Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MECANOSERV NC INVEST SRL

MECANOSERV NC INVEST SRL

CUI 18322050 · SRL· Bucureşti Sectorul 3· Activități de consultanță pentru afaceri și management

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2022-11-18. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

MECANOSERV NC INVEST SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 3 și raportează activitatea activități de consultanță pentru afaceri și management. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2022-11-18. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2022103,6 K leiFără an comparabil2020: 94.5052022: 103.636
Rezultat net 202233,8 K leiFără an comparabil2020: 30.0632022: 33.801
Angajați 20221Fără an comparabil2020: 12022: 1
Capitaluri proprii 202299,2 K leiFără an comparabil2020: 91.9912022: 99.185
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate052 K104 K2020: 94,5 K lei94,5 K20202022: 103,6 K lei103,6 K2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%25,6%51,2%Mediana sectorului (2022): 51,2% · n=169402020: 31,8%31,8%20202022: 32,6%32,6%2022
Capital și datorii2022 comparat cu —
Capitaluri proprii99,2 K leiFără an comparabil
Datorii28,5 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202022Ultima variație
Cifră de afaceri94,5 K lei103,6 K leiFără an comparabil
Rezultat net30,1 K lei33,8 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii92 K lei99,2 K leiFără an comparabil
Datorii71 K lei28,5 K leiFără an comparabil
Creanțe-6,2 K lei-5,5 K leiFără an comparabil
Angajați11Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri32,6%51,2%n=16.940
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)77,7%64%n=13.598
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)22,3%34%n=13.598
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)94,3%13,1%n=13.598
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)26,5%20,2%n=13.591
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive34,1%75,5%n=17.795
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,25×2,4×n=21.888
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360-19,23 zile156,45 zilen=15.252
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați103.636 lei168.623 lein=9.236

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
103.636
Rezultat net
33.801
Angajați
1
Datorii
28.478
Active imobilizate
120.422
Active circulante
7.241
Capitaluri proprii
99.185
Venituri totale
116.606
Cheltuieli totale
80.423
Stocuri
—
Creanțe
-5.536
Casă și conturi la bănci
12.777
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
94.505
Rezultat net
30.063
Angajați
1
Datorii
71.041
Active imobilizate
153.344
Active circulante
9.688
Capitaluri proprii
91.991
Venituri totale
94.505
Cheltuieli totale
61.607
Stocuri
509
Creanțe
-6.238
Casă și conturi la bănci
15.417
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2022-11-18. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2022-11-18. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-04-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

3 dosare cu nume identic · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Dosar 32893/301/2023**2025-11-28 · Tribunalul BUCURESTI · Intimat

obligaţie de a face · Apel

1 termen · ultima soluție: indisponibilă

2026-10-07 · 09:00

Soluție indisponibilă

Dosar 32893/301/20232025-10-08 · Tribunalul BUCURESTI · Intimat

obligatia de a face · Apel

1 termen · ultima soluție: Declină soluţionarea cauzei

2025-11-17 · 12:00

Declină soluţionarea cauzei

Admite excepţia necompetenţei materiale procesuale a Tribunalului Bucureşti, Secţia a VI a Civilă. Declină competenţa de soluţionare a cauzei în favoarea uneia dintre Secţiile III-V Civile ale Tribunalului Bucureşti. Fără cale de atac. Pronunţată astăzi, 17.11.2025, prin punerea la dispoziţia părţilor a soluţiei prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: _IncheiereFinalaDezinvestire · 2025-11-17

Căi de atac declarate: Apel · 2025-09-11; Apel · 2025-09-11; Apel · 2025-09-10; Apel · 2025-09-10

Dosar 32893/301/20232023-11-27 · Judecătoria SECTORUL3BUCURESTI · Pârât

obligaţie de a face · Fond

12 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2025-05-20 · 08:30

Respinge cererea

Admite excepţia lipsei calităţii procesuale active, invocată de instanţă din oficiu. Respinge cererea ca fiind formulată de o persoană fără calitate procesuală activă. Respinge cererea de intervenţie formulată de ECO CORK BAGS SRL, ca inadmisibilă. Obligă reclamanta la plata sumei de 6581,91 lei către pârâţii TOI FLORIN CONSTANTIN şi TOI MAGDALENA cu titlu de cheltuieli de judecată. Obligă reclamanta la plata sumei de 6580,49 lei către pârâţii ŞTIRBEI GEORGE DORU şi ŞTIRBEI ANAMARIA CLAUDIA cu titlu de cheltuieli de judecată. Obligă reclamanta la plata sumei de 2100 către pârâta VDA HARD METAL SRL cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sectorului 3 Bucureşti. Pronunţată, astăzi, 20.05.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: _Hotarare 5999/2025 · 2025-05-20

2025-05-07 · 08:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea pentru data de 20.05.2025, când pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată, astăzi, 07.05.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2025-05-07

2025-04-23 · 08:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea pentru data de 07.05.2025, când pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată, astăzi, 23.04.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2025-04-23

2025-04-07 · 10:30

Amână pronunţarea

Amână pronun?area pentru data de 23.04.2025, când pronun?area se va face prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronun?ată, astăzi, 07.04.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-04-07

2025-02-10 · 10:30

Amână cauza

Pentru lipsă de procedură, amână judecarea cauzei la data de 07.04.2025.

Document: incheieredesedinta · 2025-02-10

2024-12-02 · 10:30

Amână cauza

Pentru lipsă de procedură, amână judecarea cauzei la data de 10.02.2025.

Document: incheieredesedinta · 2024-12-02

2024-10-21 · 10:30

Amână cauza

Pentru lipsă de procedură, amână judecarea cauzei la data de 02.12.2024.

Document: incheieredesedinta · 2024-10-21

2024-09-09 · 10:30

Amână cauza

lipsă procedură

Document: incheieredesedinta · 2024-09-09

2024-04-23 · 08:30

Amână cauza

2024-04-02 · 08:30

Amână cauza

2024-02-20 · 08:30

Amână cauza

2024-01-16 · 08:30

Amână cauza

Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Sectorului 3 Bucureşti nr. 8/15.12.2023 şi Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Sectorului 3 Bucuresti nr. 1/11.01.2024, prin care s-a decis, ca formă de protest, amânarea judecării cauzelor în materie civilă, cu excepţia ordinelor de protecţie, ordonanţelor preşedinţiale, suspendărilor provizorii de executare silită, asigurare dovezi, autorizare acte juridice minori şi interzişi, desemnare curator în cauzele cu tutelă specială, delegare autoritate părintească şi incidente procedurale referitoare la aceste tipuri de cauze, stabileşte termen administrativ 20.02.2024, fără măsuri.

Document: Rezolutie · 2024-01-16

Căi de atac declarate: Apel · 2025-09-11; Apel · 2025-09-11; Apel · 2025-09-10; Apel · 2025-09-10

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18322050
Număr de înregistrare
J40/1202/2006
Înmatriculare
27 ianuarie 2006
EUID
ROONRC.J40/1202/2006
Formă juridică
SRL
Sediu social
IOSIFEŞTI 2E Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. IOSIFEŞTI 2E Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
21 aprilie 2021
Înregistrare fiscală
3 februarie 2025
Telefon
0723130412 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CĂLIN IONEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MECANOSERV NC INVEST SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 21.04.2021
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2006
Număr registrul comerțului
J40/1202/2006
Cod CAEN
7022
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0723130412 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. IOSIFEŞTI, NR.2E, IMOBILIUL C43
Cod poștal fiscal
32981
Strada sediului
Str. Iosifeşti
Numărul sediului
2E
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
32981
Detalii sediu
IMOBILIUL C43
Strada domiciliului fiscal
Str. Iosifeşti
Numărul domiciliului fiscal
2E
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
32981
Detalii domiciliu fiscal
IMOBILIUL C43

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
30 ianuarie 2006
TVA până la
21 ianuarie 2020
Anulare operată la
21 ianuarie 2020
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
21 ianuarie 2020
Actualizare TVA la încasare
6 februarie 2020
Publicare TVA la încasare
7 februarie 2020
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
18 noiembrie 2022
Publicarea deciziei
22 noiembrie 2022

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 0240 Rev. 2Activități de servicii anexe silviculturii

CAEN 2811 Rev. 2Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete)

CAEN 3312 Rev. 2Repararea mașinilor

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4662 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8560 Rev. 2Activități de servicii suport pentru învățământ

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 7022
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI