Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MERY ZEIN ACTIV S.R.L.

MERY ZEIN ACTIV S.R.L.

CUI 46969257 · SRL· Bucureşti Sectorul 1· Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

sediu expiratONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2025-09-12. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

MERY ZEIN ACTIV S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 1 și raportează activitatea comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2025-09-12. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Datoriile au crescut+14.165,2%

Datoriile raportate sunt 190,7 K lei în 2023, față de 1,3 K lei în 2022. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
60/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023567,1 K leiFără an comparabil
Rezultat net 20234,7 K lei+976,3% față de anul anterior2022: -5312023: 4.653
Angajați 20231+0% față de anul anterior2022: 12023: 1
Capitaluri proprii 20234,3 K lei+1.405,7% față de anul anterior2022: -3312023: 4.322
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0284 K567 K—20222023: 567,1 K lei567,1 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%2%4%Mediana sectorului (2023): 4% · n=27120222023: 0,8%0,8%2023

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: 0,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii4,3 K lei+1.405,7% față de anul anterior
Datorii190,7 K lei+14.165,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20222023Ultima variație
Cifră de afaceri—567,1 K leiFără an comparabil
Rezultat net-531 lei4,7 K lei+976,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii-331 lei4,3 K lei+1.405,7% față de anul anterior
Datorii1,3 K lei190,7 K lei+14.165,2% față de anul anterior
Creanțe—71 K leiFără an comparabil
Angajați11+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,8%4%n=271—6,3%n=258
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—27,7%n=237-32,9%25,5%n=230
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—72,3%n=237132,9%74,4%n=230
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—8,7%n=23710,1%8,5%n=230
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—3,2%n=237-52,8%4,1%n=230
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive107,7%11,9%n=239—28,4%n=229
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,02×1,07×n=3530,68×1,07×n=337
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36045,08 zile63,78 zilen=258—53,76 zilen=246
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36045,05 zile97,5 zilen=245—81,82 zilen=230
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați567.117 lei371.154 lein=208—358.975 lein=203

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
567.117
Rezultat net
4.653
Angajați
1
Datorii
190.726
Active imobilizate
—
Active circulante
195.048
Capitaluri proprii
4.322
Venituri totale
569.337
Cheltuieli totale
559.166
Stocuri
70.974
Creanțe
71.011
Casă și conturi la bănci
53.063
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-531
Angajați
1
Datorii
1.337
Active imobilizate
102
Active circulante
904
Capitaluri proprii
-331
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
531
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
904
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

60/ 100Atenție ridicată
2semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-09-12. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

284.595 lei în total.

ANAF · 2026-06-30

Starea verificărilor

ONRCsediu expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-09-12. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

284.595 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-06-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat281.948 lei46 lei281.994 lei281.994 lei0 lei
Asigurări sociale1.834 lei23 lei1.857 lei1.857 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate733 lei11 lei744 lei744 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46969257
Număr de înregistrare
J40/19888/2022
Înmatriculare
6 octombrie 2022
EUID
ROONRC.J40/19888/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
VESTEI 18 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. VESTEI 18 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
18 iunie 2024
Înregistrare fiscală
11 februarie 2025
Telefon
0732184483 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ISHAT MEHERAJ HOSSAIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MERY ZEIN ACTIV S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 18.06.2024
Înregistrare fiscală
6 octombrie 2022
Număr registrul comerțului
J40/19888/2022
Cod CAEN
4644
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0732184483 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. VESTEI, NR.18, PARTER
Cod poștal fiscal
12653
Strada sediului
Str. Vestei
Numărul sediului
18
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
12653
Detalii sediu
PARTER
Strada domiciliului fiscal
Str. Vestei
Numărul domiciliului fiscal
18
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
12653
Detalii domiciliu fiscal
PARTER

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 noiembrie 2022
TVA până la
31 ianuarie 2025
Anulare operată la
12 februarie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
12 septembrie 2025
Publicarea deciziei
12 septembrie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4644 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 4644
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI