Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MEDO METAL BUSINESS S.R.L.

MEDO METAL BUSINESS S.R.L.

CUI 38105446 · SRL· Municipiul Iaşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

MEDO METAL BUSINESS S.R.L. are sediul în Municipiul Iaşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20256,6 mil. leiFără an comparabil2020: 1.036.6812021: 02022: 02023: 02024: 11.580.9252025: 6.601.262
Rezultat net 2025231,8 K leiFără an comparabil2020: 150.1482021: -1.2792022: -14.9322023: 02024: 1.033.2392025: 231.839
Angajați 20258Fără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 102025: 8
Capitaluri proprii 2025776 K leiFără an comparabil2020: 93.8412021: 92.5622022: 77.6292023: 77.6292024: 1.110.8692025: 776.041
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate06 mil.12 mil.2020: 1 mil. lei1 mil.20202021: 0 lei020212022: 0 lei020222023: 0 lei020232024: 11,6 mil. lei11,6 mil.20242025: 6,6 mil. lei6,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%7,2%14,5%2020: 14,5%14,5%20202021202220232024: 8,9%8,9%20242025: 3,5%3,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 13,6% · n=2.598

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2025776 K lei

Datorii raportate

2025627,4 K lei

Disponibilități bănești

2025324,1 K lei

Capital de lucru net

2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei11,6 mil. lei6,6 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net0 lei1 mil. lei231,8 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii77,6 K lei1,1 mil. lei776 K leiFără an comparabil
Datorii1,5 mil. lei3,3 mil. lei627,4 K leiFără an comparabil
Creanțe543 lei864,7 K lei440,6 K leiFără an comparabil
Angajați0108Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2025

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator2025
Marjă netă3,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 13,6% (n=2.598)

Rezultat / active (A+B)16,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,9% (n=2.180)

Rezultat / capitaluri proprii29,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 33,7% (n=2.475)

Vânzări per angajat825.158 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 190.176 lei (n=2.127)

Capital și îndatorare

Indicator2025
Capitaluri proprii / active (A+B)55,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 43,5% (n=2.181)

Datorii / active (A+B)44,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 54,5% (n=2.181)

Ponderea activelor imobilizate45,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,7% (n=2.181)

Active circulante / datorii totale1,22×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,24× (n=3.309)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator2025
Creanțe în zile de vânzări24 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 98 zile (n=2.386)

Stocuri în zile de vânzări0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 16,3 zile (n=1.392)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.601.262
Rezultat net
231.839
Angajați
8
Datorii
627.415
Active imobilizate
638.764
Active circulante
764.692
Capitaluri proprii
776.041
Venituri totale
8.020.377
Cheltuieli totale
7.749.599
Stocuri
0
Creanțe
440.624
Casă și conturi la bănci
324.068
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.580.925
Rezultat net
1.033.239
Angajați
10
Datorii
3.259.111
Active imobilizate
558.726
Active circulante
3.811.254
Capitaluri proprii
1.110.869
Venituri totale
11.259.218
Cheltuieli totale
10.043.602
Stocuri
2.153.761
Creanțe
864.699
Casă și conturi la bănci
792.794
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
0
Datorii
1.539.616
Active imobilizate
0
Active circulante
1.617.245
Capitaluri proprii
77.629
Venituri totale
273.240
Cheltuieli totale
273.240
Stocuri
1.616.215
Creanțe
543
Casă și conturi la bănci
487
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-14.932
Angajați
0
Datorii
1.266.277
Active imobilizate
0
Active circulante
1.343.906
Capitaluri proprii
77.629
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
14.932
Stocuri
1.342.976
Creanțe
454
Casă și conturi la bănci
476
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-1.279
Angajați
0
Datorii
1.266.926
Active imobilizate
0
Active circulante
1.359.488
Capitaluri proprii
92.562
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.279
Stocuri
1.342.976
Creanțe
377
Casă și conturi la bănci
16.135
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.036.681
Rezultat net
150.148
Angajați
0
Datorii
1.250.433
Active imobilizate
57.034
Active circulante
1.287.240
Capitaluri proprii
93.841
Venituri totale
1.275.531
Cheltuieli totale
1.094.283
Stocuri
1.275.531
Creanțe
91
Casă și conturi la bănci
11.618
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-08-17 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38105446
Număr de înregistrare
J2017002698223
Înmatriculare
17 august 2017
EUID
ROONRC.J2017002698223
Formă juridică
SRL
Sediu social
NICOLINA 111 1004 Municipiul Iaşi Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos NICOLINA 111 Iaşi IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 august 2017
Înregistrare fiscală
11 septembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DOCHIŢANU MARCIANA DANIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MEDO METAL BUSINESS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.08.2017
Înregistrare fiscală
17 august 2017
Număr registrul comerțului
J2017002698223
Cod CAEN
4399
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, ŞOS. NICOLINA, NR.111, TR. 4, BL.1004, ET.1, AP.8
Cod poștal fiscal
700690
Strada sediului
Şos. Nicolina
Numărul sediului
111
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
700690
Detalii sediu
TR. 4
Strada domiciliului fiscal
Şos. Nicolina
Numărul domiciliului fiscal
111
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
700690
Detalii domiciliu fiscal
TR. 4

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

63 activități autorizate

CAEN 2363 Rev. 3Fabricarea betonului

CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2512 Rev. 3Fabricarea de uși și ferestre din metal

CAEN 3821 Rev. 3Recuperarea materialelor reciclabile

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 3Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4612 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4615 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4682 Rev. 3Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4684 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4931 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

CAEN 4932 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

CAEN 4939 Rev. 3Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5225 Rev. 3Activități de servicii logistice pentru transporturi

CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

CAEN 9540 Rev. 3Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiCAEN 4399
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI