Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MINDTREE SRL

MINDTREE SRL

CUI 32091295 · SRL· Bucureşti Sectorul 6· Activități ale agențiilor de publicitate

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MINDTREE SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 6 și raportează activitatea activități ale agențiilor de publicitate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-16,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 25,9 K lei, față de 30,9 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât3,1%

Marja netă calculată este 3,1% în 2024, față de 9,6% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Creanțe în creștere+20,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202425,9 K lei-16,1% față de anul anterior2020: 14.5432021: 17.9422022: 14.2052023: 30.8922024: 25.929
Rezultat net 2024808 lei-72,8% față de anul anterior2020: 1.0592021: 112022: -5.0242023: 2.9672024: 808
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2024-2,8 K leiDeficit de capital redus cu 22,3%2020: -1.5742021: -1.5632022: -6.5872023: -3.6202024: -2.812
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate015 K31 K2020: 14,5 K lei14,5 K20202021: 17,9 K lei17,9 K20212022: 14,2 K lei14,2 K20222023: 30,9 K lei30,9 K20232024: 25,9 K lei25,9 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-35,4%-4%27,4%2020: 7,3%7,3%20202021: 0,1%0,1%20212022: -35,4%-35,4%20222023: 9,6%9,6%20232024: 3,1%3,1%2024Reper 2024: mediana sectorului 27,4% · n=11.469

Cifra de afaceri: -16,1% față de anul anterior.Marjă netă 3,1% · -6,5 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-3,6 K lei
2024-2,8 K lei

Datorii raportate

202310,6 K lei
202411,1 K lei

Disponibilități bănești

20236,3 K lei
20247,7 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri14,2 K lei30,9 K lei25,9 K lei-16,1% față de anul anterior
Rezultat net-5 K lei3 K lei808 lei-72,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii-6,6 K lei-3,6 K lei-2,8 K leiDeficit de capital redus cu 22,3%
Datorii10,1 K lei10,6 K lei11,1 K lei+4,9% față de anul anterior
Creanțe199 lei444 lei534 lei+20,3% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă3,1%9,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 27,4% (n=11.469) · 2023: 30,1% (n=10.484)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Active circulante / datorii totale0,75×0,66×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 2,13× (n=13.619) · 2023: 2,63× (n=12.492)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări7,4 zile5,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 95,2 zile (n=10.571) · 2023: 98,2 zile (n=9.606)

Stocuri în zile de vânzări—2,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 5,3 zile (n=4.444) · 2023: 6,4 zile (n=4.264)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
25.929
Rezultat net
808
Angajați
—
Datorii
11.072
Active imobilizate
—
Active circulante
8.260
Capitaluri proprii
-2.812
Venituri totale
26.421
Cheltuieli totale
25.436
Stocuri
—
Creanțe
534
Casă și conturi la bănci
7.726
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
30.892
Rezultat net
2.967
Angajați
—
Datorii
10.558
Active imobilizate
—
Active circulante
6.938
Capitaluri proprii
-3.620
Venituri totale
30.892
Cheltuieli totale
25.762
Stocuri
197
Creanțe
444
Casă și conturi la bănci
6.297
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
14.205
Rezultat net
-5.024
Angajați
—
Datorii
10.093
Active imobilizate
—
Active circulante
3.506
Capitaluri proprii
-6.587
Venituri totale
14.205
Cheltuieli totale
18.803
Stocuri
—
Creanțe
199
Casă și conturi la bănci
3.307
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.942
Rezultat net
11
Angajați
—
Datorii
5.244
Active imobilizate
—
Active circulante
3.681
Capitaluri proprii
-1.563
Venituri totale
17.942
Cheltuieli totale
17.393
Stocuri
—
Creanțe
85
Casă și conturi la bănci
3.596
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
14.543
Rezultat net
1.059
Angajați
—
Datorii
6.764
Active imobilizate
—
Active circulante
5.190
Capitaluri proprii
-1.574
Venituri totale
14.543
Cheltuieli totale
13.057
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.190
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-08-01 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32091295
Număr de înregistrare
J40/9667/2013
Înmatriculare
1 august 2013
EUID
ROONRC.J40/9667/2013
Formă juridică
SRL
Sediu social
GHIRLANDEI 8 N6 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea GHIRLANDEI 8 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 august 2013
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2025
Telefon
0314098171 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DUMITRESCU IULIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MINDTREE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.08.2013
Înregistrare fiscală
2 august 2013
Număr registrul comerțului
J40/9667/2013
Cod CAEN
7311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0314098171 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, ALEEA GHIRLANDEI, NR.8, BL.N6, SC.1, ET.1, AP.5
Cod poștal fiscal
62249
Strada sediului
Aleea Ghirlandei
Numărul sediului
8
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
62249
Strada domiciliului fiscal
Aleea Ghirlandei
Numărul domiciliului fiscal
8
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
62249

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
22 august 2013
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
22 august 2013
Actualizare TVA la încasare
18 octombrie 2013
Publicare TVA la încasare
19 octombrie 2013
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 2Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 1813 Rev. 2Servicii pregătitoare pentru pretipărire

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 7311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI