Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MECONF CONSTRUCTII SRL

MECONF CONSTRUCTII SRL

CUI 6534741 · SRL· Sat Hotar, Comuna Ţeţchea· Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2026-09-10. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

MECONF CONSTRUCTII SRL are sediul în Sat Hotar, Comuna Ţeţchea și raportează activitatea alte lucrări speciale de construcții n.c.a.. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2026-09-10. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-07
Creanțe în creștere+39,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024
Datoriile au crescut+162,9%

Datoriile raportate sunt 963,7 K lei în 2024, față de 366,6 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20241,8 mil. leiFără an comparabil2020: 429.9692021: 17.5482024: 1.750.293
Rezultat net 20247,8 K leiDe la 0 la 7,8 K lei2020: -64.6342021: -14.9852023: 02024: 7.804
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă2020: 12021: 1
Capitaluri proprii 20248 K leiCapitaluri redevenite pozitive2020: -104.4422021: -119.4262023: -119.4262024: 8.004
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0875 K2 mil.2020: 430 K lei430 K20202021: 17,5 K lei17,5 K2021—20232024: 1,8 mil. lei1,8 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-85,4%-37,1%11,1%2020: -15%-15%20202021: -85,4%-85,4%202120232024: 0,4%0,4%2024Reper 2024: mediana sectorului 11,1% · n=2.920

Cifra de afaceri: Fără an comparabil.Marjă netă 0,4%

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-119,4 K lei
20248 K lei

Datorii raportate

2023366,6 K lei
2024963,7 K lei

Disponibilități bănești

202325,6 K lei
2024678,2 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120232024Ultima variație
Cifră de afaceri17,5 K lei—1,8 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net-15 K lei0 lei7,8 K leiDe la 0 la 7,8 K lei
Capitaluri proprii-119,4 K lei-119,4 K lei8 K leiCapitaluri redevenite pozitive
Datorii366,6 K lei366,6 K lei963,7 K lei+162,9% față de anul anterior
Creanțe211,1 K lei211,1 K lei293,5 K lei+39,1% față de anul anterior
Angajați1——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă0,4%—
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 11,1% (n=2.920) · 2023: 12,5% (n=2.969)

Rezultat / active (A+B)—0%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 4,8% (n=2.384) · 2023: 7,3% (n=2.403)

Rezultat / capitaluri proprii97,5%—
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 30,1% (n=2.678) · 2023: 35,1% (n=2.702)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)—-48,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 45,3% (n=2.386) · 2023: 45,6% (n=2.404)

Datorii / active (A+B)—148,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 51,5% (n=2.386) · 2023: 49% (n=2.404)

Ponderea activelor imobilizate—1,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 22,5% (n=2.386) · 2023: 19,7% (n=2.404)

Active circulante / datorii totale1,01×0,66×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,3× (n=3.615) · 2023: 1,42× (n=3.593)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări60,4 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 87,6 zile (n=2.624) · 2023: 90,1 zile (n=2.662)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.750.293
Rezultat net
7.804
Angajați
—
Datorii
963.698
Active imobilizate
—
Active circulante
971.702
Capitaluri proprii
8.004
Venituri totale
1.750.396
Cheltuieli totale
1.740.994
Stocuri
—
Creanțe
293.539
Casă și conturi la bănci
678.163
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
366.601
Active imobilizate
4.194
Active circulante
242.981
Capitaluri proprii
-119.426
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
6.311
Creanțe
211.091
Casă și conturi la bănci
25.579
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.548
Rezultat net
-14.985
Angajați
1
Datorii
366.601
Active imobilizate
4.194
Active circulante
242.981
Capitaluri proprii
-119.426
Venituri totale
39.538
Cheltuieli totale
54.127
Stocuri
6.311
Creanțe
211.091
Casă și conturi la bănci
25.579
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
429.969
Rezultat net
-64.634
Angajați
1
Datorii
396.526
Active imobilizate
4.194
Active circulante
287.890
Capitaluri proprii
-104.442
Venituri totale
448.668
Cheltuieli totale
508.815
Stocuri
9.448
Creanțe
226.166
Casă și conturi la bănci
52.276
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-09-10. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-07

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-09-10. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-07
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-12-14 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6534741
Număr de înregistrare
J05/4182/1994
Înmatriculare
23 noiembrie 1994
EUID
ROONRC.J05/4182/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
HOTAR 204 Sat Hotar, Comuna Ţeţchea Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
HOTAR 204 Hotar BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 decembrie 1994
Înregistrare fiscală
30 aprilie 2026
Telefon
0722516590 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DINU GABRIEL-ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MECONF CONSTRUCTII SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.12.1994
Înregistrare fiscală
14 decembrie 1994
Număr registrul comerțului
J05/4182/1994
Cod CAEN
4399
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Aleşd

Contact și adrese

Telefon
0722516590 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT HOTAR COM. ŢEŢCHEA, HOTAR, NR.204
Cod poștal fiscal
417606
Strada sediului
HOTAR
Numărul sediului
204
Localitatea sediului
Sat Hotar Com. Ţeţchea
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
417606
Strada domiciliului fiscal
HOTAR
Numărul domiciliului fiscal
204
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Hotar Com. Ţeţchea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
417606

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
12 noiembrie 2024
Perioada 1: TVA până la
1 mai 2026
Perioada 1: Anulare operată la
4 mai 2026
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
14 decembrie 1994
Perioada 2: TVA până la
30 aprilie 2023
Perioada 2: Anulare operată la
2 mai 2023
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 mai 2023
Actualizare TVA la încasare
2 mai 2023
Publicare TVA la încasare
3 mai 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
10 septembrie 2026
Publicarea deciziei
10 septembrie 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Hotar, Comuna ŢeţcheaCAEN 4399
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI