Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MG EXPRES RENTAL S.R.L.

MG EXPRES RENTAL S.R.L.

CUI 42168655 · SRL· Sat Ruseni, Comuna Borleşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MG EXPRES RENTAL S.R.L. are sediul în Sat Ruseni, Comuna Borleşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+82,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 907,4 K lei, față de 498,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut27,3%

Marja netă calculată este 27,3% în 2025, față de 12,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+117%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025907,4 K lei+82,1% față de anul anterior2020: 219.0002021: 237.2352022: 213.4802023: 82.2802024: 498.3802025: 907.363
Rezultat net 2025247,5 K lei+299,6% față de anul anterior2020: 171.8932021: 49.5732022: 21.4102023: -55.7282024: 61.9262025: 247.487
Angajați 20252+100% față de anul anterior2024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025497 K lei+99,2% față de anul anterior2020: 172.2932021: 221.8662022: 243.2752023: 187.5482024: 249.4742025: 496.961
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0454 K907 K2020: 219 K lei219 K20202021: 237,2 K lei237,2 K20212022: 213,5 K lei213,5 K20222023: 82,3 K lei82,3 K20232024: 498,4 K lei498,4 K20242025: 907,4 K lei907,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-67,7%5,4%78,5%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902020: 78,5%78,5%20202021: 20,9%20,9%20212022: 10%10%20222023: -67,7%-67,7%20232024: 12,4%12,4%20242025: 27,3%27,3%2025

Cifra de afaceri: +82,1% față de anul anterior. Marja netă: 27,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii497 K lei+99,2% față de anul anterior
Datorii316,3 K lei+12,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri82,3 K lei498,4 K lei907,4 K lei+82,1% față de anul anterior
Rezultat net-55,7 K lei61,9 K lei247,5 K lei+299,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii187,5 K lei249,5 K lei497 K lei+99,2% față de anul anterior
Datorii170,1 K lei282,3 K lei316,3 K lei+12,1% față de anul anterior
Creanțe84,1 K lei176,7 K lei383,5 K lei+117% față de anul anterior
Angajați—12+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri27,3%3,7%n=30.49012,4%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)61,1%24,6%n=27.27246,9%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)38,9%76,6%n=27.27253,1%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)31,2%32,1%n=27.27245,7%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)30,4%3,5%n=27.26311,6%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive49,8%26,7%n=25.15524,8%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,77×0,8×n=37.8801,02×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360152,16 zile61,23 zilen=29.162127,64 zile61,73 zilen=31.003
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați453.682 lei278.223 lein=25.896498.380 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
907.363
Rezultat net
247.487
Angajați
2
Datorii
316.307
Active imobilizate
253.528
Active circulante
559.740
Capitaluri proprii
496.961
Venituri totale
929.022
Cheltuieli totale
647.870
Stocuri
—
Creanțe
383.520
Casă și conturi la bănci
176.220
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
498.380
Rezultat net
61.926
Angajați
1
Datorii
282.251
Active imobilizate
243.022
Active circulante
288.703
Capitaluri proprii
249.474
Venituri totale
498.756
Cheltuieli totale
427.302
Stocuri
—
Creanțe
176.709
Casă și conturi la bănci
111.994
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
82.280
Rezultat net
-55.728
Angajați
—
Datorii
170.101
Active imobilizate
201.847
Active circulante
155.802
Capitaluri proprii
187.548
Venituri totale
83.356
Cheltuieli totale
139.084
Stocuri
—
Creanțe
84.076
Casă și conturi la bănci
71.726
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
213.480
Rezultat net
21.410
Angajați
—
Datorii
113.586
Active imobilizate
142.044
Active circulante
214.817
Capitaluri proprii
243.275
Venituri totale
214.669
Cheltuieli totale
188.182
Stocuri
—
Creanțe
164.403
Casă și conturi la bănci
50.414
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
237.235
Rezultat net
49.573
Angajați
—
Datorii
238.263
Active imobilizate
215.060
Active circulante
245.069
Capitaluri proprii
221.866
Venituri totale
237.537
Cheltuieli totale
182.092
Stocuri
—
Creanțe
236.073
Casă și conturi la bănci
8.996
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
219.000
Rezultat net
171.893
Angajați
—
Datorii
221.287
Active imobilizate
265.656
Active circulante
127.924
Capitaluri proprii
172.293
Venituri totale
219.420
Cheltuieli totale
41.031
Stocuri
—
Creanțe
46.795
Casă și conturi la bănci
81.129
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-01-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42168655
Număr de înregistrare
J27/68/2020
Înmatriculare
28 ianuarie 2020
EUID
ROONRC.J27/68/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
Bistriţa 184 Sat Ruseni, Comuna Borleşti Neamţ
Adresă fiscală
Str. Bistriţa 184 Ruseni NEAMŢ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 ianuarie 2020
Înregistrare fiscală
20 august 2025
Telefon
0767347680 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MUTU MARIA-ALINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MG EXPRES RENTAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.01.2020
Înregistrare fiscală
28 ianuarie 2020
Număr registrul comerțului
J27/68/2020
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ

Contact și adrese

Telefon
0767347680 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, SAT RUSENI COM. BORLEŞTI, STR. BISTRIŢA, NR.184
Cod poștal fiscal
617088
Strada sediului
Str. Bistriţa
Numărul sediului
184
Localitatea sediului
Sat Ruseni Com. Borleşti
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
617088
Strada domiciliului fiscal
Str. Bistriţa
Numărul domiciliului fiscal
184
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ruseni Com. Borleşti
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
617088

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
26 mai 2020
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 septembrie 2025
Actualizare TVA la încasare
20 august 2025
Publicare TVA la încasare
21 august 2025
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

21 activități autorizate

CAEN 0811 Rev. 2Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei

CAEN 0812 Rev. 2Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4291 Rev. 2Construcții hidrotehnice

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7731 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 7739 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţSat Ruseni, Comuna BorleştiCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI