5 zilen=29.567
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—259.175 lein=21.783112.713 lei242.354 lein=24.014

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-377.220
Angajați
0
Datorii
396.476
Active imobilizate
3.349
Active circulante
34.672
Capitaluri proprii
-353.505
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
377.220
Stocuri
2.465
Creanțe
51.199
Casă și conturi la bănci
-18.992
Cheltuieli în avans
4.950
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
112.713
Rezultat net
-7.354
Angajați
1
Datorii
353.920
Active imobilizate
3.349
Active circulante
373.333
Capitaluri proprii
23.714
Venituri totale
112.713
Cheltuieli totale
118.940
Stocuri
322.437
Creanțe
36.509
Casă și conturi la bănci
14.387
Cheltuieli în avans
952
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
923.779
Rezultat net
24.751
Angajați
3
Datorii
370.507
Active imobilizate
5.329
Active circulante
449.644
Capitaluri proprii
85.418
Venituri totale
928.689
Cheltuieli totale
894.651
Stocuri
376.016
Creanțe
30.936
Casă și conturi la bănci
42.692
Cheltuieli în avans
952
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
515.161
Rezultat net
-18.964
Angajați
4
Datorii
370.207
Active imobilizate
11.925
Active circulante
409.624
Capitaluri proprii
60.668
Venituri totale
517.806
Cheltuieli totale
531.592
Stocuri
392.742
Creanțe
10.706
Casă și conturi la bănci
6.176
Cheltuieli în avans
9.326
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.004.087
Rezultat net
65.235
Angajați
6
Datorii
325.915
Active imobilizate
12.142
Active circulante
393.405
Capitaluri proprii
79.632
Venituri totale
1.009.188
Cheltuieli totale
933.861
Stocuri
386.338
Creanțe
13
Casă și conturi la bănci
7.054
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.005.291
Rezultat net
12.646
Angajați
5
Datorii
537.337
Active imobilizate
18.311
Active circulante
533.423
Capitaluri proprii
14.397
Venituri totale
1.011.107
Cheltuieli totale
988.350
Stocuri
501.170
Creanțe
21.255
Casă și conturi la bănci
10.998
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-05
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCfaliment2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-05
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-05
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiStări de insolvență

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-07-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-05 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-05.

Procedura falimentului1787/108/2026 · Tribunalul Arad Secţia a II-a Civilă

Deschisă la 08/07/2026

1 dosar de insolvență

1787/108/2026 Tribunalul Arad Secţia a II-a Civilă

Deschidere: 08.07.2026

Practician în insolvență: CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENȚĂ ZAHARIA ROXANA-MIHAELA · office@zahariainsolvency.ro

10 publicări în BPI

Debt record 124

28/09/2026 · BPI 23 714 din 29/09/2026

Report 111

09/09/2026 · BPI 22 071 din 10/09/2026

Other procedural documents - courts/practitioners 110

07/09/2026 · BPI 21 945 din 09/09/2026

Debt record 107

27/08/2026 · BPI 21 148 din 27/08/2026

Report

18/08/2026 · BPI 20 532 din 18/08/2026

Report

13/08/2026 · BPI 20 330 din 14/08/2026

Summons 093

24/07/2026 · BPI 19 191 din 27/07/2026

Conclusion 708

08/07/2026 · BPI 18 189 din 13/07/2026

Communication

08/07/2026 · BPI 18 189 din 13/07/2026

Notification 049

09/07/2026 · BPI 18 176 din 10/07/2026

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39633261
Număr de înregistrare
J2/1157/2018
Înmatriculare
17 iulie 2018
EUID
ROONRC.J2/1157/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
TAUŢ 543 Sat Tauţ, Comuna Tauţ Arad
Adresă fiscală
TAUŢ 543 Tauţ ARAD
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 iulie 2018
Înregistrare fiscală
24 septembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar provizoriu
CONSORTIU FORMAT DIN CII GRIGORIE FLORIN SI CII ZAHARIA ROXANA MIHAEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MATHIAS FAMILY GROUP S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.07.2018
Înregistrare fiscală
17 iulie 2018
Număr registrul comerțului
J02/1157/2018
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Ineu

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, SAT TAUŢ COM. TAUŢ, TAUŢ, NR.543
Cod poștal fiscal
317355
Strada sediului
TAUŢ
Numărul sediului
543
Localitatea sediului
Sat Tauţ Com. Tauţ
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
317355
Strada domiciliului fiscal
TAUŢ
Numărul domiciliului fiscal
543
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Tauţ Com. Tauţ
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
317355

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
29 august 2018
TVA până la
31 octombrie 2024
Anulare operată la
1 noiembrie 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4782 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-05Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradSat Tauţ, Comuna TauţCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI