Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MGM COMPANY ACCESORY S.R.L.

MGM COMPANY ACCESORY S.R.L.

CUI 41676361 · SRL· Municipiul Iaşi· Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

MGM COMPANY ACCESORY S.R.L. are sediul în Municipiul Iaşi și raportează activitatea comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+94,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 5,7 mil. lei, față de 3 mil. lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a coborât3,4%

Marja netă calculată este 3,4% în 2022, față de 18,7% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20225,7 mil. lei+94,1% față de anul anterior2020: 4.663.5562021: 2.955.1142022: 5.737.317
Rezultat net 2022192,5 K lei-65,2% față de anul anterior2020: 1.508.8382021: 553.0632022: 192.468
Angajați 20228+14,3% față de anul anterior2020: 72021: 72022: 8
Capitaluri proprii 20222,2 mil. lei+9,6% față de anul anterior2020: 1.457.0792021: 2.010.1422022: 2.202.610
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.6 mil.2020: 4,7 mil. lei4,7 mil.20202021: 3 mil. lei3 mil.20212022: 5,7 mil. lei5,7 mil.2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%16,2%32,4%Mediana sectorului (2022): 7,3% · n=792020: 32,4%32,4%20202021: 18,7%18,7%20212022: 3,4%3,4%2022

Cifra de afaceri: +94,1% față de anul anterior. Marja netă: 3,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2022 comparat cu 2021
Capitaluri proprii2,2 mil. lei+9,6% față de anul anterior
Datorii197,1 K lei-93,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri4,7 mil. lei3 mil. lei5,7 mil. lei+94,1% față de anul anterior
Rezultat net1,5 mil. lei553,1 K lei192,5 K lei-65,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,5 mil. lei2 mil. lei2,2 mil. lei+9,6% față de anul anterior
Datorii3,2 mil. lei3,2 mil. lei197,1 K lei-93,9% față de anul anterior
Creanțe949,3 K lei1 mil. lei2,3 mil. lei+119,5% față de anul anterior
Angajați778+14,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2022Sector 2022Firma 2021Sector 2021
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri3,4%7,3%n=7918,7%6,4%n=72
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)91,8%48,1%n=6438,3%58,1%n=64
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)8,2%51,9%n=6461,7%42,6%n=64
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%11,7%n=640,1%10,5%n=64
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)8%5,6%n=6410,6%1,9%n=64
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive8,7%18%n=7027,5%9,9%n=64
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii12,17×1,46×n=861,62×1,62×n=81
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360143,58 zile111,84 zilen=78126,98 zile91,5 zilen=69
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,02 zile118,74 zilen=73481,78 zile129,18 zilen=68
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați717.165 lei382.668 lein=64422.159 lei309.458 lein=57

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.737.317
Rezultat net
192.468
Angajați
8
Datorii
197.115
Active imobilizate
0
Active circulante
2.399.725
Capitaluri proprii
2.202.610
Venituri totale
5.751.006
Cheltuieli totale
5.521.812
Stocuri
385
Creanțe
2.288.282
Casă și conturi la bănci
111.058
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.955.114
Rezultat net
553.063
Angajați
7
Datorii
3.235.979
Active imobilizate
6.922
Active circulante
5.234.709
Capitaluri proprii
2.010.142
Venituri totale
2.969.750
Cheltuieli totale
2.390.585
Stocuri
3.954.739
Creanțe
1.042.353
Casă și conturi la bănci
237.617
Cheltuieli în avans
4.490
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.663.556
Rezultat net
1.508.838
Angajați
7
Datorii
3.168.776
Active imobilizate
6.699
Active circulante
4.619.156
Capitaluri proprii
1.457.079
Venituri totale
4.681.680
Cheltuieli totale
3.129.895
Stocuri
3.215.308
Creanțe
949.294
Casă și conturi la bănci
454.554
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41676361
Număr de înregistrare
J22/3020/2019
Înmatriculare
24 septembrie 2019
EUID
ROONRC.J22/3020/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
HANCIUC 48 Municipiul Iaşi Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HANGAN GHEORGHE
administrator
HANGAN MARIOARA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MGM COMPANY ACCESORY S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 20.03.2023
Înregistrare fiscală
24 septembrie 2019
Număr registrul comerțului
J22/3020/2019
Cod CAEN
4664
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. HANCIUC, NR.48, DEMISOL
Cod poștal fiscal
700350
Strada sediului
Str. Hanciuc
Numărul sediului
48
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
700350
Detalii sediu
DEMISOL
Strada domiciliului fiscal
Str. Hanciuc
Numărul domiciliului fiscal
48
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
700350
Detalii domiciliu fiscal
DEMISOL

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
24 octombrie 2019
TVA până la
20 martie 2023
Anulare operată la
21 martie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 1399 Rev. 2Fabricarea altor articole textile n.c.a.

CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 4641 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4642 Rev. 2Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4647 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4664 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiCAEN 4664
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI