Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MCA PRODUCT INVEST S.R.L.

MCA PRODUCT INVEST S.R.L.

CUI 42991383 · SRL· Sat Baciu, Comuna Baciu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MCA PRODUCT INVEST S.R.L. are sediul în Sat Baciu, Comuna Baciu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+27%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,1 mil. lei, față de 2,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut6,6%

Marja netă calculată este 6,6% în 2025, față de 3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+73,6%

Datoriile raportate sunt 381,2 K lei în 2025, față de 219,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,1 mil. lei+27% față de anul anterior2021: 9.9532022: 165.9032023: 2.150.8372024: 2.428.7172025: 3.083.560
Rezultat net 2025203,2 K lei+176,9% față de anul anterior2020: -2.8812021: 6.8222022: -14.0902023: 202.9912024: 73.3892025: 203.239
Angajați 20252-33,3% față de anul anterior2022: 12023: 22024: 32025: 2
Capitaluri proprii 2025255,7 K lei-4% față de anul anterior2020: -2.6812021: 4.1412022: -9.9492023: 193.0422024: 266.4312025: 255.671
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.3 mil.—20202021: 10 K lei10 K20212022: 165,9 K lei165,9 K20222023: 2,2 mil. lei2,2 mil.20232024: 2,4 mil. lei2,4 mil.20242025: 3,1 mil. lei3,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-8,5%30%68,5%Mediana sectorului (2025): 2% · n=2973120202021: 68,5%68,5%20212022: -8,5%-8,5%20222023: 9,4%9,4%20232024: 3%3%20242025: 6,6%6,6%2025

Cifra de afaceri: +27% față de anul anterior. Marja netă: 6,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii255,7 K lei-4% față de anul anterior
Datorii381,2 K lei+73,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,2 mil. lei2,4 mil. lei3,1 mil. lei+27% față de anul anterior
Rezultat net203 K lei73,4 K lei203,2 K lei+176,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii193 K lei266,4 K lei255,7 K lei-4% față de anul anterior
Datorii45,2 K lei219,6 K lei381,2 K lei+73,6% față de anul anterior
Creanțe36,5 K lei37,2 K lei28,2 K lei-24,2% față de anul anterior
Angajați232-33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri6,6%2%n=29.7313%1,9%n=32.263
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)40,4%22,4%n=20.74155,2%24%n=22.373
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)60,2%77,8%n=20.74145,5%76,2%n=22.373
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)16,3%15,6%n=20.74130,2%14,9%n=22.373
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)32,1%2,2%n=20.72315,2%1,9%n=22.355
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive79,5%17,7%n=21.63227,5%16%n=23.418
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,39×0,95×n=35.4151,53×0,95×n=38.825
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3603,29 zile8,02 zilen=26.8285,52 zile6,91 zilen=28.302
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36036,5 zile63,03 zilen=27.38935,11 zile65,5 zilen=29.567
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.541.780 lei259.175 lein=21.783809.572 lei242.354 lein=24.014

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.083.560
Rezultat net
203.239
Angajați
2
Datorii
381.152
Active imobilizate
103.359
Active circulante
529.823
Capitaluri proprii
255.671
Venituri totale
3.132.028
Cheltuieli totale
2.891.612
Stocuri
312.662
Creanțe
28.216
Casă și conturi la bănci
188.945
Cheltuieli în avans
3.649
Venituri în avans
8
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.428.717
Rezultat net
73.389
Angajați
3
Datorii
219.591
Active imobilizate
145.941
Active circulante
336.511
Capitaluri proprii
266.431
Venituri totale
2.434.093
Cheltuieli totale
2.350.178
Stocuri
236.888
Creanțe
37.230
Casă și conturi la bănci
62.393
Cheltuieli în avans
3.578
Venituri în avans
8
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.150.837
Rezultat net
202.991
Angajați
2
Datorii
45.153
Active imobilizate
6.763
Active circulante
231.440
Capitaluri proprii
193.042
Venituri totale
2.151.439
Cheltuieli totale
1.928.879
Stocuri
129.575
Creanțe
36.542
Casă și conturi la bănci
65.323
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
8
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
165.903
Rezultat net
-14.090
Angajați
1
Datorii
79.843
Active imobilizate
3.960
Active circulante
65.934
Capitaluri proprii
-9.949
Venituri totale
165.903
Cheltuieli totale
178.261
Stocuri
48.272
Creanțe
2.351
Casă și conturi la bănci
15.311
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.953
Rezultat net
6.822
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
68
Active circulante
4.073
Capitaluri proprii
4.141
Venituri totale
9.993
Cheltuieli totale
2.871
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.073
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-2.881
Angajați
—
Datorii
2.790
Active imobilizate
109
Active circulante
—
Capitaluri proprii
-2.681
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
2.881
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-09-01 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42991383
Număr de înregistrare
J2020002697125
Înmatriculare
1 septembrie 2020
EUID
ROONRC.J2020002697125
Formă juridică
SRL
Sediu social
Trandafirilor 14 F Sat Baciu, Comuna Baciu Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Ale Trandafirilor 14 Baciu CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 septembrie 2020
Înregistrare fiscală
12 februarie 2026
Telefon
0756067638 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VARGA MARA ANTONIA
administrator
VARGA MARIUS CĂLIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MCA PRODUCT INVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.09.2020
Înregistrare fiscală
1 septembrie 2020
Număr registrul comerțului
J2020002697125
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0756067638 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT BACIU COM. BACIU, ALEEA TRANDAFIRILOR, NR.14, BL.F, SC.1, AP.11
Cod poștal fiscal
407055
Strada sediului
Aleea Trandafirilor
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Sat Baciu Com. Baciu
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
407055
Strada domiciliului fiscal
Aleea Trandafirilor
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Baciu Com. Baciu
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
407055

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 aprilie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 3213 Rev. 3Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare

CAEN 3299 Rev. 3Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4685 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Baciu, Comuna BaciuCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI