Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/METAL SLYNG ACCES S.R.L.

METAL SLYNG ACCES S.R.L.

CUI 40906640 · SRL· Loc. Bălan, Oraş Bălan· Activități specializate de curățenie

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

METAL SLYNG ACCES S.R.L. are sediul în Loc. Bălan, Oraş Bălan și raportează activitatea activități specializate de curățenie. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-45,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 17,7 K lei, față de 32,4 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2024, față de 0% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+55%

Datoriile raportate sunt 4,7 K lei în 2024, față de 3,1 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202417,7 K lei-45,4% față de anul anterior2023: 32.4302024: 17.709
Rezultat net 20240 leiFără an comparabil2023: 02024: 0
Angajați 2024—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2024124,7 K lei+2,5% față de anul anterior2023: 121.6242024: 124.673
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate016 K32 K2023: 32,4 K lei32,4 K20232024: 17,7 K lei17,7 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2024): 0% · n=442023: 0%0%20232024: 0%0%2024

Cifra de afaceri: -45,4% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii124,7 K lei+2,5% față de anul anterior
Datorii4,7 K lei+55% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20232024Ultima variație
Cifră de afaceri32,4 K lei17,7 K lei-45,4% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii121,6 K lei124,7 K lei+2,5% față de anul anterior
Datorii3,1 K lei4,7 K lei+55% față de anul anterior
Creanțe46,2 K lei35,5 K lei-23,1% față de anul anterior
Angajați0—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=440%0%n=36
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=480%0%n=46
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii27,37×1,32×n=5340,86×1,96×n=46
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360721,04 zile94,89 zilen=41512,3 zile86,68 zilen=36
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile4,46 zilen=270,68 zile1,61 zilen=22

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
17.709
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
4.728
Active imobilizate
—
Active circulante
129.401
Capitaluri proprii
124.673
Venituri totale
17.709
Cheltuieli totale
14.660
Stocuri
0
Creanțe
35.469
Casă și conturi la bănci
93.932
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
32.430
Rezultat net
0
Angajați
0
Datorii
3.051
Active imobilizate
—
Active circulante
124.675
Capitaluri proprii
121.624
Venituri totale
32.430
Cheltuieli totale
16.285
Stocuri
61
Creanțe
46.150
Casă și conturi la bănci
78.464
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 45% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 45% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-04-03 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40906640
Număr de înregistrare
J19/312/2019
Înmatriculare
3 aprilie 2019
EUID
ROONRC.J19/312/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
1 DECEMBRIE 22 Loc. Bălan, Oraş Bălan Harghita
Adresă fiscală
Str. 1 DECEMBRIE Bălan HARGHITA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 aprilie 2019
Înregistrare fiscală
29 martie 2023
Telefon
0787457800 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MERA ION-VALENTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
METAL SLYNG ACCES S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.04.2019
Înregistrare fiscală
3 aprilie 2019
Număr registrul comerțului
J19/312/2019
Cod CAEN
8122
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita

Contact și adrese

Telefon
0787457800 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, ORŞ. BĂLAN, STR. 1 DECEMBRIE, BL.22, SC.2, AP.8
Cod poștal fiscal
535200
Strada sediului
Str. 1 Decembrie
Localitatea sediului
Orş. Bălan
Județul sediului
HARGHITA
Codul poștal al sediului
535200
Strada domiciliului fiscal
Str. 1 Decembrie
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Bălan
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA
Cod poștal domiciliu fiscal
535200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
23 mai 2019
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
23 mai 2019
Actualizare TVA la încasare
27 mai 2019
Publicare TVA la încasare
28 mai 2019
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 8122 Rev. 2Activități specializate de curățenie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaLoc. Bălan, Oraş BălanCAEN 8122
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI