Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/METAL PREST LUC S.R.L.

METAL PREST LUC S.R.L.

CUI 38571993 · SRL· Bucureşti Sectorul 4· Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

falimentONRC · 2026-09-03

Procedură sau stare de insolvență în registrufalimentVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

METAL PREST LUC S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 4 și raportează activitatea intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Procedură sau stare de insolvență în registruNecesită verificare

faliment

ONRC · 2026-09-03

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
100/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20226,5 mil. leiFără an comparabil2020: 177.1132022: 6.534.487
Rezultat net 20220 leiFără an comparabil2020: 21.1852022: 0
Angajați 20221Fără an comparabil
Capitaluri proprii 20222,8 mil. leiFără an comparabil2020: 4.6072022: 2.778.841
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.7 mil.2020: 177,1 K lei177,1 K20202022: 6,5 mil. lei6,5 mil.2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6%12%Mediana sectorului (2022): 0% · n=1132020: 12%12%20202022: 0%0%2022
Capital și datorii2022 comparat cu —
Capitaluri proprii2,8 mil. leiFără an comparabil
Datorii181,5 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202022Ultima variație
Cifră de afaceri177,1 K lei6,5 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net21,2 K lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii4,6 K lei2,8 mil. leiFără an comparabil
Datorii1,7 K lei181,5 K leiFără an comparabil
Creanțe-4,8 K lei811,9 K leiFără an comparabil
Angajați—1Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=113
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)109,2%36,4%n=111
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)7,1%61,9%n=111
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)24,4%11,2%n=111
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=111
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=107
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii10,6×1,26×n=125
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36044,73 zile77,25 zilen=109
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36037,59 zile54,22 zilen=101
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați6.534.487 lei972.594 lein=99

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.534.487
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
181.490
Active imobilizate
620.480
Active circulante
1.923.728
Capitaluri proprii
2.778.841
Venituri totale
6.534.487
Cheltuieli totale
4.625.505
Stocuri
682.358
Creanțe
811.857
Casă și conturi la bănci
429.513
Cheltuieli în avans
416.123
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
177.113
Rezultat net
21.185
Angajați
—
Datorii
1.703
Active imobilizate
—
Active circulante
6.310
Capitaluri proprii
4.607
Venituri totale
177.113
Cheltuieli totale
150.615
Stocuri
5.614
Creanțe
-4.798
Casă și conturi la bănci
5.494
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

100/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-08-20. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

4.140.739 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-05

Starea verificărilor

ONRCfaliment2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-05
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 4 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-08-20. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

4.140.739 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-05
Stări de insolvențăInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-02-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-05 · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat2.528.451 lei1.612.288 lei4.140.739 lei4.140.739 lei0 lei
Asigurări sociale0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei

Observație ANAF: Faliment

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-05.

Procedura falimentului23129/3/2024 · Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă

Deschisă la 30/10/2024

1 dosar de insolvență

23129/3/2024 Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă

Deschidere: 30.10.2024

Practician în insolvență: CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENȚĂ TALPAI LOREDANA-HORTENSIA · loredana.insolventa@gmail.com

41 publicări în BPI

Report 603

04/08/2026 · BPI 19 687 din 04/08/2026

Subpoena

10/07/2026 · BPI 18 202 din 13/07/2026

Other procedural documents - courts/practitioners 514

01/07/2026 · BPI 17 522 din 03/07/2026

Report 515

02/07/2026 · BPI 17 435 din 02/07/2026

Summons 501

24/06/2026 · BPI 16 780 din 24/06/2026

Subpoena

15/06/2026 · BPI 15 868 din 16/06/2026

Subpoena

18/05/2026 · BPI 13 258 din 20/05/2026

Report 342

11/05/2026 · BPI 12 227 din 11/05/2026

Subpoena

28/04/2026 · BPI 11 212 din 29/04/2026

Claim

Dată act indisponibilă · BPI 11 212 din 29/04/2026

Report 308

24/04/2026 · BPI 10 866 din 27/04/2026

Conclusion

11/02/2026 · BPI 5 874 din 04/03/2026

Communication

27/02/2026 · BPI 5 874 din 04/03/2026

Report 62

22/01/2026 · BPI 1 839 din 23/01/2026

Subpoena

08/12/2025 · BPI 27 369 din 09/12/2025

Report 862

24/11/2025 · BPI 25 925 din 24/11/2025

Subpoena

28/10/2025 · BPI 23 712 din 30/10/2025

Subpoena

16/06/2025 · BPI 14 310 din 20/06/2025

Subpoena

12/06/2025 · BPI 13 977 din 17/06/2025

Report 401

10/06/2025 · BPI 13 270 din 10/06/2025

Report 203

28/03/2025 · BPI 6 706 din 31/03/2025

Notification 142

08/03/2025 · BPI 4 971 din 10/03/2025

Judgement 1001

26/02/2025 · BPI 4 801 din 06/03/2025

Communication

05/03/2025 · BPI 4 801 din 06/03/2025

Subpoena

27/02/2025 · BPI 4 312 din 03/03/2025

Debt record 97

25/02/2025 · BPI 4 134 din 27/02/2025

Report 97

25/02/2025 · BPI 4 028 din 26/02/2025

Report 49

28/01/2025 · BPI 1 705 din 30/01/2025

Debt record 50

28/01/2025 · BPI 1 636 din 29/01/2025

Notification 51

28/01/2025 · BPI 1 618 din 29/01/2025

Other procedural documents - courts/practitioners 14

13/01/2025 · BPI 654 din 15/01/2025

Debt record 01

06/01/2025 · BPI 102 din 08/01/2025

Report 02

06/01/2025 · BPI 77 din 08/01/2025

Report 651

13/12/2024 · BPI 22 877 din 17/12/2024

Report 640

05/12/2024 · BPI 22 211 din 09/12/2024

Judgement 5206

30/10/2024 · BPI 22 209 din 09/12/2024

Conclusion

23/10/2024 · BPI 22 209 din 09/12/2024

Communication

06/12/2024 · BPI 22 209 din 09/12/2024

Summons 614

14/11/2024 · BPI 20 385 din 14/11/2024

Notification 599

11/11/2024 · BPI 20 052 din 11/11/2024

Subpoena

01/11/2024 · BPI 19 545 din 04/11/2024

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38571993
Număr de înregistrare
J40/20161/2017
Înmatriculare
7 decembrie 2017
EUID
ROONRC.J40/20161/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
IOAN BUDAI-DELEANU 5 A Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti
Adresă fiscală
Str. IOAN BUDAI-DELEANU 5 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
15 februarie 2023
Înregistrare fiscală
16 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar
TALPAI LOREDANA HORTENSIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
METAL PREST LUC S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 15.02.2023
Înregistrare fiscală
7 decembrie 2017
Număr registrul comerțului
J40/20161/2017
Cod CAEN
4618
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. IOAN BUDAI-DELEANU, NR.5, PARTER, CAMERA 3, SECTOR 4., BL.A, AP.1
Cod poștal fiscal
40192
Strada sediului
Str. Ioan Budai-Deleanu
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
40192
Detalii sediu
PARTER, CAMERA 3, SECTOR 4.
Strada domiciliului fiscal
Str. Ioan Budai-Deleanu
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
40192
Detalii domiciliu fiscal
PARTER, CAMERA 3, SECTOR 4.

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
14 septembrie 2023
Perioada 1: TVA până la
30 aprilie 2024
Perioada 1: Anulare operată la
7 mai 2024
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 ianuarie 2019
Perioada 2: TVA până la
14 februarie 2022
Perioada 2: Anulare operată la
16 februarie 2022
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
20 august 2024
Publicarea deciziei
20 august 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

25 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4646 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-05Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4CAEN 4618
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI