Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MICROSHELL DEVELOPMENT S.R.L.

MICROSHELL DEVELOPMENT S.R.L.

CUI 47034166 · SRL· Municipiul Braşov· Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Rezultat net pozitiv.

MICROSHELL DEVELOPMENT S.R.L. are sediul în Municipiul Braşov și raportează activitatea activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au scăzut-81,6%

Datoriile raportate sunt 2,6 K lei în 2023, față de 14,2 K lei în 2022. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202355,2 K leiDe la 0 la 55,2 K lei2022: 02023: 55.216
Rezultat net 202333,2 K leiTrecere pe profit2022: -3.3762023: 33.151
Angajați 20231Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202330 K leiCapitaluri redevenite pozitive2022: -3.1762023: 29.975
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate028 K55 K2022: 0 lei020222023: 55,2 K lei55,2 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%32,8%65,7%20222023: 60%60%2023Reper 2023: mediana sectorului 65,7% · n=18.842

Cifra de afaceri: De la 0 la 55,2 K lei.Marjă netă 60%

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2022-3,2 K lei
202330 K lei

Datorii raportate

202214,2 K lei
20232,6 K lei

Disponibilități bănești

20222,8 K lei
2023459 lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20222023Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei55,2 K leiDe la 0 la 55,2 K lei
Rezultat net-3,4 K lei33,2 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii-3,2 K lei30 K leiCapitaluri redevenite pozitive
Datorii14,2 K lei2,6 K lei-81,6% față de anul anterior
Creanțe0 lei27,6 K leiDe la 0 la 27,6 K lei
Angajați—1Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă60%—
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 65,7% (n=18.842) · 2022: 74,9% (n=15.173)

Rezultat / active (A+B)101,8%-30,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 66,1% (n=14.777) · 2022: 66,6% (n=11.331)

Rezultat / capitaluri proprii110,6%—
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 99,3% (n=19.156) · 2022: 99,6% (n=15.373)

Vânzări per angajat55.216 lei—
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2023: 278.235 lei (n=15.192) · 2022: 231.029 lei (n=10.632)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Capitaluri proprii / active (A+B)92%-28,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 84,5% (n=14.779) · 2022: 82,2% (n=11.333)

Datorii / active (A+B)8%128,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 15,2% (n=14.779) · 2022: 16,6% (n=11.333)

Ponderea activelor imobilizate14%74,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 6,4% (n=14.779) · 2022: 5,9% (n=11.333)

Active circulante / datorii totale10,77×0,2×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 5,59× (n=21.992) · 2022: 5,77× (n=17.625)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Creanțe în zile de vânzări179,7 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 151,2 zile (n=17.516) · 2022: 186,2 zile (n=13.889)

Stocuri în zile de vânzări0 zile—
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2023: 0,4 zile (n=5.810) · 2022: 1,2 zile (n=4.317)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
55.216
Rezultat net
33.151
Angajați
1
Datorii
2.600
Active imobilizate
4.561
Active circulante
28.014
Capitaluri proprii
29.975
Venituri totale
55.216
Cheltuieli totale
21.568
Stocuri
0
Creanțe
27.555
Casă și conturi la bănci
459
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-3.376
Angajați
—
Datorii
14.166
Active imobilizate
8.219
Active circulante
2.771
Capitaluri proprii
-3.176
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
3.376
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
2.771
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-27

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-26–2026-10-27 · verificat 2026-10-27.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47034166
Număr de înregistrare
J8/3331/2022
Înmatriculare
18 octombrie 2022
EUID
ROONRC.J8/3331/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
IOAN POPASU 15 W3 Municipiul Braşov Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DRAGOMIR ANDREI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MICROSHELL DEVELOPMENT S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 06.11.2024
Înregistrare fiscală
18 octombrie 2022
Număr registrul comerțului
J08/3331/2022
Cod CAEN
6201
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Telefon
+40764996520 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. IOAN POPASU, NR.15, BL.W3, ET.5, AP.31
Cod poștal fiscal
500170
Strada sediului
Str. Ioan Popasu
Numărul sediului
15
Localitatea sediului
Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
500170
Strada domiciliului fiscal
Str. Ioan Popasu
Numărul domiciliului fiscal
15
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
500170

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 5821 Rev. 2Activități de editare a jocurilor de calculator

CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 6399 Rev. 2Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-27Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul BraşovCAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI