Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MC-LAV ENERGY TRUST S.R.L.

MC-LAV ENERGY TRUST S.R.L.

CUI 45057082 · SRL· Municipiul Deva

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

MC-LAV ENERGY TRUST S.R.L. are sediul în Municipiul Deva. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-54,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 88,6 K lei, față de 194,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut22,9%

Marja netă calculată este 22,9% în 2025, față de 0,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+67,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202588,6 K lei-54,4% față de anul anterior2022: 02023: 5.8802024: 194.1822025: 88.567
Rezultat net 202520,3 K lei+5.335,9% față de anul anterior2022: 02023: 2772024: 3732025: 20.276
Angajați 20252+0% față de anul anterior2022: 02023: 12024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202521,1 K lei+2.385,5% față de anul anterior2022: 2002023: 4772024: 8502025: 21.127
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate097 K194 K2022: 0 lei020222023: 5,9 K lei5,9 K20232024: 194,2 K lei194,2 K20242025: 88,6 K lei88,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%11,4%22,9%Mediana sectorului (2025): 13% · n=163220222023: 4,7%4,7%20232024: 0,2%0,2%20242025: 22,9%22,9%2025

Cifra de afaceri: -54,4% față de anul anterior. Marja netă: 22,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii21,1 K lei+2.385,5% față de anul anterior
Datorii121,6 K lei+29,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri5,9 K lei194,2 K lei88,6 K lei-54,4% față de anul anterior
Rezultat net277 lei373 lei20,3 K lei+5.335,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii477 lei850 lei21,1 K lei+2.385,5% față de anul anterior
Datorii151,4 K lei93,8 K lei121,6 K lei+29,6% față de anul anterior
Creanțe580 lei21 K lei35,2 K lei+67,4% față de anul anterior
Angajați122+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri22,9%13%n=1.6320,2%13,5%n=1.550
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)18%42,4%n=1.3910,8%48,1%n=1.334
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)103,6%48,9%n=1.39184,6%45,5%n=1.334
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)57,6%26,7%n=1.39158,8%25,6%n=1.334
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)17,3%8%n=1.3900,3%7,8%n=1.333
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive96%47,9%n=1.52243,9%36,1%n=1.447
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,41×1,41×n=2.0120,49×1,47×n=1.886
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360143,16 zile63,92 zilen=1.46939 zile58,1 zilen=1.366
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile14,93 zilen=8230 zile18,86 zilen=803
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați44.284 lei167.812 lein=1.18597.091 lei151.610 lein=1.150

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
88.567
Rezultat net
20.276
Angajați
2
Datorii
121.565
Active imobilizate
67.595
Active circulante
49.777
Capitaluri proprii
21.127
Venituri totale
130.163
Cheltuieli totale
106.697
Stocuri
0
Creanțe
35.221
Casă și conturi la bănci
14.556
Cheltuieli în avans
47.909
Venituri în avans
22.589
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
194.182
Rezultat net
373
Angajați
2
Datorii
93.798
Active imobilizate
65.172
Active circulante
45.657
Capitaluri proprii
850
Venituri totale
230.085
Cheltuieli totale
229.650
Stocuri
0
Creanțe
21.039
Casă și conturi la bănci
24.618
Cheltuieli în avans
47.909
Venituri în avans
64.090
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.880
Rezultat net
277
Angajați
1
Datorii
151.398
Active imobilizate
104.321
Active circulante
14.145
Capitaluri proprii
477
Venituri totale
5.880
Cheltuieli totale
5.550
Stocuri
0
Creanțe
580
Casă și conturi la bănci
13.565
Cheltuieli în avans
33.409
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
0
Datorii
5.370
Active imobilizate
0
Active circulante
661
Capitaluri proprii
200
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
0
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
661
Cheltuieli în avans
4.909
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 54% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-18Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 54% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-10-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

14 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45057082
Număr de înregistrare
J20/1563/2021
Înmatriculare
14 octombrie 2021
EUID
ROONRC.J20/1563/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
PIETROASA 4A Municipiul Deva Hunedoara · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. PIETROASA 4A Deva HUNEDOARA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 octombrie 2021
Înregistrare fiscală
31 martie 2023
Telefon
0721924066 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MORARU CĂLIN CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MC-LAV ENERGY TRUST S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.10.2021
Înregistrare fiscală
14 octombrie 2021
Număr registrul comerțului
J20/1563/2021
Cod CAEN
8130
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara

Contact și adrese

Telefon
0721924066 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, STR. PIETROASA, NR.4A
Cod poștal fiscal
330119
Strada sediului
Str. Pietroasa
Numărul sediului
4A
Localitatea sediului
Mun. Deva
Județul sediului
HUNEDOARA
Codul poștal al sediului
330119
Strada domiciliului fiscal
Str. Pietroasa
Numărul domiciliului fiscal
4A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Deva
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA
Cod poștal domiciliu fiscal
330119

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (14) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

INSPECTORATUL DE POLITIE AL JUDETULUI HUNEDOARA5 din 14 înregistrări (35,7%) · Vezi relația

LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL ,,ALEXANDRU BORZA" GEOAGIU4 din 14 înregistrări (28,6%) · Vezi relația

Sanatoriul de Pneumoftiziologie Geoagiu4 din 14 înregistrări (28,6%) · Vezi relația

Societatea Nationala a Apelor Minerale1 din 14 înregistrări (7,1%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de energie electrica si servicii conexe (Rev.2)4 din 14 înregistrări (28,6%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si de intretinere a instalatiilor electrice de constructii (Rev.2)3 din 14 înregistrări (21,4%) · Vezi selecția

Lucrari de instalatii electrice (Rev.2)2 din 14 înregistrări (14,3%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si de intretinere a echipamentului de distributie electrica (Rev.2)2 din 14 înregistrări (14,3%) · Vezi selecția

Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)2 din 14 înregistrări (14,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

18 mai 2026Achiziție directă

Servicii de masurare si verificare aparataj electric, tablouri de distributie, eliberare Rapoarte de

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL ,,ALEXANDRU BORZA" GEOAGIU

CPV 50711000-2 — Servicii de reparare si de intretinere a instalatiilor electrice de constructii (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50711000-2

Vezi detaliile atribuirii →
3.500 leiValoare publicată
15 mai 2026Achiziție directă

Verificare/ masurare instalații electrice și de legare la pământ/protecție împotriva trăsnete

Autoritate: Sanatoriul de Pneumoftiziologie Geoagiu

CPV 71314000-2 — Servicii de energie electrica si servicii conexe (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71314000-2

Vezi detaliile atribuirii →
2.400 leiValoare publicată
20 octombrie 2025Achiziție directă

Servicii de verificare instalatie energie electrica și verificare prize de pamant

Autoritate: Societatea Nationala a Apelor Minerale

CPV 71632000-7 — Servicii de testare tehnica (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71632000-7

Vezi detaliile atribuirii →
15.460 leiValoare publicată
4 septembrie 2025Achiziție directă

Achizitie servicii verificare prize

Autoritate: INSPECTORATUL DE POLITIE AL JUDETULUI HUNEDOARA

CPV 71314000-2 — Servicii de energie electrica si servicii conexe (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71314000-2

Vezi detaliile atribuirii →
3.650 leiValoare publicată
7 mai 2025Achiziție directă

Verificare/ masurare instalații electrice și de legare la pământ/protecție împotriva trăsn71314000-2

Autoritate: Sanatoriul de Pneumoftiziologie Geoagiu

CPV 71314000-2 — Servicii de energie electrica si servicii conexe (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71314000-2

Vezi detaliile atribuirii →
2.400 leiValoare publicată
9 aprilie 2025Achiziție directă

Servicii de mentenanta instalatii electrice.

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL ,,ALEXANDRU BORZA" GEOAGIU

CPV 50800000-3 — Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50800000-3

Vezi detaliile atribuirii →
2.200 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 3511 Rev. 2Producția de energie electrică

CAEN 3512 Rev. 2Transportul energiei electrice

CAEN 3513 Rev. 2Distribuția energiei electrice

CAEN 3514 Rev. 2Comercializarea energiei electrice

CAEN 3821 Rev. 2Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3900 Rev. 2Activități și servicii de decontaminare

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraMunicipiul DevaCAEN 8130
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI