Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MINON INVESTMENT S.R.L.

MINON INVESTMENT S.R.L.

CUI 9864469 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MINON INVESTMENT S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+14%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 14,9 mil. lei, față de 13,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202514,9 mil. lei+14% față de anul anterior2020: 2.566.3172021: 3.117.8982022: 6.262.3512023: 9.915.2762024: 13.052.5652025: 14.874.357
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: -398.1142021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 202550+8,7% față de anul anterior2020: 312021: 232022: 302023: 382024: 462025: 50
Capitaluri proprii 2025908 K lei+0,7% față de anul anterior2020: -391.7062021: -89.0542022: 218.5092023: 929.3022024: 901.3712025: 908.005
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate07 mil.15 mil.2020: 2,6 mil. lei2,6 mil.20202021: 3,1 mil. lei3,1 mil.20212022: 6,3 mil. lei6,3 mil.20222023: 9,9 mil. lei9,9 mil.20232024: 13,1 mil. lei13,1 mil.20242025: 14,9 mil. lei14,9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-15,5%-7,3%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=262020: -15,5%-15,5%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +14% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii908 K lei+0,7% față de anul anterior
Datorii3 mil. lei+7,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri9,9 mil. lei13,1 mil. lei14,9 mil. lei+14% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii929,3 K lei901,4 K lei908 K lei+0,7% față de anul anterior
Datorii2,7 mil. lei2,8 mil. lei3 mil. lei+7,4% față de anul anterior
Creanțe1,1 mil. lei725,1 K lei562,5 K lei-22,4% față de anul anterior
Angajați384650+8,7% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=260%0%n=58
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)23,2%30,1%n=2524,3%43,8%n=55
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)76,8%68,4%n=2575,4%56,1%n=55
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)69,9%50,9%n=2567%44,3%n=55
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=250%0%n=55
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=210%0%n=54
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,39×0,51×n=310,44×0,95×n=68
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36013,61 zile33,75 zilen=2620 zile33,31 zilen=55
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3606,35 zile6,2 zilen=259,53 zile7,69 zilen=57
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați297.487 lei328.042 lein=24283.751 lei291.765 lein=48

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
14.874.357
Rezultat net
0
Angajați
50
Datorii
2.998.939
Active imobilizate
2.732.548
Active circulante
1.174.396
Capitaluri proprii
908.005
Venituri totale
14.951.734
Cheltuieli totale
13.897.175
Stocuri
262.376
Creanțe
562.538
Casă și conturi la bănci
349.482
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.340
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
13.052.565
Rezultat net
0
Angajați
46
Datorii
2.791.664
Active imobilizate
2.479.665
Active circulante
1.222.150
Capitaluri proprii
901.371
Venituri totale
13.069.387
Cheltuieli totale
11.946.373
Stocuri
345.374
Creanțe
725.138
Casă și conturi la bănci
151.638
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
8.780
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.340
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
9.915.276
Rezultat net
0
Angajați
38
Datorii
2.676.935
Active imobilizate
1.811.145
Active circulante
1.803.872
Capitaluri proprii
929.302
Venituri totale
10.065.778
Cheltuieli totale
9.053.519
Stocuri
420.607
Creanțe
1.083.698
Casă și conturi la bănci
299.567
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
8.780
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.340
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.262.351
Rezultat net
0
Angajați
30
Datorii
2.768.551
Active imobilizate
1.615.663
Active circulante
1.371.397
Capitaluri proprii
218.509
Venituri totale
6.598.766
Cheltuieli totale
6.203.290
Stocuri
365.755
Creanțe
733.597
Casă și conturi la bănci
272.045
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.340
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.117.898
Rezultat net
0
Angajați
23
Datorii
2.156.594
Active imobilizate
668.346
Active circulante
1.398.287
Capitaluri proprii
-89.054
Venituri totale
4.090.195
Cheltuieli totale
3.759.235
Stocuri
263.721
Creanțe
531.638
Casă și conturi la bănci
602.928
Cheltuieli în avans
907
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.340
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.566.317
Rezultat net
-398.114
Angajați
31
Datorii
1.683.699
Active imobilizate
560.941
Active circulante
728.556
Capitaluri proprii
-391.706
Venituri totale
3.044.790
Cheltuieli totale
3.419.617
Stocuri
218.346
Creanțe
267.750
Casă și conturi la bănci
242.460
Cheltuieli în avans
2.496
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.340
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-08-31 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
9864469
Număr de înregistrare
J40/13628/2018
Înmatriculare
24 septembrie 2018
EUID
ROONRC.J40/13628/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
EXPOZIŢIEI 2 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos BUCUREŞTI NORD 10 Oraş Voluntari ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
31 august 2022
Înregistrare fiscală
29 octombrie 2025
Telefon
0756090660 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NEOFYTOU MICHALIS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 4 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MINON INVESTMENT S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 31.08.2022
Înregistrare fiscală
23 octombrie 1997
Număr registrul comerțului
J2022005916236
Cod CAEN
5622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Telefon
0756090660 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. VOLUNTARI, ŞOS. BUCUREŞTI NORD, NR.10, CLĂDIREA O2. PARTER
Cod poștal fiscal
77190
Strada sediului
Şos. Bucureşti Nord
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Orş. Voluntari
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77190
Detalii sediu
CLĂDIREA O2. PARTER
Strada domiciliului fiscal
Şos. Bucureşti Nord
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Voluntari
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77190
Detalii domiciliu fiscal
CLĂDIREA O2. PARTER

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
23 octombrie 1997
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 iulie 2016
Actualizare TVA la încasare
16 iunie 2016
Publicare TVA la încasare
17 iunie 2016
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

1 înregistrare · valoare publicată 725.925 lei · 29 martie 2021

Sprijin pentru IMM-uri în vederea depășirii crizei economice generate de pandemia de COVID-1929 martie 2021 · SA.58166/2020 · 725.925 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · Direcția Generală Creștere Inteligentă și Digitalizare

Intensitate publicată: 100%

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5629 Rev. 2Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 5629
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI