Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MEDELIN OANA TRAINING S.R.L.

MEDELIN OANA TRAINING S.R.L.

CUI 42040973 · SRL· Bucureşti Sectorul 1· Alte forme de învățământ n.c.a.

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

MEDELIN OANA TRAINING S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 1 și raportează activitatea alte forme de învățământ n.c.a.. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-31,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 421,7 K lei, față de 612,6 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut36%

Marja netă calculată este 36% în 2024, față de 16,8% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Creanțe în creștere+86,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024421,7 K lei-31,2% față de anul anterior2020: 23.9302021: 562.9232022: 1.170.3212023: 612.5892024: 421.675
Rezultat net 2024151,9 K lei+47,5% față de anul anterior2020: 6202021: 289.4022022: 416.0132023: 102.9622024: 151.907
Angajați 20242+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 2
Capitaluri proprii 2024203,2 K lei-29,3% față de anul anterior2020: 1.0202021: 289.8822022: 441.3682023: 287.5502024: 203.235
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0585 K1 mil.2020: 23,9 K lei23,9 K20202021: 562,9 K lei562,9 K20212022: 1,2 mil. lei1,2 mil.20222023: 612,6 K lei612,6 K20232024: 421,7 K lei421,7 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%25,7%51,4%Mediana sectorului (2024): 17,4% · n=71592020: 2,6%2,6%20202021: 51,4%51,4%20212022: 35,5%35,5%20222023: 16,8%16,8%20232024: 36%36%2024

Cifra de afaceri: -31,2% față de anul anterior. Marja netă: 36%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii203,2 K lei-29,3% față de anul anterior
Datorii17,2 K lei-66% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri1,2 mil. lei612,6 K lei421,7 K lei-31,2% față de anul anterior
Rezultat net416 K lei103 K lei151,9 K lei+47,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii441,4 K lei287,6 K lei203,2 K lei-29,3% față de anul anterior
Datorii22,1 K lei50,5 K lei17,2 K lei-66% față de anul anterior
Creanțe188,3 K lei99,1 K lei185 K lei+86,8% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri36%17,4%n=7.15916,8%24,3%n=6.637
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)76,9%56,7%n=4.83473%63,7%n=4.420
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)6,5%40,7%n=4.83412,8%33,7%n=4.420
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)52,5%14,4%n=4.83442,6%12,2%n=4.420
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)57,4%15,5%n=4.83226,1%23,7%n=4.417
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive74,7%70,5%n=6.11135,8%74,8%n=5.764
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii7,31×1,73×n=8.3604,48×2,23×n=7.660
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360157,95 zile52,96 zilen=6.14058,22 zile57,5 zilen=5.650
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați210.838 lei145.600 lein=4.625306.295 lei145.628 lein=4.338

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
421.675
Rezultat net
151.907
Angajați
2
Datorii
17.183
Active imobilizate
138.760
Active circulante
125.680
Capitaluri proprii
203.235
Venituri totale
453.765
Cheltuieli totale
292.713
Stocuri
—
Creanțe
185.008
Casă și conturi la bănci
-59.328
Cheltuieli în avans
230
Venituri în avans
44.252
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
612.589
Rezultat net
102.962
Angajați
2
Datorii
50.542
Active imobilizate
167.675
Active circulante
226.352
Capitaluri proprii
287.550
Venituri totale
612.618
Cheltuieli totale
503.529
Stocuri
—
Creanțe
99.062
Casă și conturi la bănci
127.290
Cheltuieli în avans
17.392
Venituri în avans
73.327
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.170.321
Rezultat net
416.013
Angajați
2
Datorii
22.148
Active imobilizate
126.689
Active circulante
365.869
Capitaluri proprii
441.368
Venituri totale
1.170.359
Cheltuieli totale
744.393
Stocuri
—
Creanțe
188.260
Casă și conturi la bănci
177.609
Cheltuieli în avans
44.285
Venituri în avans
73.327
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
562.923
Rezultat net
289.402
Angajați
2
Datorii
37.234
Active imobilizate
98.862
Active circulante
230.533
Capitaluri proprii
289.882
Venituri totale
589.817
Cheltuieli totale
294.720
Stocuri
—
Creanțe
158.805
Casă și conturi la bănci
71.728
Cheltuieli în avans
71.048
Venituri în avans
73.327
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
23.930
Rezultat net
620
Angajați
2
Datorii
39.563
Active imobilizate
154
Active circulante
43.268
Capitaluri proprii
1.020
Venituri totale
62.047
Cheltuieli totale
61.188
Stocuri
—
Creanțe
7.262
Casă și conturi la bănci
36.006
Cheltuieli în avans
97.377
Venituri în avans
100.216
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 31% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare
2025-01-20Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 31% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-07-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

3 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42040973
Număr de înregistrare
J2019003160163
Înmatriculare
18 decembrie 2019
EUID
ROONRC.J2019003160163
Formă juridică
SRL
Sediu social
Finlanda 6B Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti
Adresă fiscală
Spl INDEPENDENŢEI 56 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
8 iulie 2025
Înregistrare fiscală
5 august 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NICOLESCU ANCA-CRISTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MEDELIN OANA TRAINING S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 11.08.2026
Înregistrare fiscală
19 decembrie 2019
Număr registrul comerțului
J2019003160163
Cod CAEN
7810
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR FINLANDA, NR.6B
Strada sediului
Str. Finlanda
Numărul sediului
6B
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. Finlanda
Numărul domiciliului fiscal
6B
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (3) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN GEROTA" CALAFAT1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

S.C. APA-CANAL ILFOV S.A.1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

MINISTERUL APARARII-UNITATEA MILITARA 018291 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de formare a personalului (Rev.2)1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Servicii pentru evenimente (Rev.2)1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Servicii de formare profesionala (Rev.2)1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

20 ianuarie 2025Achiziție directă

Servicii de informare a elevilor, parintilor

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN GEROTA" CALAFAT

CPV 79952000-2 — Servicii pentru evenimente (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79952000-2

Vezi detaliile atribuirii →
36.900 leiValoare publicată
30 august 2024Achiziție directă

Servant pompier

Autoritate: MINISTERUL APARARII-UNITATEA MILITARA 01829

CPV 80530000-8 — Servicii de formare profesionala (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 80530000-8

Vezi detaliile atribuirii →
2.400 leiValoare publicată
10 aprilie 2024Achiziție directă

Curs Manager proiect

Autoritate: S.C. APA-CANAL ILFOV S.A.

CPV 79632000-3 — Servicii de formare a personalului (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79632000-3

Vezi detaliile atribuirii →
2.280 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Proiecte europene ale firmei

Legăturile folosesc CUI-ul beneficiarului când este publicat; în rest, numele și județul trebuie să indice o singură firmă.

NewCareer - Integrare eficientă și tranziție pe piața muncii2021-2027 · Program Educație și Ocupare · MySMIS 337215 · CONTRACT SEMNATNewStart - Oportunități de incluziune pentru tinerii vulnerabili2021-2027 · Program Educație și Ocupare · MySMIS 337195 · CONTRACT SEMNAT

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7810 Rev. 3Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 8559
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI