Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MIHAI BOBI & ANA S.R.L.

MIHAI BOBI & ANA S.R.L.

CUI 39667833 · SRL· Sat Osica de Sus, Comuna Osica de Sus· Colectarea deșeurilor nepericuloase

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2024-08-30. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MIHAI BOBI & ANA S.R.L. are sediul în Sat Osica de Sus, Comuna Osica de Sus și raportează activitatea colectarea deșeurilor nepericuloase. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2024-08-30. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut-42,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 246,9 K lei, față de 432,2 K lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a coborât-14,8%

Marja netă calculată este -14,8% în 2021, față de 39,7% în 2020.

Calcul din bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2021246,9 K lei-42,9% față de anul anterior2020: 432.1652021: 246.901
Rezultat net 2021-36,4 K lei-121,2% față de anul anterior2020: 171.6612021: -36.449
Angajați 2021—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2021135,4 K lei-21,2% față de anul anterior2020: 171.8612021: 135.412
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0216 K432 K2020: 432,2 K lei432,2 K20202021: 246,9 K lei246,9 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-14,8%12,5%39,7%Mediana sectorului (2021): 16% · n=5612020: 39,7%39,7%20202021: -14,8%-14,8%2021

Cifra de afaceri: -42,9% față de anul anterior. Marja netă: -14,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2021 comparat cu 2020
Capitaluri proprii135,4 K lei-21,2% față de anul anterior
Datorii96 K lei-63,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri432,2 K lei246,9 K lei-42,9% față de anul anterior
Rezultat net171,7 K lei-36,4 K lei-121,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii171,9 K lei135,4 K lei-21,2% față de anul anterior
Datorii262,2 K lei96 K lei-63,4% față de anul anterior
Creanțe432,2 K lei8,3 K lei-98,1% față de anul anterior
Angajați——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2021Sector 2021Firma 2020Sector 2020
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-14,8%16%n=56139,7%12,4%n=567
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-26,9%46,1%n=55699,9%33,3%n=547
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,41×1,5×n=7521,66×1,28×n=763
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36012,11 zile61,46 zilen=527360 zile71,03 zilen=525
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36016,26 zile10,82 zilen=433—15,03 zilen=419

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
246.901
Rezultat net
-36.449
Angajați
—
Datorii
96.005
Active imobilizate
—
Active circulante
231.417
Capitaluri proprii
135.412
Venituri totale
246.906
Cheltuieli totale
276.833
Stocuri
11.150
Creanțe
8.306
Casă și conturi la bănci
211.961
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
432.165
Rezultat net
171.661
Angajați
—
Datorii
262.195
Active imobilizate
—
Active circulante
434.056
Capitaluri proprii
171.861
Venituri totale
432.165
Cheltuieli totale
247.540
Stocuri
—
Creanțe
432.165
Casă și conturi la bănci
1.891
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-08-30. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 43% față de 2020.

Ministerul Finanțelor · 2021

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-08-30. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 43% față de 2020.

Ministerul Finanțelor · 2021
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-07-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39667833
Număr de înregistrare
J28/670/2018
Înmatriculare
25 iulie 2018
EUID
ROONRC.J28/670/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
A. I. CUZA 130 Sat Osica de Sus, Comuna Osica de Sus Olt · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. A. I. CUZA 130 Osica de Sus OLT · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 iulie 2018
Înregistrare fiscală
31 iulie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MIHAI BOBI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MIHAI BOBI & ANA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.07.2018
Înregistrare fiscală
25 iulie 2018
Număr registrul comerțului
J28/670/2018
Cod CAEN
3832
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Caracal

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. OLT, SAT OSICA DE SUS COM. OSICA DE SUS, STR. A. I. CUZA, NR.130
Cod poștal fiscal
237310
Strada sediului
Str. A. I. Cuza
Numărul sediului
130
Localitatea sediului
Sat Osica de Sus Com. Osica de Sus
Județul sediului
OLT
Codul poștal al sediului
237310
Strada domiciliului fiscal
Str. A. I. Cuza
Numărul domiciliului fiscal
130
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Osica de Sus Com. Osica de Sus
Județul domiciliului fiscal
OLT
Cod poștal domiciliu fiscal
237310

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 ianuarie 2021
TVA până la
31 iulie 2023
Anulare operată la
1 august 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2021
TVA la încasare până la
1 august 2023
Actualizare TVA la încasare
8 august 2023
Publicare TVA la încasare
9 august 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
30 august 2024
Publicarea deciziei
6 septembrie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 3811 Rev. 2Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3821 Rev. 2Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3831 Rev. 2Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor

CAEN 3832 Rev. 2Recuperarea materialelor reciclabile sortate

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4677 Rev. 2Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul OltSat Osica de Sus, Comuna Osica de SusCAEN 3811
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI