Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MGD MIX BETON S.R.L.

MGD MIX BETON S.R.L.

CUI 40442141 · SRL· Municipiul Bistriţa

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MGD MIX BETON S.R.L. are sediul în Municipiul Bistriţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+95,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 13,3 mil. lei, față de 6,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut14,7%

Marja netă calculată este 14,7% în 2025, față de 7,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202513,3 mil. lei+95,5% față de anul anterior2020: 429.8702021: 1.242.8002022: 2.287.4092023: 2.629.9212024: 6.819.1492025: 13.329.649
Rezultat net 20252 mil. lei+292,6% față de anul anterior2020: 6.6312021: 201.7792022: 376.2942023: 230.7722024: 499.6482025: 1.961.864
Angajați 20257+40% față de anul anterior2020: 52021: 72022: 102023: 62024: 52025: 7
Capitaluri proprii 20252 mil. lei+289,4% față de anul anterior2020: 75.3752021: 202.0192022: 376.5342023: 231.0122024: 503.8602025: 1.962.104
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate07 mil.13 mil.2020: 429,9 K lei429,9 K20202021: 1,2 mil. lei1,2 mil.20212022: 2,3 mil. lei2,3 mil.20222023: 2,6 mil. lei2,6 mil.20232024: 6,8 mil. lei6,8 mil.20242025: 13,3 mil. lei13,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%8,2%16,5%Mediana sectorului (2025): 13,7% · n=19272020: 1,5%1,5%20202021: 16,2%16,2%20212022: 16,5%16,5%20222023: 8,8%8,8%20232024: 7,3%7,3%20242025: 14,7%14,7%2025

Cifra de afaceri: +95,5% față de anul anterior. Marja netă: 14,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii2 mil. lei+289,4% față de anul anterior
Datorii3,7 mil. lei+609,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,6 mil. lei6,8 mil. lei13,3 mil. lei+95,5% față de anul anterior
Rezultat net230,8 K lei499,6 K lei2 mil. lei+292,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii231 K lei503,9 K lei2 mil. lei+289,4% față de anul anterior
Datorii457,1 K lei516,2 K lei3,7 mil. lei+609,2% față de anul anterior
Creanțe297,9 K lei300,6 K lei3,3 mil. lei+991,1% față de anul anterior
Angajați657+40% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri14,7%13,7%n=1.9277,3%10,7%n=2.101
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)36%48,4%n=1.46649,3%53%n=1.523
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)67,1%49,3%n=1.46650,5%44,5%n=1.523
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)50,4%18,2%n=1.46666,8%16,4%n=1.523
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)36%11,1%n=1.46648,9%7,6%n=1.523
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive100%54,1%n=1.82699,2%38,6%n=1.914
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,74×1,42×n=2.4130,66×1,55×n=2.574
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36088,59 zile76,52 zilen=1.68515,87 zile72,82 zilen=1.801
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3602,08 zile11,05 zilen=8890,36 zile12,92 zilen=934
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.904.236 lei145.957 lein=1.6141.363.830 lei124.455 lein=1.810

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
13.329.649
Rezultat net
1.961.864
Angajați
7
Datorii
3.660.894
Active imobilizate
2.747.758
Active circulante
2.705.541
Capitaluri proprii
1.962.104
Venituri totale
13.761.395
Cheltuieli totale
11.422.017
Stocuri
77.021
Creanțe
3.280.091
Casă și conturi la bănci
-651.571
Cheltuieli în avans
171.283
Venituri în avans
1.584
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.819.149
Rezultat net
499.648
Angajați
5
Datorii
516.177
Active imobilizate
682.247
Active circulante
339.620
Capitaluri proprii
503.860
Venituri totale
6.901.900
Cheltuieli totale
6.310.888
Stocuri
6.858
Creanțe
300.620
Casă și conturi la bănci
32.142
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.830
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.629.921
Rezultat net
230.772
Angajați
6
Datorii
457.079
Active imobilizate
343.852
Active circulante
346.336
Capitaluri proprii
231.012
Venituri totale
2.653.717
Cheltuieli totale
2.404.438
Stocuri
—
Creanțe
297.940
Casă și conturi la bănci
48.396
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.097
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.287.409
Rezultat net
376.294
Angajați
10
Datorii
275.199
Active imobilizate
346.130
Active circulante
307.968
Capitaluri proprii
376.534
Venituri totale
2.327.989
Cheltuieli totale
1.929.278
Stocuri
—
Creanțe
237.297
Casă și conturi la bănci
70.671
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.365
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.242.800
Rezultat net
201.779
Angajați
7
Datorii
168.362
Active imobilizate
249.792
Active circulante
163.505
Capitaluri proprii
202.019
Venituri totale
1.291.407
Cheltuieli totale
1.077.449
Stocuri
—
Creanțe
113.187
Casă și conturi la bănci
50.318
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
42.916
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
429.870
Rezultat net
6.631
Angajați
5
Datorii
23.156
Active imobilizate
91.523
Active circulante
98.531
Capitaluri proprii
75.375
Venituri totale
478.727
Cheltuieli totale
467.999
Stocuri
—
Creanțe
18.088
Casă și conturi la bănci
80.443
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
91.523
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-02-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40442141
Număr de înregistrare
J6/152/2019
Înmatriculare
16 ianuarie 2019
EUID
ROONRC.J6/152/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
Galaxiei 15 Municipiul Bistriţa Bistriţa-Năsăud
Adresă fiscală
Str CETĂŢII 332C Floreşti CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
13 februarie 2024
Înregistrare fiscală
23 mai 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator si reprezentant
BACIU ALEXANDRU VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MGD MIX BETON S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 13.02.2024
Înregistrare fiscală
17 ianuarie 2019
Număr registrul comerțului
J2024000852120
Cod CAEN
4333
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT FLOREŞTI COM. FLOREŞTI, STR. CETĂŢII, NR.332C, SC.1, ET.1, AP.12
Cod poștal fiscal
407280
Strada sediului
Str. Cetăţii
Numărul sediului
332C
Localitatea sediului
Sat Floreşti Com. Floreşti
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
407280
Strada domiciliului fiscal
Str. Cetăţii
Numărul domiciliului fiscal
332C
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Floreşti Com. Floreşti
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
407280

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Bistriţa-NăsăudMunicipiul BistriţaCAEN 4333
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI