Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MERAL ROOF TECH S.R.L.

MERAL ROOF TECH S.R.L.

CUI 41219327 · SRL· Municipiul Craiova

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MERAL ROOF TECH S.R.L. are sediul în Municipiul Craiova. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+99,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 425,4 K lei, față de 213,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut48,8%

Marja netă calculată este 48,8% în 2025, față de 20,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+136,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025425,4 K lei+99,6% față de anul anterior2020: 238.1172022: 240.6222023: 285.2452024: 213.1662025: 425.400
Rezultat net 2025207,7 K lei+385,1% față de anul anterior2020: 99.1622022: 102.6732023: 66.7162024: 42.8252025: 207.731
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 32023: 32024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025223,9 K lei-6,1% față de anul anterior2020: 123.8272022: 243.0112023: 309.7272024: 238.4222025: 223.931
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0213 K425 K2020: 238,1 K lei238,1 K20202022: 240,6 K lei240,6 K20222023: 285,2 K lei285,2 K20232024: 213,2 K lei213,2 K20242025: 425,4 K lei425,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%24,4%48,8%Mediana sectorului (2025): 13% · n=2372020: 41,6%41,6%20202022: 42,7%42,7%20222023: 23,4%23,4%20232024: 20,1%20,1%20242025: 48,8%48,8%2025

Cifra de afaceri: +99,6% față de anul anterior. Marja netă: 48,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii223,9 K lei-6,1% față de anul anterior
Datorii281,3 K lei+1.102,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri285,2 K lei213,2 K lei425,4 K lei+99,6% față de anul anterior
Rezultat net66,7 K lei42,8 K lei207,7 K lei+385,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii309,7 K lei238,4 K lei223,9 K lei-6,1% față de anul anterior
Datorii18,2 K lei23,4 K lei281,3 K lei+1.102,5% față de anul anterior
Creanțe309,5 K lei207,2 K lei490 K lei+136,5% față de anul anterior
Angajați322+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri48,8%13%n=23720,1%11,1%n=2.920
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)38%45,4%n=13966,7%45,3%n=2.386
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)47,8%53,8%n=1396,5%51,5%n=2.386
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)6,7%18,1%n=13914,4%22,5%n=2.386
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)35,3%11,4%n=13912%4,8%n=2.384
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive92,8%96,8%n=21218%30,1%n=2.678
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,95×1,53×n=25713,09×1,3×n=3.615
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360414,71 zile59,87 zilen=196349,92 zile87,62 zilen=2.624
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3604,24 zile11,25 zilen=124—16,8 zilen=1.509
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați212.700 lei174.802 lein=192106.583 lei157.405 lein=2.446

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
425.400
Rezultat net
207.731
Angajați
2
Datorii
281.251
Active imobilizate
39.316
Active circulante
549.546
Capitaluri proprii
223.931
Venituri totale
437.520
Cheltuieli totale
187.054
Stocuri
5.011
Creanțe
490.048
Casă și conturi la bănci
54.487
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
83.680
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
213.166
Rezultat net
42.825
Angajați
2
Datorii
23.388
Active imobilizate
51.413
Active circulante
306.197
Capitaluri proprii
238.422
Venituri totale
225.269
Cheltuieli totale
174.287
Stocuri
—
Creanțe
207.195
Casă și conturi la bănci
99.002
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
95.800
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
285.245
Rezultat net
66.716
Angajați
3
Datorii
18.209
Active imobilizate
66.511
Active circulante
369.328
Capitaluri proprii
309.727
Venituri totale
299.342
Cheltuieli totale
229.754
Stocuri
—
Creanțe
309.482
Casă și conturi la bănci
59.846
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
107.903
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
240.622
Rezultat net
102.673
Angajați
—
Datorii
464
Active imobilizate
78.608
Active circulante
284.867
Capitaluri proprii
243.011
Venituri totale
240.622
Cheltuieli totale
135.543
Stocuri
—
Creanțe
249.328
Casă și conturi la bănci
35.539
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
120.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
238.117
Rezultat net
99.162
Angajați
3
Datorii
95.014
Active imobilizate
141.588
Active circulante
197.253
Capitaluri proprii
123.827
Venituri totale
238.117
Cheltuieli totale
136.973
Stocuri
40.292
Creanțe
140.525
Casă și conturi la bănci
16.436
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
120.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-06-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41219327
Număr de înregistrare
J2019001703164
Înmatriculare
4 iunie 2019
EUID
ROONRC.J2019001703164
Formă juridică
SRL
Sediu social
BUCUREŞTI 21 15A Municipiul Craiova Dolj
Adresă fiscală
Cal BUCUREŞTI 21 Craiova DOLJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 iunie 2019
Înregistrare fiscală
16 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DUMITRIU GEORGETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MERAL ROOF TECH S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.06.2019
Înregistrare fiscală
4 iunie 2019
Număr registrul comerțului
J2019001703164
Cod CAEN
4341
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, CAL. BUCUREŞTI, NR.21, CAMERA NR. 3, BL.15A, AP.10
Cod poștal fiscal
200678
Strada sediului
Cal. Bucureşti
Numărul sediului
21
Localitatea sediului
Mun. Craiova
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
200678
Detalii sediu
CAMERA NR. 3
Strada domiciliului fiscal
Cal. Bucureşti
Numărul domiciliului fiscal
21
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Craiova
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
200678
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA NR. 3

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
23 decembrie 2025
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

30 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 3Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.

CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4684 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljMunicipiul CraiovaCAEN 4341
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI