Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MERCEDES-BENZ INSURANCE BROKER SRL

MERCEDES-BENZ INSURANCE BROKER SRL

CUI 24041091 · SRL· Oraş Voluntari

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

MERCEDES-BENZ INSURANCE BROKER SRL are sediul în Oraş Voluntari. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+22.955,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 24,2 mil. lei, față de 105,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât61,6%

Marja netă calculată este 61,6% în 2025, față de 13,9 K% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+29,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202524,2 mil. lei+22.955,7% față de anul anterior2020: 13.099.0872021: 15.950.1892022: 15.419.6212023: 18.986.9592024: 105.1402025: 24.240.729
Rezultat net 202514,9 mil. lei+2% față de anul anterior2020: 8.700.0882021: 10.537.5442022: 9.230.2422023: 11.444.2682024: 14.643.7682025: 14.932.037
Angajați 20255-100% față de anul anterior2020: 62021: 52022: 62023: 52024: 12.390.9642025: 5
Capitaluri proprii 202516,1 mil. leiDe la 0 la 16,1 mil. lei2020: 27.132.6452021: 11.168.3842022: 9.861.0822023: 21.305.3502024: 02025: 16.149.756
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · broker de asigurare · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate012 mil.24 mil.2020: 13,1 mil. lei13,1 mil.20202021: 16 mil. lei16 mil.20212022: 15,4 mil. lei15,4 mil.20222023: 19 mil. lei19 mil.20232024: 105,1 K lei105,1 K20242025: 24,2 mil. lei24,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6.963,9%13.927,9%2020: 66,4%66,4%20202021: 66,1%66,1%20212022: 59,9%59,9%20222023: 60,3%60,3%20232024: 13.927,9%13.927,9%20242025: 61,6%61,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,9% · n=243

Cifra de afaceri: +22.955,7% față de anul anterior.Marjă netă 61,6% · -13.866,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20240 lei
202516,1 mil. lei

Datorii raportate

202482,4 K lei
20252 mil. lei

Disponibilități bănești

202435,3 mil. lei
202515,9 mil. lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 143,2 K lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri19 mil. lei105,1 K lei24,2 mil. lei+22.955,7% față de anul anterior
Rezultat net11,4 mil. lei14,6 mil. lei14,9 mil. lei+2% față de anul anterior
Capitaluri proprii21,3 mil. lei0 lei16,1 mil. leiDe la 0 la 16,1 mil. lei
Datorii2,1 mil. lei82,4 K lei2 mil. lei+2.365,5% față de anul anterior
Creanțe2,1 mil. lei1,8 mil. lei2,3 mil. lei+29,3% față de anul anterior
Angajați512.390.9645-100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă61,6%13.927,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,9% (n=243) · 2024: 613% (n=232)

Rezultat / capitaluri proprii92,5%—
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 42,3% (n=223)

Vânzări per angajat4.848.146 lei0 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 424.232 lei (n=230) · 2024: 0 lei (n=203)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări34,7 zile6.182,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 70 zile (n=243) · 2024: 3.437,4 zile (n=232)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

broker de asigurare
Cifră de afaceri
24.240.729
Rezultat net
14.932.037
Angajați
5
Datorii
2.031.185
Active imobilizate
80.614
Active circulante
—
Capitaluri proprii
16.149.756
Venituri totale
24.368.495
Cheltuieli totale
6.744.147
Stocuri
—
Creanțe
2.334.862
Casă și conturi la bănci
15.908.642
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
0
Provizioane
143.177
Capital subscris vărsat
525.700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

broker de asigurare
Cifră de afaceri
105.140
Rezultat net
14.643.768
Angajați
12.390.964
Datorii
82.383
Active imobilizate
268.346
Active circulante
—
Capitaluri proprii
0
Venituri totale
14.643.768
Cheltuieli totale
0
Stocuri
—
Creanțe
1.805.682
Casă și conturi la bănci
35.277.077
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
3.572.408
Capital subscris vărsat
33.696.314
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

broker de asigurare
Cifră de afaceri
18.986.959
Rezultat net
11.444.268
Angajați
5
Datorii
2.090.611
Active imobilizate
456.983
Active circulante
—
Capitaluri proprii
21.305.350
Venituri totale
19.025.597
Cheltuieli totale
5.445.699
Stocuri
—
Creanțe
2.059.435
Casă și conturi la bănci
20.946.528
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
66.985
Capital subscris vărsat
525.700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

broker de asigurare
Cifră de afaceri
15.419.621
Rezultat net
9.230.242
Angajați
6
Datorii
2.505.645
Active imobilizate
412.020
Active circulante
—
Capitaluri proprii
9.861.082
Venituri totale
15.457.960
Cheltuieli totale
4.510.208
Stocuri
—
Creanțe
315.975
Casă și conturi la bănci
11.711.282
Cheltuieli în avans
1.085
Venituri în avans
—
Provizioane
73.635
Capital subscris vărsat
525.700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

broker de asigurare
Cifră de afaceri
15.950.189
Rezultat net
10.537.544
Angajați
5
Datorii
2.805.861
Active imobilizate
10.385
Active circulante
—
Capitaluri proprii
11.168.384
Venituri totale
15.980.622
Cheltuieli totale
3.413.179
Stocuri
—
Creanțe
658.940
Casă și conturi la bănci
13.347.324
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
42.404
Capital subscris vărsat
525.700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

broker de asigurare
Cifră de afaceri
13.099.087
Rezultat net
8.700.088
Angajați
6
Datorii
976.687
Active imobilizate
24.231
Active circulante
—
Capitaluri proprii
27.132.645
Venituri totale
13.146.201
Cheltuieli totale
2.927.146
Stocuri
—
Creanțe
967.618
Casă și conturi la bănci
27.164.809
Cheltuieli în avans
505
Venituri în avans
—
Provizioane
47.831
Capital subscris vărsat
525.700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-10-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Dosar 6992/30/20162026-01-22 · Curtea de Apel TIMISOARA · Intimat Creditor

închiderea procedurii · Apel

1 termen · ultima soluție: Respingere apel

2026-03-19 · 10:00

Respingere apel

Respinge apelul declarat de apelanta creditoare Direcţia Generală Regională a Finanţelor Publice Timişoara, în contradictoriu cu intimata debitoare Grup Construct S.R.L, prin lichidator judiciar Insolvency Smart Concept SPRL, împotriva sentinţei civile nr. 1319 din data de 11 decembrie 2025 pronunţată de Tribunalul Timiş în dosarul nr. 6992/30/2016, având ca obiect închiderea procedurii insolvenţei. Definitivă. Pronunţată azi, 19.03.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.

Document: _Hotarare 192/2026 · 2026-03-19

Căi de atac declarate: Apel · 2025-12-31; Apel · 2017-03-07; Apel · 2017-03-02; Apel · 2016-11-04

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24041091
Număr de înregistrare
J2013003168233
Înmatriculare
22 octombrie 2013
EUID
ROONRC.J2013003168233
Formă juridică
SRL
Sediu social
BUCUREŞTI NORD 15-25 Oraş Voluntari Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos BUCUREŞTI NORD 15-25 Oraş Voluntari ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
21 octombrie 2013
Înregistrare fiscală
13 noiembrie 2025
Telefon
0744753073 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DOBRE LAURA-COSMINA
administrator
PALUBA PAWEL TOMASZ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MERCEDES-BENZ INSURANCE BROKER SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 21.10.2013
Înregistrare fiscală
12 iunie 2008
Număr registrul comerțului
J2013003168233
Cod CAEN
6622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ilfov

Contact și adrese

Telefon
0744753073 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. VOLUNTARI, ŞOS. BUCUREŞTI NORD, NR.15-25, CLADIREA HENLEY. , ET.3
Strada sediului
Şos. Bucureşti Nord
Numărul sediului
15-25
Localitatea sediului
Orş. Voluntari
Județul sediului
ILFOV
Detalii sediu
CLADIREA HENLEY.
Strada domiciliului fiscal
Şos. Bucureşti Nord
Numărul domiciliului fiscal
15-25
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Voluntari
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Detalii domiciliu fiscal
CLADIREA HENLEY.

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Ilfov

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6622 Rev. 3Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş VoluntariCAEN 6622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI