Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MEINCOUNTRY INN S.R.L.

MEINCOUNTRY INN S.R.L.

CUI 45717537 · SRL· Sat Runcu, Comuna Runcu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MEINCOUNTRY INN S.R.L. are sediul în Sat Runcu, Comuna Runcu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-13,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 989 K lei, față de 1,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât6,7%

Marja netă calculată este 6,7% în 2025, față de 20% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-0,5%

Datoriile raportate sunt 224,5 K lei în 2025, față de 225,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025989 K lei-13,7% față de anul anterior2022: 600.9102023: 785.7442024: 1.145.7862025: 989.015
Rezultat net 202566,5 K lei-71% față de anul anterior2022: 204.1662023: 228.8102024: 229.2462025: 66.486
Angajați 20256-14,3% față de anul anterior2022: 62023: 82024: 72025: 6
Capitaluri proprii 2025173,1 K lei-42% față de anul anterior2022: 204.3662023: 229.0512024: 298.2972025: 173.093
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0573 K1 mil.2022: 600,9 K lei600,9 K20222023: 785,7 K lei785,7 K20232024: 1,1 mil. lei1,1 mil.20242025: 989 K lei989 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%17%34%Mediana sectorului (2025): 4,6% · n=49672022: 34%34%20222023: 29,1%29,1%20232024: 20%20%20242025: 6,7%6,7%2025

Cifra de afaceri: -13,7% față de anul anterior. Marja netă: 6,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii173,1 K lei-42% față de anul anterior
Datorii224,5 K lei-0,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri785,7 K lei1,1 mil. lei989 K lei-13,7% față de anul anterior
Rezultat net228,8 K lei229,2 K lei66,5 K lei-71% față de anul anterior
Capitaluri proprii229,1 K lei298,3 K lei173,1 K lei-42% față de anul anterior
Datorii187 K lei225,6 K lei224,5 K lei-0,5% față de anul anterior
Creanțe215,5 K lei153,5 K lei25 K lei-83,7% față de anul anterior
Angajați876-14,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri6,7%4,6%n=4.96720%7,7%n=4.989
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)43,5%22,4%n=4.75856,9%30,9%n=4.608
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)56,5%67,2%n=4.75843,1%59%n=4.608
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)56%61,4%n=4.75826,6%58,2%n=4.608
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)16,7%0,5%n=4.75443,8%1,5%n=4.604
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive38,4%12,2%n=4.19976,9%19,6%n=4.258
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,78×0,58×n=6.2981,7×0,68×n=6.102
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3609,11 zile35,76 zilen=4.41548,24 zile35,45 zilen=4.304
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36023,74 zile16,72 zilen=2.6564,52 zile16,43 zilen=2.595
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați164.836 lei151.923 lein=3.057163.684 lei148.417 lein=3.113

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
989.015
Rezultat net
66.486
Angajați
6
Datorii
224.510
Active imobilizate
222.610
Active circulante
174.993
Capitaluri proprii
173.093
Venituri totale
1.472.086
Cheltuieli totale
1.375.623
Stocuri
65.228
Creanțe
25.020
Casă și conturi la bănci
84.745
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.145.786
Rezultat net
229.246
Angajați
7
Datorii
225.627
Active imobilizate
139.351
Active circulante
384.573
Capitaluri proprii
298.297
Venituri totale
1.700.150
Cheltuieli totale
1.435.954
Stocuri
14.391
Creanțe
153.527
Casă și conturi la bănci
216.655
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
785.744
Rezultat net
228.810
Angajați
8
Datorii
187.039
Active imobilizate
50.955
Active circulante
365.135
Capitaluri proprii
229.051
Venituri totale
1.414.664
Cheltuieli totale
1.177.908
Stocuri
23.503
Creanțe
215.484
Casă și conturi la bănci
126.148
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
600.910
Rezultat net
204.166
Angajați
6
Datorii
52.015
Active imobilizate
9.257
Active circulante
247.124
Capitaluri proprii
204.366
Venituri totale
954.832
Cheltuieli totale
744.624
Stocuri
23.610
Creanțe
49.567
Casă și conturi la bănci
173.947
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-11-21Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-02-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45717537
Număr de înregistrare
J18/214/2022
Înmatriculare
28 februarie 2022
EUID
ROONRC.J18/214/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
Cheile Sohodolului 53 Sat Runcu, Comuna Runcu Gorj
Adresă fiscală
Str. Cheile Sohodolului 53 Runcu GORJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 februarie 2022
Înregistrare fiscală
19 martie 2026
Telefon
0749155545 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IUBIȘI ANDREEA
administrator
TALABĂ CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MEINCOUNTRY INN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.02.2022
Înregistrare fiscală
28 februarie 2022
Număr registrul comerțului
J18/214/2022
Cod CAEN
5520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj

Contact și adrese

Telefon
0749155545 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GORJ, SAT RUNCU COM. RUNCU, STR. CHEILE SOHODOLULUI, NR.53
Cod poștal fiscal
217390
Strada sediului
Str. Cheile Sohodolului
Numărul sediului
53
Localitatea sediului
Sat Runcu Com. Runcu
Județul sediului
GORJ
Codul poștal al sediului
217390
Strada domiciliului fiscal
Str. Cheile Sohodolului
Numărul domiciliului fiscal
53
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Runcu Com. Runcu
Județul domiciliului fiscal
GORJ
Cod poștal domiciliu fiscal
217390

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

UNIVERSITATEA CONSTANTN BRANCUSI TIRGU JIU2 din 2 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de cazare la hotel (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Servicii de restaurant si de servire a mancarii (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

21 noiembrie 2025Achiziție directă

SERVICII MASA (PRANZ SI CINA) PENTRU DOUA ZILE, SERVICII CAZARE PARTICIPANTI (DOUA NOPTI)

Autoritate: UNIVERSITATEA CONSTANTN BRANCUSI TIRGU JIU

CPV 55300000-3 — Servicii de restaurant si de servire a mancarii (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 55300000-3

Vezi detaliile atribuirii →
12.613 leiValoare publicată
21 noiembrie 2024Achiziție directă

Servicii de cazare + servicii masa pentru 2 zile

Autoritate: UNIVERSITATEA CONSTANTN BRANCUSI TIRGU JIU

CPV 55110000-4 — Servicii de cazare la hotel (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 55110000-4

Vezi detaliile atribuirii →
12.844 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 3511 Rev. 2Producția de energie electrică

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 9311 Rev. 2Activități ale bazelor sportive

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GorjSat Runcu, Comuna RuncuCAEN 5520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI