Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/METAL MECANICA MIR SRL

METAL MECANICA MIR SRL

CUI 13213213 · SRL· Municipiul Deva· Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

METAL MECANICA MIR SRL are sediul în Municipiul Deva și raportează activitatea fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20232,1 mil. leiFără an comparabil2020: 2.227.3362021: 2.916.8362022: 3.922.4282023: 2.120.755
Rezultat net 2023-884,5 K leiFără an comparabil2020: -138.9722021: 02022: 02023: -884.524
Angajați 20238Fără an comparabil2020: 152021: 142022: 132023: 8
Capitaluri proprii 2023626,7 K leiFără an comparabil2020: 1.369.4412021: 1.400.1512022: 1.511.1982023: 626.674
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 2,2 mil. lei2,2 mil.20202021: 2,9 mil. lei2,9 mil.20212022: 3,9 mil. lei3,9 mil.20222023: 2,1 mil. lei2,1 mil.2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-41,7%-11,7%18,3%Mediana sectorului (2023): 18,3% · n=312020: -6,2%-6,2%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: -41,7%-41,7%2023
Capital și datorii2023 comparat cu —
Capitaluri proprii626,7 K leiFără an comparabil
Datorii77,1 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri2,9 mil. lei3,9 mil. lei2,1 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net0 lei0 lei-884,5 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii1,4 mil. lei1,5 mil. lei626,7 K leiFără an comparabil
Datorii517,8 K lei779,8 K lei77,1 K leiFără an comparabil
Creanțe928,2 K lei1 mil. lei327,2 K leiFără an comparabil
Angajați14138Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-41,7%18,3%n=31
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)89%69%n=28
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)11%31,1%n=28
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%11,1%n=28
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-125,7%17%n=28
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-141,1%52,5%n=28
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii9,13×1,88×n=39
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36055,55 zile75,81 zilen=31
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile51,76 zilen=23
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați265.094 lei269.060 lein=21

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.120.755
Rezultat net
-884.524
Angajați
8
Datorii
77.079
Active imobilizate
0
Active circulante
703.753
Capitaluri proprii
626.674
Venituri totale
2.384.793
Cheltuieli totale
3.248.535
Stocuri
0
Creanțe
327.220
Casă și conturi la bănci
376.533
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
21.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.922.428
Rezultat net
0
Angajați
13
Datorii
779.813
Active imobilizate
236.407
Active circulante
2.054.604
Capitaluri proprii
1.511.198
Venituri totale
4.081.992
Cheltuieli totale
3.931.721
Stocuri
939.999
Creanțe
1.014.349
Casă și conturi la bănci
100.256
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
21.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.916.836
Rezultat net
0
Angajați
14
Datorii
517.782
Active imobilizate
363.840
Active circulante
1.554.093
Capitaluri proprii
1.400.151
Venituri totale
2.944.552
Cheltuieli totale
2.884.673
Stocuri
592.310
Creanțe
928.205
Casă și conturi la bănci
33.578
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
21.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.227.336
Rezultat net
-138.972
Angajați
15
Datorii
387.394
Active imobilizate
522.450
Active circulante
1.234.385
Capitaluri proprii
1.369.441
Venituri totale
2.268.039
Cheltuieli totale
2.386.305
Stocuri
527.282
Creanțe
652.108
Casă și conturi la bănci
54.995
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
21.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Dosar 8/97/20252025-01-03 · Tribunalul HUNEDOARA · Pârât

opoziţie · Fond

1 termen · ultima soluție: Ia act de renunţare la judecată

2025-06-13 · 10:00

Ia act de renunţare la judecată

Ia act de renun?area reclamantei DIRECŢIA REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE TIMIŞOARA prin Administra?ia Jude?eană a Finanţelor Publice Hunedoara, la judecarea opozi?iei formulate în contradictoriu cu pârâ?ii MARTELLI PAOLO şi SC METAL MECANICA MIR SRL. Ia act că nu s-au solicitat cheltuieli de judecată.

Document: _IncheiereFinalaDezinvestire 48/2025 · 2025-06-13

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

1 dosare distincte cu nume de administratori menționate împreună cu numele firmei · verificat 2026-10-02.

Dosar 8/97/20252025-01-03 · Tribunalul HUNEDOARA · Litigiicuprofesionistii

opoziţie

Nume publicate de ONRC: MARTELLI PAOLO

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
13213213
Număr de înregistrare
J20/408/2000
Înmatriculare
19 iulie 2000
EUID
ROONRC.J20/408/2000
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. DEPOZITELOR 10 Municipiul Deva Hunedoara · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
KELEMEN LORANT
administrator
MARTELLI PAOLO

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
METAL MECANICA MIR SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 30.06.2025
Înregistrare fiscală
20 iulie 2000
Număr registrul comerțului
J20/408/2000
Cod CAEN
2849
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara

Contact și adrese

Telefon
0254230690 · Firme cu același număr
Fax
0254230690 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, STR. DEPOZITELOR, NR.10
Cod poștal fiscal
330179
Strada sediului
Str. Depozitelor
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Mun. Deva
Județul sediului
HUNEDOARA
Codul poștal al sediului
330179
Strada domiciliului fiscal
Str. Depozitelor
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Deva
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA
Cod poștal domiciliu fiscal
330179

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
20 iulie 2000
TVA până la
30 iunie 2025
Anulare operată la
30 iunie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 2849 Rev. 2Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraMunicipiul DevaStrada DepozitelorCAEN 2849
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI