Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MIR INSTAL PRODUCTS S.R.L.

MIR INSTAL PRODUCTS S.R.L.

CUI 50304413 · SRL· Municipiul Râmnicu Vâlcea

insolvențăONRC · 2026-09-03

Procedură sau stare de insolvență în registruinsolvențăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

MIR INSTAL PRODUCTS S.R.L. are sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Procedură sau stare de insolvență în registruNecesită verificare

insolvență

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+28,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 351,3 K lei, față de 274 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-55,9%

Marja netă calculată este -55,9% în 2025, față de 62,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
100/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025351,3 K lei+28,2% față de anul anterior2024: 273.9752025: 351.337
Rezultat net 2025-196,4 K lei-215,5% față de anul anterior2024: 170.0192025: -196.440
Angajați 20251+0% față de anul anterior2024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-196,4 K lei-215,5% față de anul anterior2024: 170.0192025: -196.400
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0176 K351 K2024: 274 K lei274 K20242025: 351,3 K lei351,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-55,9%3,1%62,1%Mediana sectorului (2025): 0,9% · n=2372024: 62,1%62,1%20242025: -55,9%-55,9%2025

Cifra de afaceri: +28,2% față de anul anterior. Marja netă: -55,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-196,4 K lei-215,5% față de anul anterior
Datorii291,6 K lei+141,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20242025Ultima variație
Cifră de afaceri274 K lei351,3 K lei+28,2% față de anul anterior
Rezultat net170 K lei-196,4 K lei-215,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii170 K lei-196,4 K lei-215,5% față de anul anterior
Datorii120,7 K lei291,6 K lei+141,5% față de anul anterior
Creanțe280,9 K lei36 K lei-87,2% față de anul anterior
Angajați11+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-55,9%0,9%n=23762,1%1,5%n=341
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—15,4%n=161100%20,1%n=228
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,33×0,72×n=2872,41×0,82×n=424
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36036,86 zile26,19 zilen=200369,08 zile27,63 zilen=293
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36037,29 zile61,77 zilen=189—61,81 zilen=262
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați351.337 lei149.801 lein=184273.975 lei136.000 lein=265

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
351.337
Rezultat net
-196.440
Angajați
1
Datorii
291.610
Active imobilizate
—
Active circulante
95.210
Capitaluri proprii
-196.400
Venituri totale
351.337
Cheltuieli totale
540.350
Stocuri
36.394
Creanțe
35.975
Casă și conturi la bănci
22.841
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
273.975
Rezultat net
170.019
Angajați
1
Datorii
120.744
Active imobilizate
—
Active circulante
290.763
Capitaluri proprii
170.019
Venituri totale
273.975
Cheltuieli totale
101.216
Stocuri
—
Creanțe
280.888
Casă și conturi la bănci
9.875
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

100/ 100Atenție foarte ridicată
5semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Procedură sau stare de insolvență în registru

insolvență

ONRC · 2026-09-03
Obligații fiscale restante publicate

172.962 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-09
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCinsolvență2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-09
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 3 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Procedură sau stare de insolvență în registru

insolvență

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Obligații fiscale restante publicate

172.962 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-09
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiStări de insolvență

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-07-01 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-09 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat144.600 lei14.715 lei159.315 lei159.315 lei0 lei
Asigurări sociale9.257 lei496 lei9.753 lei9.753 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate3.701 lei193 lei3.894 lei3.894 lei0 lei

Observație ANAF: Insolventa

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-09.

Procedura insolvenței187/90/2026 · Tribunalul Vâlcea Secția a II-a Civilă

Deschisă la 27/02/2026

1 dosar de insolvență

187/90/2026 Tribunalul Vâlcea Secția a II-a Civilă

Deschidere: 27.02.2026

Practician în insolvență: GRINSOLV IPURL · office@grinsolv.ro

16 publicări în BPI

Report 9467

02/10/2026 · BPI 24 443 din 06/10/2026

Report 9225

03/09/2026 · BPI 24 316 din 05/10/2026

Subpoena

14/09/2026 · BPI 23 213 din 23/09/2026

Other procedural documents - courts/practitioners 9264

09/09/2026 · BPI 22 154 din 10/09/2026

Summons 9182

01/09/2026 · BPI 21 462 din 02/09/2026

Notice 8527

15/05/2026 · BPI 12 962 din 18/05/2026

Report 8522

15/05/2026 · BPI 12 914 din 18/05/2026

Debt record 8390

23/04/2026 · BPI 10 713 din 24/04/2026

Other procedural documents - courts/practitioners 8370

20/04/2026 · BPI 10 317 din 21/04/2026

Report 8366

17/04/2026 · BPI 10 190 din 20/04/2026

Notice 8362

17/04/2026 · BPI 10 188 din 20/04/2026

Debt record 8355

16/04/2026 · BPI 10 066 din 17/04/2026

Report 8107

19/03/2026 · BPI 7 620 din 23/03/2026

Judgement 152/2026

27/02/2026 · BPI 6 539 din 11/03/2026

Communication

10/03/2026 · BPI 6 539 din 11/03/2026

Notification 7956

27/02/2026 · BPI 5 545 din 02/03/2026

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
50304413
Număr de înregistrare
J38/541/2024
Înmatriculare
1 iulie 2024
EUID
ROONRC.J38/541/2024
Formă juridică
SRL
Sediu social
INĂTEŞTI 32 Municipiul Râmnicu Vâlcea Vâlcea · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. INĂTEŞTI 32 Râmnicu Vâlcea VÂLCEA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 iulie 2024
Înregistrare fiscală
3 iunie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MIHAI BRIA
administrator judiciar provizoriu
GRINSOLV IPURL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MIR INSTAL PRODUCTS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.07.2024
Înregistrare fiscală
1 iulie 2024
Număr registrul comerțului
J38/541/2024
Cod CAEN
3102
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. INĂTEŞTI, NR.32
Strada sediului
Str. Inăteşti
Numărul sediului
32
Localitatea sediului
Mun. Râmnicu Vâlcea
Județul sediului
VÂLCEA
Strada domiciliului fiscal
Str. Inăteşti
Numărul domiciliului fiscal
32
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Râmnicu Vâlcea
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 2025
TVA până la
3 iunie 2026
Anulare operată la
3 iunie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.c) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 2529 Rev. 2Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice

CAEN 2599 Rev. 2Fabricarea altor articole din metal n.c.a.

CAEN 3102 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru bucătării

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4647 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4672 Rev. 2Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2024–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-09Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaMunicipiul Râmnicu VâlceaCAEN 3102
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI