Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MD DINAMIC CONSTRUCT SRL

MD DINAMIC CONSTRUCT SRL

CUI 38389844 · SRL· Bucureşti Sectorul 5

ActivăONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate146.380 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MD DINAMIC CONSTRUCT SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 5. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

146.380 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a crescut+246,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 606 K lei, față de 175 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-28,6%

Marja netă calculată este -28,6% în 2025, față de -387,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025606 K lei+246,2% față de anul anterior2020: 1.770.6592021: 811.4062022: 1.980.4882023: 1.972.3992024: 175.0342025: 606.001
Rezultat net 2025-173,6 K leiPierdere redusă cu 74,4%2020: 203.4442021: -82.2292022: 632.8892023: 297.5272024: -677.7102025: -173.619
Angajați 20254+33,3% față de anul anterior2020: 132021: 102022: 112023: 92024: 32025: 4
Capitaluri proprii 2025-527,4 K leiDeficit de capital majorat cu 49,1%2020: 213.4842021: -70.2292022: 562.6602023: 323.9162024: -353.7942025: -527.413
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0990 K2 mil.2020: 1,8 mil. lei1,8 mil.20202021: 811,4 K lei811,4 K20212022: 2 mil. lei2 mil.20222023: 2 mil. lei2 mil.20232024: 175 K lei175 K20242025: 606 K lei606 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-387,2%-177,6%32%2020: 11,5%11,5%20202021: -10,1%-10,1%20212022: 32%32%20222023: 15,1%15,1%20232024: -387,2%-387,2%20242025: -28,6%-28,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: +246,2% față de anul anterior.Marjă netă -28,6% · +358,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-353,8 K lei
2025-527,4 K lei

Datorii raportate

2024772,8 K lei
2025733,5 K lei

Disponibilități bănești

202428,8 K lei
202537,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2 mil. lei175 K lei606 K lei+246,2% față de anul anterior
Rezultat net297,5 K lei-677,7 K lei-173,6 K leiPierdere redusă cu 74,4%
Capitaluri proprii323,9 K lei-353,8 K lei-527,4 K leiDeficit de capital majorat cu 49,1%
Datorii1,4 mil. lei772,8 K lei733,5 K lei-5,1% față de anul anterior
Creanțe1,5 mil. lei77,1 K lei15,3 K lei-80,2% față de anul anterior
Angajați934+33,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-28,6%-387,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)-84,2%-161,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Vânzări per angajat151.500 lei58.345 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-255,9%-84,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)355,9%184,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate74,3%74,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale0,07×0,14×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări9,1 zile158,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
606.001
Rezultat net
-173.619
Angajați
4
Datorii
733.510
Active imobilizate
153.160
Active circulante
52.937
Capitaluri proprii
-527.413
Venituri totale
739.804
Cheltuieli totale
894.103
Stocuri
—
Creanțe
15.282
Casă și conturi la bănci
37.655
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
175.034
Rezultat net
-677.710
Angajați
3
Datorii
772.787
Active imobilizate
312.893
Active circulante
105.913
Capitaluri proprii
-353.794
Venituri totale
184.608
Cheltuieli totale
860.473
Stocuri
—
Creanțe
77.121
Casă și conturi la bănci
28.792
Cheltuieli în avans
187
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.972.399
Rezultat net
297.527
Angajați
9
Datorii
1.411.476
Active imobilizate
186.536
Active circulante
1.546.315
Capitaluri proprii
323.916
Venituri totale
1.973.947
Cheltuieli totale
1.658.071
Stocuri
—
Creanțe
1.507.414
Casă și conturi la bănci
38.901
Cheltuieli în avans
2.541
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.980.488
Rezultat net
632.889
Angajați
11
Datorii
934.598
Active imobilizate
254.201
Active circulante
1.240.979
Capitaluri proprii
562.660
Venituri totale
2.128.600
Cheltuieli totale
1.474.896
Stocuri
—
Creanțe
655.323
Casă și conturi la bănci
585.656
Cheltuieli în avans
2.078
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
811.406
Rezultat net
-82.229
Angajați
10
Datorii
681.408
Active imobilizate
177.199
Active circulante
433.980
Capitaluri proprii
-70.229
Venituri totale
811.697
Cheltuieli totale
885.811
Stocuri
—
Creanțe
221.070
Casă și conturi la bănci
212.910
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.770.659
Rezultat net
203.444
Angajați
13
Datorii
456.468
Active imobilizate
226.532
Active circulante
443.255
Capitaluri proprii
213.484
Venituri totale
1.853.814
Cheltuieli totale
1.633.451
Stocuri
—
Creanțe
438.034
Casă și conturi la bănci
5.221
Cheltuieli în avans
165
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Obligații fiscale restante publicate

146.380 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Obligații fiscale restante publicate

146.380 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-10-24 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat72.469 lei6.448 lei78.917 lei78.917 lei0 lei
Asigurări sociale44.539 lei3.708 lei48.247 lei48.247 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate17.806 lei1.410 lei19.216 lei19.216 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38389844
Număr de înregistrare
J2017017910406
Înmatriculare
24 octombrie 2017
EUID
ROONRC.J2017017910406
Formă juridică
SRL
Sediu social
SOLD. ENE MODORAN 1 10C Bucureşti Sectorul 5 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str SOLD. ENE MODORAN 1 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 octombrie 2017
Înregistrare fiscală
16 aprilie 2026
Telefon
0735122994 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DOGARU MARIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MD DINAMIC CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.10.2017
Înregistrare fiscală
24 octombrie 2017
Număr registrul comerțului
J2017017910406
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0735122994 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR SOLD. ENE MODORAN, NR.1, BL.10C, SC.A, ET.7, AP.38
Cod poștal fiscal
51831
Strada sediului
Str. Sold. Ene Modoran
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
51831
Strada domiciliului fiscal
Str. Sold. Ene Modoran
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
51831

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2018
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 februarie 2026
Actualizare TVA la încasare
11 ianuarie 2026
Publicare TVA la încasare
12 ianuarie 2026
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

30 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4360 Rev. 3Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 8121 Rev. 3Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 5CAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI