Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MIHAI VAS TRANSPORT S.R.L.

MIHAI VAS TRANSPORT S.R.L.

CUI 44328426 · SRL· Sat Chinteni, Comuna Chinteni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

MIHAI VAS TRANSPORT S.R.L. are sediul în Sat Chinteni, Comuna Chinteni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+119,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,8 mil. lei, față de 800,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât10,5%

Marja netă calculată este 10,5% în 2025, față de 13,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+43,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,8 mil. lei+119,9% față de anul anterior2021: 108.4002022: 52.0332023: 116.0562024: 800.3912025: 1.760.149
Rezultat net 2025184,7 K lei+70,6% față de anul anterior2021: 17.9782022: -66.4732023: 23.1842024: 108.2792025: 184.714
Angajați 20252+100% față de anul anterior2021: 12022: 12024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025217,9 K lei+162% față de anul anterior2021: 18.1782022: -48.2952023: -25.1112024: 83.1682025: 217.882
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0880 K2 mil.2021: 108,4 K lei108,4 K20212022: 52 K lei52 K20222023: 116,1 K lei116,1 K20232024: 800,4 K lei800,4 K20242025: 1,8 mil. lei1,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-127,8%-53,9%20%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902021: 16,6%16,6%20212022: -127,8%-127,8%20222023: 20%20%20232024: 13,5%13,5%20242025: 10,5%10,5%2025

Cifra de afaceri: +119,9% față de anul anterior. Marja netă: 10,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii217,9 K lei+162% față de anul anterior
Datorii282 K lei-5,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri116,1 K lei800,4 K lei1,8 mil. lei+119,9% față de anul anterior
Rezultat net23,2 K lei108,3 K lei184,7 K lei+70,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii-25,1 K lei83,2 K lei217,9 K lei+162% față de anul anterior
Datorii269,5 K lei297,4 K lei282 K lei-5,2% față de anul anterior
Creanțe61,6 K lei49,4 K lei71 K lei+43,7% față de anul anterior
Angajați—12+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri10,5%3,7%n=30.49013,5%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)43,6%24,6%n=27.27222,7%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)56,4%76,6%n=27.27281%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)75,6%32,1%n=27.27269,7%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)37%3,5%n=27.26329,5%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive84,8%26,7%n=25.155130,2%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,43×0,8×n=37.8800,37×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36014,52 zile61,23 zilen=29.16222,21 zile61,73 zilen=31.003
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—5,37 zilen=16.0950,06 zile5,69 zilen=16.762
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați880.075 lei278.223 lein=25.896800.391 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.760.149
Rezultat net
184.714
Angajați
2
Datorii
281.987
Active imobilizate
377.822
Active circulante
122.047
Capitaluri proprii
217.882
Venituri totale
1.768.830
Cheltuieli totale
1.554.766
Stocuri
—
Creanțe
70.981
Casă și conturi la bănci
51.066
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
800.391
Rezultat net
108.279
Angajați
1
Datorii
297.388
Active imobilizate
255.836
Active circulante
111.330
Capitaluri proprii
83.168
Venituri totale
871.114
Cheltuieli totale
741.554
Stocuri
132
Creanțe
49.386
Casă și conturi la bănci
61.812
Cheltuieli în avans
13.390
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
116.056
Rezultat net
23.184
Angajați
—
Datorii
269.540
Active imobilizate
163.026
Active circulante
81.403
Capitaluri proprii
-25.111
Venituri totale
116.060
Cheltuieli totale
88.100
Stocuri
14.425
Creanțe
61.586
Casă și conturi la bănci
5.392
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
52.033
Rezultat net
-66.473
Angajați
1
Datorii
172.025
Active imobilizate
82.218
Active circulante
41.512
Capitaluri proprii
-48.295
Venituri totale
52.816
Cheltuieli totale
117.707
Stocuri
13.545
Creanțe
24.630
Casă și conturi la bănci
3.337
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
108.400
Rezultat net
17.978
Angajați
1
Datorii
115.027
Active imobilizate
63.953
Active circulante
69.252
Capitaluri proprii
18.178
Venituri totale
108.400
Cheltuieli totale
87.170
Stocuri
7.581
Creanțe
55.307
Casă și conturi la bănci
6.364
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-05-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44328426
Număr de înregistrare
J12/2523/2021
Înmatriculare
25 mai 2021
EUID
ROONRC.J12/2523/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
CHINTENI 846 Sat Chinteni, Comuna Chinteni Cluj
Adresă fiscală
CHINTENI 846 Chinteni CLUJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 mai 2021
Înregistrare fiscală
29 martie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CUIBUS MIHAI-VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MIHAI VAS TRANSPORT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.05.2021
Înregistrare fiscală
25 mai 2021
Număr registrul comerțului
J2021002523124
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT CHINTENI COM. CHINTENI, CHINTENI, NR.846
Cod poștal fiscal
407205
Strada sediului
CHINTENI
Numărul sediului
846
Localitatea sediului
Sat Chinteni Com. Chinteni
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
407205
Strada domiciliului fiscal
CHINTENI
Numărul domiciliului fiscal
846
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Chinteni Com. Chinteni
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
407205

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 2021
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 iulie 2021
Actualizare TVA la încasare
24 iunie 2021
Publicare TVA la încasare
25 iunie 2021
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Chinteni, Comuna ChinteniCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI