Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MEDICAL CARE AMBULANCE S.R.L.

MEDICAL CARE AMBULANCE S.R.L.

CUI 44131903 · SRL· Municipiul Craiova

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MEDICAL CARE AMBULANCE S.R.L. are sediul în Municipiul Craiova. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+83,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 56,9 K lei, față de 31 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut18,7%

Marja netă calculată este 18,7% în 2025, față de 0,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+35,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202556,9 K lei+83,8% față de anul anterior2022: 1.7002023: 18.8962024: 30.9552025: 56.900
Rezultat net 202510,6 K lei+5.445,3% față de anul anterior2021: -2.3522022: -7.1862023: 2.8522024: 1922025: 10.647
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2021: 02022: 02023: 0
Capitaluri proprii 202512,2 K leiCapitaluri redevenite pozitive2021: -2.3322022: -9.5182023: -6.6662024: -6.5632025: 12.243
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate028 K57 K—20212022: 1,7 K lei1,7 K20222023: 18,9 K lei18,9 K20232024: 31 K lei31 K20242025: 56,9 K lei56,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-422,7%-202%18,7%20212022: -422,7%-422,7%20222023: 15,1%15,1%20232024: 0,6%0,6%20242025: 18,7%18,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 6,2% · n=42

Cifra de afaceri: +83,8% față de anul anterior.Marjă netă 18,7% · +18,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-6,6 K lei
202512,2 K lei

Datorii raportate

202430,7 K lei
202525,4 K lei

Disponibilități bănești

202420,4 K lei
202510,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri18,9 K lei31 K lei56,9 K lei+83,8% față de anul anterior
Rezultat net2,9 K lei192 lei10,6 K lei+5.445,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii-6,7 K lei-6,6 K lei12,2 K leiCapitaluri redevenite pozitive
Datorii30,4 K lei30,7 K lei25,4 K lei-17,2% față de anul anterior
Creanțe—617 lei835 lei+35,3% față de anul anterior
Angajați0——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă18,7%0,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 6,2% (n=42) · 2024: 10,6% (n=4.773)

Rezultat / active (A+B)30,3%0,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,2% (n=49) · 2024: 5,4% (n=3.943)

Rezultat / capitaluri proprii87%—
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 66,6% (n=31) · 2024: 47,7% (n=3.791)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)34,9%-27,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,3% (n=49) · 2024: 31,5% (n=3.948)

Datorii / active (A+B)72,4%127,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 72,4% (n=49) · 2024: 57,3% (n=3.948)

Ponderea activelor imobilizate68,9%12,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 66% (n=49) · 2024: 41,7% (n=3.948)

Active circulante / datorii totale0,43×0,69×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,37× (n=58) · 2024: 0,86× (n=5.757)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări5,3 zile7,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 43,7 zile (n=35) · 2024: 33,1 zile (n=3.892)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
56.900
Rezultat net
10.647
Angajați
—
Datorii
25.410
Active imobilizate
24.182
Active circulante
10.923
Capitaluri proprii
12.243
Venituri totale
57.828
Cheltuieli totale
45.268
Stocuri
—
Creanțe
835
Casă și conturi la bănci
10.088
Cheltuieli în avans
2.548
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
20
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
30.955
Rezultat net
192
Angajați
—
Datorii
30.693
Active imobilizate
3.079
Active circulante
21.051
Capitaluri proprii
-6.563
Venituri totale
42.242
Cheltuieli totale
42.014
Stocuri
—
Creanțe
617
Casă și conturi la bănci
20.434
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
20
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
18.896
Rezultat net
2.852
Angajați
0
Datorii
30.384
Active imobilizate
12.315
Active circulante
11.403
Capitaluri proprii
-6.666
Venituri totale
18.896
Cheltuieli totale
16.044
Stocuri
7.524
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.879
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
20
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.700
Rezultat net
-7.186
Angajați
0
Datorii
41.831
Active imobilizate
19.323
Active circulante
12.990
Capitaluri proprii
-9.518
Venituri totale
1.700
Cheltuieli totale
8.835
Stocuri
8.589
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.401
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
20
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-2.352
Angajați
0
Datorii
36.831
Active imobilizate
25.481
Active circulante
9.018
Capitaluri proprii
-2.332
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
2.352
Stocuri
8.649
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
369
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
20
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-02-16; reactivare la 2022-08-11. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-08-11

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-25

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-02-16; reactivare la 2022-08-11. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-08-11
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-04-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-24–2026-10-25 · verificat 2026-10-25.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44131903
Număr de înregistrare
J2021001103161
Înmatriculare
16 aprilie 2021
EUID
ROONRC.J2021001103161
Formă juridică
SRL
Sediu social
BĂRĂGANULUI 84 Municipiul Craiova Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str BĂRĂGANULUI 84 Craiova DOLJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 aprilie 2021
Înregistrare fiscală
17 februarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BIRCEANU CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MEDICAL CARE AMBULANCE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.04.2021
Înregistrare fiscală
16 aprilie 2021
Număr registrul comerțului
J16/1103/2021
Cod CAEN
8692
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. BĂRĂGANULUI, NR.84
Cod poștal fiscal
200641
Strada sediului
Str. Bărăganului
Numărul sediului
84
Localitatea sediului
Mun. Craiova
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
200641
Strada domiciliului fiscal
Str. Bărăganului
Numărul domiciliului fiscal
84
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Craiova
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
200641

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
16 februarie 2022
Reactivare
11 august 2022
Publicarea deciziei
28 februarie 2022

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 8692 Rev. 3Transportul pacienților cu ambulanța

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-25Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljMunicipiul CraiovaCAEN 8692
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI