Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MESCONST SRL

MESCONST SRL

CUI 24049460 · SRL· Loc. Săcueni, Oraş Săcueni· Transporturi rutiere de mărfuri

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2024-11-14. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

MESCONST SRL are sediul în Loc. Săcueni, Oraş Săcueni și raportează activitatea transporturi rutiere de mărfuri. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2024-11-14. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Datoriile au scăzut-3,9%

Datoriile raportate sunt 186,1 K lei în 2022, față de 193,6 K lei în 2021. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2022—Valoare curentă indisponibilă2020: 66.8972021: 24.491
Rezultat net 2022-2,2 K leiPierdere redusă cu 95,8%2020: -4.8532021: -53.1942022: -2.224
Angajați 20220Neschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 0
Capitaluri proprii 2022-70,2 K leiDeficit de capital majorat cu 3,3%2020: -14.7852021: -67.9782022: -70.202
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2022 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate033 K67 K2020: 66,9 K lei66,9 K20202021: 24,5 K lei24,5 K2021—2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-217,2%-104,8%7,7%2020: -7,3%-7,3%20202021: -217,2%-217,2%20212022Reper 2022: mediana sectorului 7,7% · n=31.374

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2021-68 K lei
2022-70,2 K lei

Datorii raportate

2021193,6 K lei
2022186,1 K lei

Disponibilități bănești

202185 lei
2022143 lei

Capital de lucru net

2021—
2022—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri66,9 K lei24,5 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-4,9 K lei-53,2 K lei-2,2 K leiPierdere redusă cu 95,8%
Capitaluri proprii-14,8 K lei-68 K lei-70,2 K leiDeficit de capital majorat cu 3,3%
Datorii213 K lei193,6 K lei186,1 K lei-3,9% față de anul anterior
Creanțe115,5 K lei119 K lei109,2 K lei-8,2% față de anul anterior
Angajați000Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2022 / 2021

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20222021
Marjă netă—-217,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2022: 7,7% (n=31.374) · 2021: 7,7% (n=29.395)

Rezultat / active (A+B)-1,9%-42,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 8,1% (n=27.520) · 2021: 7,2% (n=26.040)

Capital și îndatorare

Indicator20222021
Capitaluri proprii / active (A+B)-60,6%-54,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 31,2% (n=27.532) · 2021: 30,1% (n=26.053)

Datorii / active (A+B)160,6%154,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 69,7% (n=27.532) · 2021: 70,6% (n=26.053)

Ponderea activelor imobilizate0,2%0,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 27% (n=27.532) · 2021: 29,5% (n=26.053)

Active circulante / datorii totale0,62×0,65×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2022: 0,95× (n=38.524) · 2021: 0,92× (n=35.731)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20222021
Creanțe în zile de vânzări—1.749,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2022: 60,7 zile (n=29.332) · 2021: 61,2 zile (n=27.444)

Stocuri în zile de vânzări—93 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2022: 5,5 zile (n=15.916) · 2021: 5,5 zile (n=14.784)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-2.224
Angajați
0
Datorii
186.109
Active imobilizate
249
Active circulante
115.658
Capitaluri proprii
-70.202
Venituri totale
7
Cheltuieli totale
2.231
Stocuri
6.325
Creanțe
109.190
Casă și conturi la bănci
143
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
24.491
Rezultat net
-53.194
Angajați
0
Datorii
193.645
Active imobilizate
249
Active circulante
125.418
Capitaluri proprii
-67.978
Venituri totale
49.164
Cheltuieli totale
100.881
Stocuri
6.325
Creanțe
119.008
Casă și conturi la bănci
85
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
66.897
Rezultat net
-4.853
Angajați
0
Datorii
213.049
Active imobilizate
8.762
Active circulante
189.502
Capitaluri proprii
-14.785
Venituri totale
76.262
Cheltuieli totale
78.881
Stocuri
74.110
Creanțe
115.451
Casă și conturi la bănci
-59
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-11-14. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-11-14. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-06-13 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3110.984 lei2.740 lei5.562 lei259 lei2.423 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Dosar 3896/111/2022*2023-05-17 · Curtea de Apel ORADEA · Intimat Pârât

pretenţii · Apel

3 termene · ultima soluție: Schimbat în parte

2023-10-10 · 11:00

Schimbat în parte

Admite apelul declarat de apelanta BIROUL ASIGURATORILOR DE AUTOVEHICULE DIN ROMANIA (BAAR) în contradictoriu cu intimaţii Meszaros Emeric Francisc şi Mesconst SRL , împotriva Sentin?ei civile nr. 58 din 02.03.2023, pronun?ată de Tribunalul Bihor, pe care o schimbă în parte, în sensul că, Respinge excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtului Meszaros Emeric Francisc. Admite acţiunea formulată de reclamantul Biroul Asiguratorilor de Autovehicule din România (BAAR) în contradictoriu cu pârâtul Meszaros Emeric Francisc. Obligă în solidar pârâţii Mesconst SRL şi Meszaros Emeric Francisc să achite reclamantului Biroul Asiguratorilor de Autovehicule din România (BAAR) următoarele sume: 217.965,08 lei cu titlu de despăgubiri, la care se calculează dobânda legală penalizatoare de la 25.04.2020 până la data plăţii efective, 1524,33 lei reprezentând preţ servicii traducere şi 3.436,3 lei reprezentând TVA datorat la bugetul de stat. Obligă în solidar pârâţii la plata către reclamant a sumei de 9131,86 lei reprezentând cheltuieli de judecată în primă instanţă şi apel. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 10.10.2023.

Document: Hotarare 293/2023 · 2023-10-10

2023-10-02 · 11:00

Amână pronunţarea

Având nevoie de timp suplimentar pentru a delibera, amână pronun?area hotârârii pentru data de 10 octombrie 2023.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2023-10-02

2023-09-25 · 11:00

Amână pronunţarea

Având nevoie de timp suplimentar pentru a delibera, amână pronun?area hotărârii pentru data de 02 octombrie 2023.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2023-09-25

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24049460
Număr de înregistrare
J05/1558/2008
Înmatriculare
13 iunie 2008
EUID
ROONRC.J05/1558/2008
Formă juridică
SRL
Sediu social
DR. VICTOR BABEŞ 7A Loc. Săcueni, Oraş Săcueni Bihor
Adresă fiscală
Str. DR. VICTOR BABEŞ 7A Săcueni BIHOR
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 iunie 2008
Înregistrare fiscală
31 octombrie 2023
Telefon
0758489949 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PONTOS RENATA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MESCONST SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.06.2008
Înregistrare fiscală
13 iunie 2008
Număr registrul comerțului
J05/1558/2008
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Marghita

Contact și adrese

Telefon
0745631644 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, ORŞ. SĂCUENI, STR. DR. VICTOR BABEŞ, NR.7A
Strada sediului
Str. Dr. Victor Babeş
Numărul sediului
7A
Localitatea sediului
Sat Săcueni Orş. Săcueni
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
417435
Strada domiciliului fiscal
Str. Dr. Victor Babeş
Numărul domiciliului fiscal
7A
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Săcueni
Județul domiciliului fiscal
BIHOR

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
25 septembrie 2012
Perioada 1: TVA până la
31 octombrie 2023
Perioada 1: Anulare operată la
1 noiembrie 2023
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
18 iunie 2008
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2012
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 noiembrie 2023
Actualizare TVA la încasare
1 noiembrie 2023
Publicare TVA la încasare
2 noiembrie 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
14 noiembrie 2024
Publicarea deciziei
14 noiembrie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorLoc. Săcueni, Oraş SăcueniDrumul Victor BabeşCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI