Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MCV INSTALATII MATIS S.R.L.

MCV INSTALATII MATIS S.R.L.

CUI 47939920 · SRL· Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MCV INSTALATII MATIS S.R.L. are sediul în Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+11,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 253,9 K lei, față de 226,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut58,8%

Marja netă calculată este 58,8% în 2025, față de 36,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-18,3%

Datoriile raportate sunt 15 K lei în 2025, față de 18,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025253,9 K lei+11,9% față de anul anterior2023: 97.9252024: 226.9432025: 253.903
Rezultat net 2025149,2 K lei+80% față de anul anterior2023: 50.3932024: 82.9072025: 149.245
Angajați 20251+0% față de anul anterior2023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025282,5 K lei+112% față de anul anterior2023: 50.3932024: 133.3002025: 282.546
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0127 K254 K2023: 97,9 K lei97,9 K20232024: 226,9 K lei226,9 K20242025: 253,9 K lei253,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%29,4%58,8%Mediana sectorului (2025): 10,6% · n=79592023: 51,5%51,5%20232024: 36,5%36,5%20242025: 58,8%58,8%2025

Cifra de afaceri: +11,9% față de anul anterior. Marja netă: 58,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii282,5 K lei+112% față de anul anterior
Datorii15 K lei-18,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri97,9 K lei226,9 K lei253,9 K lei+11,9% față de anul anterior
Rezultat net50,4 K lei82,9 K lei149,2 K lei+80% față de anul anterior
Capitaluri proprii50,4 K lei133,3 K lei282,5 K lei+112% față de anul anterior
Datorii25,7 K lei18,4 K lei15 K lei-18,3% față de anul anterior
Creanțe40,6 K lei—225 K leiFără an comparabil
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri58,8%10,6%n=7.95936,5%8,5%n=8.145
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive52,8%49,8%n=6.87362,2%36,6%n=6.922
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii19,81×1,3×n=9.1698,25×1,42×n=9.294
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360319,02 zile60,42 zilen=7.251—57,1 zilen=7.310
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați253.903 lei164.761 lein=6.316226.943 lei144.651 lein=6.671

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
253.903
Rezultat net
149.245
Angajați
1
Datorii
15.021
Active imobilizate
—
Active circulante
297.567
Capitaluri proprii
282.546
Venituri totale
253.903
Cheltuieli totale
102.118
Stocuri
—
Creanțe
225.000
Casă și conturi la bănci
72.567
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
226.943
Rezultat net
82.907
Angajați
1
Datorii
18.376
Active imobilizate
—
Active circulante
151.676
Capitaluri proprii
133.300
Venituri totale
226.943
Cheltuieli totale
141.767
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
151.676
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
97.925
Rezultat net
50.393
Angajați
1
Datorii
25.742
Active imobilizate
—
Active circulante
76.135
Capitaluri proprii
50.393
Venituri totale
97.925
Cheltuieli totale
37.933
Stocuri
—
Creanțe
40.600
Casă și conturi la bănci
35.535
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-04-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47939920
Număr de înregistrare
J12/1554/2023
Înmatriculare
4 aprilie 2023
EUID
ROONRC.J12/1554/2023
Formă juridică
SRL
Sediu social
Primăverii 23 Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu Cluj
Adresă fiscală
Str. Primăverii 23 Mihai Viteazu CLUJ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 aprilie 2023
Înregistrare fiscală
6 ianuarie 2024
Telefon
0756866143 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MATIȘ CĂLIN-VALENTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MCV INSTALATII MATIS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.04.2023
Înregistrare fiscală
4 aprilie 2023
Număr registrul comerțului
J12/1554/2023
Cod CAEN
4322
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Turda

Contact și adrese

Telefon
0756866143 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT MIHAI VITEAZU COM. MIHAI VITEAZU, STR. PRIMĂVERII, NR.23
Cod poștal fiscal
407405
Strada sediului
Str. Primăverii
Numărul sediului
23
Localitatea sediului
Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
407405
Strada domiciliului fiscal
Str. Primăverii
Numărul domiciliului fiscal
23
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
407405

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

CAEN 0113 Rev. 2Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor

CAEN 3511 Rev. 2Producția de energie electrică

CAEN 3514 Rev. 2Comercializarea energiei electrice

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Mihai Viteazu, Comuna Mihai ViteazuCAEN 4322
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI