Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MATTELOT BUSINESS S.R.L.

MATTELOT BUSINESS S.R.L.

CUI 22358418 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MATTELOT BUSINESS S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-30,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 182,4 K lei, față de 262,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât7,9%

Marja netă calculată este 7,9% în 2025, față de 17% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+439,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025182,4 K lei-30,6% față de anul anterior2020: 160.3292021: 280.0902022: 440.3342023: 348.7412024: 262.7932025: 182.354
Rezultat net 202514,4 K lei-67,6% față de anul anterior2020: 44.4622021: 71.8802022: 168.6792023: 61.3902024: 44.5482025: 14.430
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202568,1 K lei-6,4% față de anul anterior2020: 17.3452021: 78.6992022: 169.1592023: 128.6252024: 72.6892025: 68.057
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0220 K440 K2020: 160,3 K lei160,3 K20202021: 280,1 K lei280,1 K20212022: 440,3 K lei440,3 K20222023: 348,7 K lei348,7 K20232024: 262,8 K lei262,8 K20242025: 182,4 K lei182,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%19,2%38,3%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=139152020: 27,7%27,7%20202021: 25,7%25,7%20212022: 38,3%38,3%20222023: 17,6%17,6%20232024: 17%17%20242025: 7,9%7,9%2025

Cifra de afaceri: -30,6% față de anul anterior. Marja netă: 7,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii68,1 K lei-6,4% față de anul anterior
Datorii40,3 K lei+3,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri348,7 K lei262,8 K lei182,4 K lei-30,6% față de anul anterior
Rezultat net61,4 K lei44,5 K lei14,4 K lei-67,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii128,6 K lei72,7 K lei68,1 K lei-6,4% față de anul anterior
Datorii39,6 K lei39 K lei40,3 K lei+3,5% față de anul anterior
Creanțe51 K lei6,1 K lei32,7 K lei+439,1% față de anul anterior
Angajați211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri7,9%3,7%n=13.91517%3,4%n=17.569
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)64,6%21%n=9.19767,1%22,8%n=11.268
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)38,3%78,5%n=9.19736%77%n=11.268
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,3%8,9%n=9.1972,9%7,6%n=11.268
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)13,7%1,5%n=9.19541,1%0,8%n=11.268
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive21,2%35,6%n=10.98961,3%37,8%n=13.396
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,55×0,91×n=19.2622,7×0,93×n=23.783
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36064,54 zile41,77 zilen=12.6718,31 zile34,08 zilen=15.568
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360122,43 zile73,28 zilen=11.09184,68 zile75,57 zilen=13.878
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați182.354 lei273.798 lein=6.376262.793 lei259.712 lein=8.690

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
182.354
Rezultat net
14.430
Angajați
1
Datorii
40.340
Active imobilizate
2.468
Active circulante
102.803
Capitaluri proprii
68.057
Venituri totale
186.410
Cheltuieli totale
170.426
Stocuri
62.016
Creanțe
32.691
Casă și conturi la bănci
8.096
Cheltuieli în avans
3.126
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
262.793
Rezultat net
44.548
Angajați
1
Datorii
38.982
Active imobilizate
3.127
Active circulante
105.217
Capitaluri proprii
72.689
Venituri totale
265.551
Cheltuieli totale
218.505
Stocuri
61.814
Creanțe
6.064
Casă și conturi la bănci
37.339
Cheltuieli în avans
3.327
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
348.741
Rezultat net
61.390
Angajați
2
Datorii
39.558
Active imobilizate
4.052
Active circulante
159.887
Capitaluri proprii
128.625
Venituri totale
350.523
Cheltuieli totale
286.169
Stocuri
63.659
Creanțe
51.019
Casă și conturi la bănci
45.209
Cheltuieli în avans
4.244
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
440.334
Rezultat net
168.679
Angajați
1
Datorii
35.492
Active imobilizate
—
Active circulante
202.511
Capitaluri proprii
169.159
Venituri totale
440.978
Cheltuieli totale
267.980
Stocuri
59.060
Creanțe
80.061
Casă și conturi la bănci
63.390
Cheltuieli în avans
2.140
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
280.090
Rezultat net
71.880
Angajați
1
Datorii
18.833
Active imobilizate
—
Active circulante
96.477
Capitaluri proprii
78.699
Venituri totale
280.090
Cheltuieli totale
205.745
Stocuri
40.836
Creanțe
14.985
Casă și conturi la bănci
40.656
Cheltuieli în avans
1.055
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
160.329
Rezultat net
44.462
Angajați
1
Datorii
34.821
Active imobilizate
—
Active circulante
51.421
Capitaluri proprii
17.345
Venituri totale
160.348
Cheltuieli totale
112.844
Stocuri
31.122
Creanțe
11.534
Casă și conturi la bănci
8.765
Cheltuieli în avans
745
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 31% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 31% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-07-01 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
22358418
Număr de înregistrare
J40/16566/2007
Înmatriculare
5 septembrie 2007
EUID
ROONRC.J40/16566/2007
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. Lt. Saidac Gheorghe 2 12 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Lt. Saidac Gheorghe 2 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
1 iulie 2013
Înregistrare fiscală
24 august 2023
Telefon
2206608

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANDREI GEORGETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MATTELOT BUSINESS S.R.L.
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 01.07.2013
Înregistrare fiscală
5 septembrie 2007
Număr registrul comerțului
J2007016566401
Cod CAEN
4791
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
2206608
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. LT. SAIDAC GHEORGHE, NR.2, CAMERA 1, BL.12, SC.1, ET.6, AP.36
Cod poștal fiscal
60535
Strada sediului
Str. Lt. Gheorghe Saidac
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
60535
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Lt. Gheorghe Saidac
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
60535
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 3212 Rev. 2Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase

CAEN 4648 Rev. 2Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4765 Rev. 2Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate

CAEN 4777 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate

CAEN 4779 Rev. 2Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6Strada Lt. Saidac GheorgheCAEN 4791
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI