Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MELLOW FRUITS S.R.L.

MELLOW FRUITS S.R.L.

CUI 39946714 · SRL· Municipiul Braşov

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MELLOW FRUITS S.R.L. are sediul în Municipiul Braşov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+21,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 294,8 K lei, față de 242,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut11,3%

Marja netă calculată este 11,3% în 2025, față de -12,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+878,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025294,8 K lei+21,5% față de anul anterior2021: 21.8602022: 124.2202023: 211.4172024: 242.5162025: 294.775
Rezultat net 202533,4 K lei+209,9% față de anul anterior2020: -9.3002021: -105.6062022: -83.0532023: -48.0632024: -30.4252025: 33.435
Angajați 20251-50% față de anul anterior2021: 42022: 42023: 32024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025-353,7 K lei+8,6% față de anul anterior2020: -17.9432021: -123.5492022: -206.6022023: -254.6652024: -387.0912025: -353.655
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0147 K295 K—20202021: 21,9 K lei21,9 K20212022: 124,2 K lei124,2 K20222023: 211,4 K lei211,4 K20232024: 242,5 K lei242,5 K20242025: 294,8 K lei294,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-483,1%-235,9%11,3%Mediana sectorului (2025): 4,5% · n=34320202021: -483,1%-483,1%20212022: -66,9%-66,9%20222023: -22,7%-22,7%20232024: -12,5%-12,5%20242025: 11,3%11,3%2025

Cifra de afaceri: +21,5% față de anul anterior. Marja netă: 11,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-353,7 K lei+8,6% față de anul anterior
Datorii385,9 K lei-0% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri211,4 K lei242,5 K lei294,8 K lei+21,5% față de anul anterior
Rezultat net-48,1 K lei-30,4 K lei33,4 K lei+209,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii-254,7 K lei-387,1 K lei-353,7 K lei+8,6% față de anul anterior
Datorii260,2 K lei386 K lei385,9 K lei-0% față de anul anterior
Creanțe—510 lei5 K lei+878,4% față de anul anterior
Angajați321-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri11,3%4,5%n=343-12,5%1,5%n=411
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-1.098,4%3,5%n=426-565,1%2,9%n=468
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)1.198,4%77%n=426563,4%76,2%n=468
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)80,6%47,3%n=42698,3%48,8%n=468
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)103,8%0%n=426-44,4%0%n=468
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,02×0,6×n=5680×0,54×n=636
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3606,09 zile75,42 zilen=3140,76 zile78,44 zilen=370
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—100,96 zilen=2810,72 zile101,26 zilen=316
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați294.775 lei194.437 lein=224121.258 lei151.252 lein=283

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
294.775
Rezultat net
33.435
Angajați
1
Datorii
385.853
Active imobilizate
25.955
Active circulante
6.243
Capitaluri proprii
-353.655
Venituri totale
364.585
Cheltuieli totale
328.200
Stocuri
—
Creanțe
4.990
Casă și conturi la bănci
1.253
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
242.516
Rezultat net
-30.425
Angajați
2
Datorii
385.968
Active imobilizate
67.369
Active circulante
1.132
Capitaluri proprii
-387.091
Venituri totale
281.227
Cheltuieli totale
309.224
Stocuri
482
Creanțe
510
Casă și conturi la bănci
140
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
69.624
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
211.417
Rezultat net
-48.063
Angajați
3
Datorii
260.213
Active imobilizate
109.249
Active circulante
4.447
Capitaluri proprii
-254.665
Venituri totale
249.941
Cheltuieli totale
295.889
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.447
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
108.148
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
124.220
Rezultat net
-83.053
Angajați
4
Datorii
204.771
Active imobilizate
144.304
Active circulante
537
Capitaluri proprii
-206.602
Venituri totale
162.744
Cheltuieli totale
244.555
Stocuri
—
Creanțe
400
Casă și conturi la bănci
137
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
146.672
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
21.860
Rezultat net
-105.606
Angajați
4
Datorii
130.751
Active imobilizate
184.784
Active circulante
7.614
Capitaluri proprii
-123.549
Venituri totale
38.412
Cheltuieli totale
143.789
Stocuri
7.102
Creanțe
165
Casă și conturi la bănci
347
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
185.196
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-9.300
Angajați
—
Datorii
209.443
Active imobilizate
191.500
Active circulante
—
Capitaluri proprii
-17.943
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
9.300
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-10-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39946714
Număr de înregistrare
J8/2243/2018
Înmatriculare
2 octombrie 2018
EUID
ROONRC.J8/2243/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
TÂMPEI 8 A2 Municipiul Braşov Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. TÂMPEI 8 Braşov BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 octombrie 2018
Înregistrare fiscală
7 februarie 2022
Telefon
0724302903 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ASANDEI VLAD-CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MELLOW FRUITS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.10.2018
Înregistrare fiscală
2 octombrie 2018
Număr registrul comerțului
J08/2243/2018
Cod CAEN
1039
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Telefon
0724302903 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. TÂMPEI, NR.8, BL.A2, SC.A, AP.23
Cod poștal fiscal
500271
Strada sediului
Str. Tâmpei
Numărul sediului
8
Localitatea sediului
Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
500271
Strada domiciliului fiscal
Str. Tâmpei
Numărul domiciliului fiscal
8
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
500271

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 1031 Rev. 2Prelucrarea și conservarea cartofilor

CAEN 1032 Rev. 2Fabricarea sucurilor de fructe și legume

CAEN 1039 Rev. 2Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 1071 Rev. 2Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 1084 Rev. 2Fabricarea condimentelor și ingredientelor

CAEN 1085 Rev. 2Fabricarea de mâncăruri preparate

CAEN 1089 Rev. 2Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul BraşovCAEN 1039
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI