Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MEGASOF PROMPT S.R.L.

MEGASOF PROMPT S.R.L.

CUI 33075573 · SRL· Sat Ţigăneşti, Comuna Ţigăneşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MEGASOF PROMPT S.R.L. are sediul în Sat Ţigăneşti, Comuna Ţigăneşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-95,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 12 K lei, față de 288,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-1,4 K%

Marja netă calculată este -1,4 K% în 2025, față de 33,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+137%

Datoriile raportate sunt 236,8 K lei în 2025, față de 99,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202512 K lei-95,8% față de anul anterior2020: 81.1672021: 291.9482022: 274.1722023: 53.4802024: 288.1512025: 11.981
Rezultat net 2025-164,2 K leiTrecere pe pierdere2020: 36.6372021: 107.0202022: 13.5432023: 22.4242024: 97.5322025: -164.244
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025166,6 K lei-49,6% față de anul anterior2020: 90.2982021: 197.3192022: 210.8622023: 233.2862024: 330.8182025: 166.574
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0146 K292 K2020: 81,2 K lei81,2 K20202021: 291,9 K lei291,9 K20212022: 274,2 K lei274,2 K20222023: 53,5 K lei53,5 K20232024: 288,2 K lei288,2 K20242025: 12 K lei12 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.370,9%-662,9%45,1%2020: 45,1%45,1%20202021: 36,7%36,7%20212022: 4,9%4,9%20222023: 41,9%41,9%20232024: 33,8%33,8%20242025: -1.370,9%-1.370,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 10,6% · n=156

Cifra de afaceri: -95,8% față de anul anterior.Marjă netă -1.370,9% · -1.404,7 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024330,8 K lei
2025166,6 K lei

Datorii raportate

202499,9 K lei
2025236,8 K lei

Disponibilități bănești

20246,9 K lei
20252,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri53,5 K lei288,2 K lei12 K lei-95,8% față de anul anterior
Rezultat net22,4 K lei97,5 K lei-164,2 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii233,3 K lei330,8 K lei166,6 K lei-49,6% față de anul anterior
Datorii174,2 K lei99,9 K lei236,8 K lei+137% față de anul anterior
Creanțe135,3 K lei113,2 K lei113,2 K leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-1.370,9%33,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 10,6% (n=156) · 2024: 12,1% (n=182)

Rezultat / active (A+B)-40,7%22,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 5,5% (n=127) · 2024: 10,9% (n=133)

Rezultat / capitaluri proprii-98,6%29,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 32,1% (n=147) · 2024: 34,2% (n=166)

Vânzări per angajat11.981 lei288.151 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 184.549 lei (n=113) · 2024: 184.245 lei (n=117)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)41,3%76,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,7% (n=127) · 2024: 41,7% (n=133)

Datorii / active (A+B)58,7%23,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 51,7% (n=127) · 2024: 50% (n=133)

Ponderea activelor imobilizate59,3%59,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,9% (n=127) · 2024: 28,5% (n=133)

Active circulante / datorii totale0,69×1,73×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,07× (n=202) · 2024: 1,42× (n=211)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări3.400,8 zile141,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 49,4 zile (n=128) · 2024: 35,9 zile (n=151)

Stocuri în zile de vânzări1.462,8 zile65,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 3,8 zile (n=72) · 2024: 5,2 zile (n=93)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.981
Rezultat net
-164.244
Angajați
1
Datorii
236.798
Active imobilizate
239.274
Active circulante
164.098
Capitaluri proprii
166.574
Venituri totale
11.981
Cheltuieli totale
176.225
Stocuri
48.684
Creanțe
113.179
Casă și conturi la bănci
2.235
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
288.151
Rezultat net
97.532
Angajați
1
Datorii
99.911
Active imobilizate
258.209
Active circulante
172.520
Capitaluri proprii
330.818
Venituri totale
288.151
Cheltuieli totale
188.082
Stocuri
52.482
Creanțe
113.179
Casă și conturi la bănci
6.859
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
53.480
Rezultat net
22.424
Angajați
1
Datorii
174.185
Active imobilizate
28.010
Active circulante
379.461
Capitaluri proprii
233.286
Venituri totale
169.180
Cheltuieli totale
145.251
Stocuri
91.784
Creanțe
135.260
Casă și conturi la bănci
152.417
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
274.172
Rezultat net
13.543
Angajați
1
Datorii
179.286
Active imobilizate
27.500
Active circulante
362.648
Capitaluri proprii
210.862
Venituri totale
283.172
Cheltuieli totale
267.299
Stocuri
100.295
Creanțe
929
Casă și conturi la bănci
261.424
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
291.948
Rezultat net
107.020
Angajați
1
Datorii
33.346
Active imobilizate
—
Active circulante
230.665
Capitaluri proprii
197.319
Venituri totale
309.994
Cheltuieli totale
200.057
Stocuri
33.978
Creanțe
5.670
Casă și conturi la bănci
191.017
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
81.167
Rezultat net
36.637
Angajați
1
Datorii
20.773
Active imobilizate
—
Active circulante
111.071
Capitaluri proprii
90.298
Venituri totale
81.247
Cheltuieli totale
43.797
Stocuri
29.528
Creanțe
30
Casă și conturi la bănci
81.513
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2023-06-09; reactivare la 2023-09-27. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2023-09-27
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 96% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2023-06-09; reactivare la 2023-09-27. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2023-09-27
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 96% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-04-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33075573
Număr de înregistrare
J2014000188345
Înmatriculare
17 aprilie 2014
EUID
ROONRC.J2014000188345
Formă juridică
SRL
Sediu social
Trandafirilor 11 Sat Ţigăneşti, Comuna Ţigăneşti Teleorman
Adresă fiscală
Str Trandafirilor 11 Ţigăneşti TELEORMAN
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 aprilie 2014
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IOAN BOGDAN DENIS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MEGASOF PROMPT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.04.2014
Înregistrare fiscală
17 aprilie 2014
Număr registrul comerțului
J2014000188345
Cod CAEN
8559
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Teleorman

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TELEORMAN, SAT ŢIGĂNEŞTI COM. ŢIGĂNEŞTI, STR. TRANDAFIRILOR, NR.11
Cod poștal fiscal
147420
Strada sediului
Str. Trandafirilor
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Sat Ţigăneşti Com. Ţigăneşti
Județul sediului
TELEORMAN
Codul poștal al sediului
147420
Strada domiciliului fiscal
Str. Trandafirilor
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ţigăneşti Com. Ţigăneşti
Județul domiciliului fiscal
TELEORMAN
Cod poștal domiciliu fiscal
147420

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
9 iunie 2023
Reactivare
27 septembrie 2023
Publicarea deciziei
9 iunie 2023

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

47 activități autorizate

CAEN 1811 Rev. 3Tipărirea ziarelor

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 3Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4612 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4622 Rev. 3Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4641 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4642 Rev. 3Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4643 Rev. 3Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 4644 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4645 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4661 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor

CAEN 4662 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte

CAEN 4685 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4761 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărților

CAEN 4764 Rev. 3Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 4615 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4643 Rev. 2Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 4644 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4645 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4647 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4652 Rev. 2Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4742 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4753 Rev. 2Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate

CAEN 4754 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TeleormanSat Ţigăneşti, Comuna ŢigăneştiCAEN 8559
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI