Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MEDIA TRADE SHOP S.R.L.

MEDIA TRADE SHOP S.R.L.

CUI 43881796 · SRL· Municipiul Constanţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MEDIA TRADE SHOP S.R.L. are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+74,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 322,7 K lei, față de 184,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut81,9%

Marja netă calculată este 81,9% în 2025, față de 81,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+79,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025322,7 K lei+74,8% față de anul anterior2021: 517.5752022: 394.2202023: 167.9622024: 184.6212025: 322.710
Rezultat net 2025264,3 K lei+75,2% față de anul anterior2021: 327.6882022: 191.4222023: 139.8682024: 150.8512025: 264.250
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025266,8 K lei+73,9% față de anul anterior2021: 327.6982022: 191.4322023: 140.0632024: 153.4142025: 266.813
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0259 K518 K2021: 517,6 K lei517,6 K20212022: 394,2 K lei394,2 K20222023: 168 K lei168 K20232024: 184,6 K lei184,6 K20242025: 322,7 K lei322,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%41,6%83,3%Mediana sectorului (2025): 24,5% · n=115102021: 63,3%63,3%20212022: 48,6%48,6%20222023: 83,3%83,3%20232024: 81,7%81,7%20242025: 81,9%81,9%2025

Cifra de afaceri: +74,8% față de anul anterior. Marja netă: 81,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii266,8 K lei+73,9% față de anul anterior
Datorii48,7 K lei+150,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri168 K lei184,6 K lei322,7 K lei+74,8% față de anul anterior
Rezultat net139,9 K lei150,9 K lei264,3 K lei+75,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii140,1 K lei153,4 K lei266,8 K lei+73,9% față de anul anterior
Datorii89,3 K lei19,4 K lei48,7 K lei+150,7% față de anul anterior
Creanțe222,5 K lei122,8 K lei220 K lei+79,2% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri81,9%24,5%n=11.51081,7%27,4%n=11.469
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)84,6%54,8%n=9.14688,8%61,5%n=8.919
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)15,4%43,4%n=9.14611,2%37,2%n=8.919
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,8%16,5%n=9.1461,7%14,8%n=8.919
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)83,7%23,9%n=9.14387,3%24,4%n=8.916
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99%90,3%n=11.00598,3%78,5%n=11.096
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii6,36×1,8×n=13.4848,75×2,13×n=13.619
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360245,42 zile109,46 zilen=10.835239,44 zile95,22 zilen=10.571

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
322.710
Rezultat net
264.250
Angajați
—
Datorii
48.731
Active imobilizate
5.586
Active circulante
309.958
Capitaluri proprii
266.813
Venituri totale
322.820
Cheltuieli totale
11.205
Stocuri
—
Creanțe
220.000
Casă și conturi la bănci
74.612
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
184.621
Rezultat net
150.851
Angajați
—
Datorii
19.436
Active imobilizate
2.857
Active circulante
169.993
Capitaluri proprii
153.414
Venituri totale
184.621
Cheltuieli totale
10.024
Stocuri
—
Creanțe
122.791
Casă și conturi la bănci
47.202
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
167.962
Rezultat net
139.868
Angajați
—
Datorii
89.284
Active imobilizate
—
Active circulante
229.347
Capitaluri proprii
140.063
Venituri totale
167.962
Cheltuieli totale
6.077
Stocuri
—
Creanțe
222.500
Casă și conturi la bănci
6.847
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
394.220
Rezultat net
191.422
Angajați
—
Datorii
95.499
Active imobilizate
1.768
Active circulante
285.163
Capitaluri proprii
191.432
Venituri totale
394.220
Cheltuieli totale
191.209
Stocuri
—
Creanțe
228.495
Casă și conturi la bănci
56.668
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
517.575
Rezultat net
327.688
Angajați
—
Datorii
157.933
Active imobilizate
3.890
Active circulante
481.741
Capitaluri proprii
327.698
Venituri totale
517.575
Cheltuieli totale
174.671
Stocuri
—
Creanțe
188.632
Casă și conturi la bănci
293.109
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-03-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43881796
Număr de înregistrare
J2021000807138
Înmatriculare
10 martie 2021
EUID
ROONRC.J2021000807138
Formă juridică
SRL
Sediu social
I. GH. DUCA 79 L47 Municipiul Constanţa Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul I. GH. DUCA 79 Constanţa CONSTANŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 martie 2021
Înregistrare fiscală
24 ianuarie 2026
Telefon
0752038939 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IACOB RAREȘ-ȘTEFAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MEDIA TRADE SHOP S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.03.2021
Înregistrare fiscală
10 martie 2021
Număr registrul comerțului
J2021000807138
Cod CAEN
7311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0752038939 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, BLD. I. GH. DUCA, NR.79, CAMERA 1, BL.L47, SC.A, ET.8, AP.33
Cod poștal fiscal
900182
Strada sediului
Bld. I. Gh. Duca
Numărul sediului
79
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
900182
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Bld. I. Gh. Duca
Numărul domiciliului fiscal
79
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
900182
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 aprilie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaCAEN 7311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI