Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MEDCOMPRESION INSTAL SERVICE S.R.L.

MEDCOMPRESION INSTAL SERVICE S.R.L.

CUI 43716683 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MEDCOMPRESION INSTAL SERVICE S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-56,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,5 mil. lei, față de 3,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât29%

Marja netă calculată este 29% în 2025, față de 36,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+12,4%

Datoriile raportate sunt 331,2 K lei în 2025, față de 294,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,5 mil. lei-56,9% față de anul anterior2021: 291.2912022: 1.001.7172023: 2.404.8122024: 3.539.3482025: 1.526.394
Rezultat net 2025443 K lei-65,5% față de anul anterior2021: 37.7622022: 291.5102023: 964.0702024: 1.285.9312025: 443.018
Angajați 20254+0% față de anul anterior2022: 12023: 32024: 42025: 4
Capitaluri proprii 20252,2 mil. lei-0,5% față de anul anterior2021: 37.9622022: 297.8932023: 1.088.0502024: 2.256.6782025: 2.244.451
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2021: 291,3 K lei291,3 K20212022: 1 mil. lei1 mil.20222023: 2,4 mil. lei2,4 mil.20232024: 3,5 mil. lei3,5 mil.20242025: 1,5 mil. lei1,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%20%40,1%Mediana sectorului (2025): 13,8% · n=69992021: 13%13%20212022: 29,1%29,1%20222023: 40,1%40,1%20232024: 36,3%36,3%20242025: 29%29%2025

Cifra de afaceri: -56,9% față de anul anterior. Marja netă: 29%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii2,2 mil. lei-0,5% față de anul anterior
Datorii331,2 K lei+12,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,4 mil. lei3,5 mil. lei1,5 mil. lei-56,9% față de anul anterior
Rezultat net964,1 K lei1,3 mil. lei443 K lei-65,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,1 mil. lei2,3 mil. lei2,2 mil. lei-0,5% față de anul anterior
Datorii346 K lei294,7 K lei331,2 K lei+12,4% față de anul anterior
Creanțe1,3 mil. lei770,3 K lei342,8 K lei-55,5% față de anul anterior
Angajați344+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri29%13,8%n=6.99936,3%11,8%n=7.027
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)87,3%43,1%n=5.56888,5%47,8%n=5.528
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)12,9%54,9%n=5.56811,6%50,6%n=5.528
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)24,4%17,1%n=5.5682,5%15,9%n=5.528
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)17,2%14,8%n=5.56850,4%12,3%n=5.528
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive19,7%65,9%n=6.32757%46,7%n=6.247
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii5,87×1,34×n=8.1888,43×1,42×n=8.159
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36080,84 zile78,41 zilen=6.53778,35 zile71,52 zilen=6.456
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—17,21 zilen=4.0560 zile19,74 zilen=4.026
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați381.599 lei191.347 lein=5.668884.837 lei164.925 lein=5.834

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.526.394
Rezultat net
443.018
Angajați
4
Datorii
331.229
Active imobilizate
627.347
Active circulante
1.944.895
Capitaluri proprii
2.244.451
Venituri totale
1.596.222
Cheltuieli totale
1.085.818
Stocuri
—
Creanțe
342.764
Casă și conturi la bănci
102.131
Cheltuieli în avans
3.438
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.539.348
Rezultat net
1.285.931
Angajați
4
Datorii
294.738
Active imobilizate
63.579
Active circulante
2.485.585
Capitaluri proprii
2.256.678
Venituri totale
3.563.373
Cheltuieli totale
2.131.643
Stocuri
25
Creanțe
770.260
Casă și conturi la bănci
265.300
Cheltuieli în avans
2.252
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.404.812
Rezultat net
964.070
Angajați
3
Datorii
345.960
Active imobilizate
942
Active circulante
1.431.225
Capitaluri proprii
1.088.050
Venituri totale
2.404.815
Cheltuieli totale
1.420.304
Stocuri
15.611
Creanțe
1.281.654
Casă și conturi la bănci
133.960
Cheltuieli în avans
1.843
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.001.717
Rezultat net
291.510
Angajați
1
Datorii
63.106
Active imobilizate
4.671
Active circulante
356.328
Capitaluri proprii
297.893
Venituri totale
1.001.722
Cheltuieli totale
701.396
Stocuri
586
Creanțe
222.609
Casă și conturi la bănci
133.133
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
291.291
Rezultat net
37.762
Angajați
—
Datorii
56.358
Active imobilizate
5.435
Active circulante
88.885
Capitaluri proprii
37.962
Venituri totale
291.291
Cheltuieli totale
244.965
Stocuri
586
Creanțe
49.758
Casă și conturi la bănci
38.541
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 57% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-26Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 57% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-02-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

55 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43716683
Număr de înregistrare
J2021002391408
Înmatriculare
11 februarie 2021
EUID
ROONRC.J2021002391408
Formă juridică
SRL
Sediu social
LUNCA BRADULUI 2 H5 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea LUNCA BRADULUI 2 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 februarie 2021
Înregistrare fiscală
8 noiembrie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MIRĂUŢĂ LAURENŢIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MEDCOMPRESION INSTAL SERVICE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.02.2021
Înregistrare fiscală
11 februarie 2021
Număr registrul comerțului
J2021002391408
Cod CAEN
4324
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, ALE LUNCA BRADULUI, NR.2, CAMERA 1, BL.H5, SC.C, ET.4, AP.18
Strada sediului
Aleea Lunca Bradului
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Aleea Lunca Bradului
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 aprilie 2021
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 iulie 2022
Actualizare TVA la încasare
21 iunie 2022
Publicare TVA la încasare
22 iunie 2022
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (55) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SPITALUL CLINIC NICOLAE MALAXA40 din 55 înregistrări (72,7%) · Vezi relația

Directia Generala de Politie a Municipiului Bucuresti7 din 55 înregistrări (12,7%) · Vezi relația

Spitalul Clinic Dr. I. Cantacuzino4 din 55 înregistrări (7,3%) · Vezi relația

Institutul National de Diabet, Nutritie si Boli Metabolice "Prof. dr. N. C. Paulescu"2 din 55 înregistrări (3,6%) · Vezi relația

Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii "Sf. Ioan" Galati1 din 55 înregistrări (1,8%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de reparare si de intretinere a grupurilor de refrigerare (Rev.2)43 din 55 înregistrări (78,2%) · Vezi selecția

Instalatie de oxigenoterapie (Rev.2)6 din 55 înregistrări (10,9%) · Vezi selecția

Aparate de aer conditionat (Rev.2)2 din 55 înregistrări (3,6%) · Vezi selecția

Filtre de aer (Rev.2)1 din 55 înregistrări (1,8%) · Vezi selecția

Usi glisante (Rev.2)1 din 55 înregistrări (1,8%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

26 iunie 2026Achiziție directă

Servicii reparatii chiller Sectia 20

Autoritate: Directia Generala de Politie a Municipiului Bucuresti

CPV 50730000-1 — Servicii de reparare si de intretinere a grupurilor de refrigerare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50730000-1

Vezi detaliile atribuirii →
16.403 leiValoare publicată
28 mai 2026Achiziție directă

Service mentenanta si reparatii instalatii aer

Autoritate: SPITALUL CLINIC NICOLAE MALAXA

CPV 50730000-1 — Servicii de reparare si de intretinere a grupurilor de refrigerare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50730000-1

Vezi detaliile atribuirii →
55.069 leiValoare publicată
27 mai 2026Achiziție directă

Mentenanta lunara usi glisante

Autoritate: SPITALUL CLINIC NICOLAE MALAXA

CPV 50730000-1 — Servicii de reparare si de intretinere a grupurilor de refrigerare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50730000-1

Vezi detaliile atribuirii →
35.000 leiValoare publicată
14 mai 2026Achiziție directă

Servicii montaj/inlocuire instalatie teava O2 vacum et 1 CHIRURGIE

Autoritate: Spitalul Clinic Dr. I. Cantacuzino

CPV 33157810-6 — Instalatie de oxigenoterapie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33157810-6

Vezi detaliile atribuirii →
99.537 leiValoare publicată
29 aprilie 2026Achiziție directă

Mentenanta lunara usi glisante

Autoritate: SPITALUL CLINIC NICOLAE MALAXA

CPV 50730000-1 — Servicii de reparare si de intretinere a grupurilor de refrigerare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50730000-1

Vezi detaliile atribuirii →
5.000 leiValoare publicată
29 aprilie 2026Achiziție directă

servicii mentenanta aparate climatizare

Autoritate: SPITALUL CLINIC NICOLAE MALAXA

CPV 50730000-1 — Servicii de reparare si de intretinere a grupurilor de refrigerare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50730000-1

Vezi detaliile atribuirii →
6.644 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 3312 Rev. 3Repararea și întreținerea mașinilor

CAEN 3313 Rev. 3Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice

CAEN 3314 Rev. 3Repararea și întreținerea echipamentelor electrice

CAEN 3320 Rev. 3Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4646 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 4321
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI