Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MIRAI GRIG&ȘTEF BRAND S.R.L.

MIRAI GRIG&ȘTEF BRAND S.R.L.

CUI 44464088 · SRL· Municipiul Râmnicu Sărat

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MIRAI GRIG&ȘTEF BRAND S.R.L. are sediul în Municipiul Râmnicu Sărat. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+9,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 11,3 K lei, față de 10,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut26,2%

Marja netă calculată este 26,2% în 2025, față de 9,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+2,9%

Datoriile raportate sunt 21,7 K lei în 2025, față de 21,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202511,3 K lei+9,3% față de anul anterior2022: 3.4282023: 16.7342024: 10.2992025: 11.252
Rezultat net 20253 K lei+188,6% față de anul anterior2022: -8.8132023: -10.3912024: 1.0232025: 2.952
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-15 K lei+16,4% față de anul anterior2022: -8.6132023: -19.0042024: -17.9822025: -15.029
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate08 K17 K2022: 3,4 K lei3,4 K20222023: 16,7 K lei16,7 K20232024: 10,3 K lei10,3 K20242025: 11,3 K lei11,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-257,1%-115,4%26,2%Mediana sectorului (2025): -1,1% · n=97312022: -257,1%-257,1%20222023: -62,1%-62,1%20232024: 9,9%9,9%20242025: 26,2%26,2%2025

Cifra de afaceri: +9,3% față de anul anterior. Marja netă: 26,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-15 K lei+16,4% față de anul anterior
Datorii21,7 K lei+2,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri16,7 K lei10,3 K lei11,3 K lei+9,3% față de anul anterior
Rezultat net-10,4 K lei1 K lei3 K lei+188,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii-19 K lei-18 K lei-15 K lei+16,4% față de anul anterior
Datorii22,3 K lei21,1 K lei21,7 K lei+2,9% față de anul anterior
Creanțe200 lei248 lei200 lei-19,4% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri26,2%-1,1%n=9.7319,9%-0,7%n=12.948
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,31×0,66×n=10.1520,15×0,8×n=13.197
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3606,4 zile11,33 zilen=6.4158,67 zile11,92 zilen=7.988
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați11.252 lei67.449 lein=4.77810.299 lei64.167 lein=6.951

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
11.252
Rezultat net
2.952
Angajați
1
Datorii
21.681
Active imobilizate
—
Active circulante
6.652
Capitaluri proprii
-15.029
Venituri totale
11.252
Cheltuieli totale
7.738
Stocuri
—
Creanțe
200
Casă și conturi la bănci
6.452
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
10.299
Rezultat net
1.023
Angajați
1
Datorii
21.068
Active imobilizate
—
Active circulante
3.086
Capitaluri proprii
-17.982
Venituri totale
28.097
Cheltuieli totale
26.879
Stocuri
—
Creanțe
248
Casă și conturi la bănci
2.838
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
16.734
Rezultat net
-10.391
Angajați
1
Datorii
22.319
Active imobilizate
—
Active circulante
3.315
Capitaluri proprii
-19.004
Venituri totale
16.734
Cheltuieli totale
27.090
Stocuri
—
Creanțe
200
Casă și conturi la bănci
3.115
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.428
Rezultat net
-8.813
Angajați
1
Datorii
9.196
Active imobilizate
—
Active circulante
583
Capitaluri proprii
-8.613
Venituri totale
3.428
Cheltuieli totale
12.207
Stocuri
—
Creanțe
200
Casă și conturi la bănci
383
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-05-04; reactivare la 2022-11-01. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-11-01
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-05-04; reactivare la 2022-11-01. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-11-01
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-06-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44464088
Număr de înregistrare
J2021000826106
Înmatriculare
18 iunie 2021
EUID
ROONRC.J2021000826106
Formă juridică
SRL
Sediu social
TOPLICENI 11C Municipiul Râmnicu Sărat Buzău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. TOPLICENI Râmnicu Sărat BUZĂU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 iunie 2021
Înregistrare fiscală
6 iulie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GRIGORE GHEORGHIȚĂ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MIRAI GRIG&ŞTEF BRAND S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.06.2021
Înregistrare fiscală
18 iunie 2021
Număr registrul comerțului
J2021000826106
Cod CAEN
4933
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală R. Sărat

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, MUN. RÂMNICU SĂRAT, STR. TOPLICENI, BL.11C, ET.4, AP.18
Cod poștal fiscal
125300
Strada sediului
Str. Topliceni
Localitatea sediului
Mun. Râmnicu Sărat
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
125300
Strada domiciliului fiscal
Str. Topliceni
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Râmnicu Sărat
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
125300

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
4 mai 2022
Reactivare
1 noiembrie 2022
Publicarea deciziei
4 mai 2022

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4933 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuMunicipiul Râmnicu SăratCAEN 4932
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI