Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MILEX CONSTRUCT SRL

MILEX CONSTRUCT SRL

CUI 986233 · SRL· Municipiul Bacău· Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

MILEX CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Bacău și raportează activitatea cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202114 K leiFără an comparabil
Rezultat net 202114 K leiFără an comparabil
Angajați 2021—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2021-1,5 mil. leiFără an comparabil
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2021 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate07 K14 K2021: 14 K lei14 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%49,9%99,9%2021: 99,9%99,9%2021Reper 2021: mediana sectorului 25,7% · n=1.015

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2021-1,5 mil. lei

Datorii raportate

20212,3 mil. lei

Disponibilități bănești

202163,4 K lei

Capital de lucru net

2021—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2021: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator2021Ultima variație
Cifră de afaceri14 K leiFără an comparabil
Rezultat net14 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii-1,5 mil. leiFără an comparabil
Datorii2,3 mil. leiFără an comparabil
Creanțe67,3 K leiFără an comparabil
Angajați—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2021

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator2021
Marjă netă99,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2021: 25,7% (n=1.015)

Rezultat / active (A+B)1,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 2,1% (n=1.081)

Capital și îndatorare

Indicator2021
Capitaluri proprii / active (A+B)-193,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 28,5% (n=1.082)

Datorii / active (A+B)293,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 45,3% (n=1.082)

Ponderea activelor imobilizate77,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 39,2% (n=1.082)

Active circulante / datorii totale0,08×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2021: 1,03× (n=1.428)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator2021
Creanțe în zile de vânzări1.730,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2021: 110 zile (n=794)

Stocuri în zile de vânzări1.256,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2021: 74,9 zile (n=694)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 1 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
14.000
Rezultat net
13.982
Angajați
—
Datorii
2.349.298
Active imobilizate
620.477
Active circulante
179.561
Capitaluri proprii
-1.549.260
Venituri totale
14.000
Cheltuieli totale
18
Stocuri
48.880
Creanțe
67.291
Casă și conturi la bănci
63.390
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-31291.587 lei290.056 lei1.059 lei44 lei428 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-03–2026-11-04 · verificat 2026-11-04.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
986233
Număr de înregistrare
J04/991/1992
Înmatriculare
1 aprilie 1992
EUID
ROONRC.J04/991/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. CONSTANŢEI 12 Municipiul Bacău Bacău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar
IONESCU SI ASOCIATII SPRL
reprezentant al persoanei juridice
IONESCU ADRIAN MIHAIL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MILEX CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 17.05.2023
Înregistrare fiscală
7 decembrie 1992
Număr registrul comerțului
J04/991/1992
Cod CAEN
113
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău

Contact și adrese

Telefon
0234520251 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. CONSTANŢEI, NR.12
Cod poștal fiscal
600108
Strada sediului
Str. Constanţei
Numărul sediului
12
Localitatea sediului
Mun. Bacău
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
600108
Strada domiciliului fiscal
Str. Constanţei
Numărul domiciliului fiscal
12
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Bacău
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
600108

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 1997
TVA până la
1 noiembrie 2016
Anulare operată la
31 octombrie 2016
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 noiembrie 2016
Actualizare TVA la încasare
1 noiembrie 2016
Publicare TVA la încasare
2 noiembrie 2016
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

31 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

CAEN 0113 Rev. 2Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor

CAEN 0163 Rev. 2Activități după recoltare

CAEN 1039 Rev. 2Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 2312 Rev. 2Prelucrarea și fasonarea sticlei plate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4611 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4622 Rev. 2Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4633 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CAEN 4634 Rev. 2Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4635 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din tutun

CAEN 4636 Rev. 2Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase

CAEN 4637 Rev. 2Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CAEN 4671 Rev. 2Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4675 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuMunicipiul BacăuStrada ConstanţeiCAEN 0113
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI