Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MEVA FINANCE CONSULTING S.R.L.

MEVA FINANCE CONSULTING S.R.L.

CUI 40023550 · SRL· Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MEVA FINANCE CONSULTING S.R.L. are sediul în Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+4,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 114 K lei, față de 109,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-18,5%

Marja netă calculată este -18,5% în 2025, față de -48,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025114 K lei+4,1% față de anul anterior2020: 113.3412021: 230.5012022: 414.4782023: 441.5612024: 109.4512025: 113.951
Rezultat net 2025-21,1 K lei+60,1% față de anul anterior2020: -11.9672021: 142.3332022: 146.7582023: 63.5932024: -52.9772025: -21.133
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 22021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-13,1 K lei-264% față de anul anterior2020: 44.2982021: 186.6312022: 333.3892023: 65.9942024: 8.0042025: -13.129
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0221 K442 K2020: 113,3 K lei113,3 K20202021: 230,5 K lei230,5 K20212022: 414,5 K lei414,5 K20222023: 441,6 K lei441,6 K20232024: 109,5 K lei109,5 K20242025: 114 K lei114 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-48,4%6,7%61,7%Mediana sectorului (2025): 31,5% · n=16292020: -10,6%-10,6%20202021: 61,7%61,7%20212022: 35,4%35,4%20222023: 14,4%14,4%20232024: -48,4%-48,4%20242025: -18,5%-18,5%2025

Cifra de afaceri: +4,1% față de anul anterior. Marja netă: -18,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-13,1 K lei-264% față de anul anterior
Datorii32,7 K lei+109% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri441,6 K lei109,5 K lei114 K lei+4,1% față de anul anterior
Rezultat net63,6 K lei-53 K lei-21,1 K lei+60,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii66 K lei8 K lei-13,1 K lei-264% față de anul anterior
Datorii9,6 K lei15,7 K lei32,7 K lei+109% față de anul anterior
Creanțe6 K lei——Fără an comparabil
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-18,5%31,5%n=1.629-48,4%33,8%n=1.557
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-66,9%63,3%n=1.21434,5%70,3%n=1.177
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)166,9%36,7%n=1.21467,5%30,1%n=1.177
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)31%14,2%n=1.21435,1%12,9%n=1.177
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-107,7%36,2%n=1.214-228,2%35,6%n=1.177
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—97,3%n=1.635-661,9%80,8%n=1.633
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,41×2,04×n=1.9700,96×2,6×n=1.910
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați113.951 lei201.230 lein=1.087109.451 lei193.172 lein=1.003

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
113.951
Rezultat net
-21.133
Angajați
1
Datorii
32.744
Active imobilizate
6.074
Active circulante
13.541
Capitaluri proprii
-13.129
Venituri totale
113.951
Cheltuieli totale
133.945
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
13.541
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
109.451
Rezultat net
-52.977
Angajați
1
Datorii
15.669
Active imobilizate
8.156
Active circulante
15.061
Capitaluri proprii
8.004
Venituri totale
281.875
Cheltuieli totale
333.855
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
15.061
Cheltuieli în avans
456
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
441.561
Rezultat net
63.593
Angajați
1
Datorii
9.586
Active imobilizate
17.452
Active circulante
58.128
Capitaluri proprii
65.994
Venituri totale
441.889
Cheltuieli totale
373.968
Stocuri
—
Creanțe
5.969
Casă și conturi la bănci
52.159
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
414.478
Rezultat net
146.758
Angajați
1
Datorii
19.834
Active imobilizate
16.809
Active circulante
335.815
Capitaluri proprii
333.389
Venituri totale
429.303
Cheltuieli totale
278.895
Stocuri
—
Creanțe
45.563
Casă și conturi la bănci
290.252
Cheltuieli în avans
599
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
230.501
Rezultat net
142.333
Angajați
1
Datorii
34.402
Active imobilizate
—
Active circulante
221.033
Capitaluri proprii
186.631
Venituri totale
230.501
Cheltuieli totale
85.909
Stocuri
—
Creanțe
55.034
Casă și conturi la bănci
165.999
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
113.341
Rezultat net
-11.967
Angajați
2
Datorii
26.823
Active imobilizate
—
Active circulante
71.121
Capitaluri proprii
44.298
Venituri totale
113.346
Cheltuieli totale
124.180
Stocuri
—
Creanțe
15.600
Casă și conturi la bănci
55.521
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-05-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40023550
Număr de înregistrare
J23/5087/2018
Înmatriculare
18 octombrie 2018
EUID
ROONRC.J23/5087/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
EUROPA 6bis J3 Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. MACULUI 48 B Năvodari CONSTANŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
23 mai 2023
Înregistrare fiscală
4 iulie 2023
Telefon
0755939876 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POP VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MEVA FINANCE CONSULTING S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 23.05.2023
Înregistrare fiscală
18 octombrie 2018
Număr registrul comerțului
J13/1776/2023
Cod CAEN
6619
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0755939876 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, ORŞ. NĂVODARI, STR. MACULUI, NR.48 B
Cod poștal fiscal
905700
Strada sediului
Str. Macului
Numărul sediului
48 B
Localitatea sediului
Orş. Năvodari
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
905700
Strada domiciliului fiscal
Str. Macului
Numărul domiciliului fiscal
48 B
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Năvodari
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
905700

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6619 Rev. 2Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de JosCAEN 6619
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI