Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MIRI RECYCLING CLEAN S.R.L.

MIRI RECYCLING CLEAN S.R.L.

CUI 44346600 · SRL· Municipiul Caransebeş

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2022-05-30. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

MIRI RECYCLING CLEAN S.R.L. are sediul în Municipiul Caransebeş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2022-05-30. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut-24,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 43,5 K lei, față de 57,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut14,7%

Marja netă calculată este 14,7% în 2025, față de 8,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202543,5 K lei-24,7% față de anul anterior2023: 02024: 57.7582025: 43.500
Rezultat net 20256,4 K lei+25,4% față de anul anterior2021: 02022: -9.1132023: -2.4002024: 5.1072025: 6.403
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025197 lei+103,2% față de anul anterior2021: 2002022: -8.9132023: -11.3132024: -6.2062025: 197
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate029 K58 K—2021—20222023: 0 lei020232024: 57,8 K lei57,8 K20242025: 43,5 K lei43,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%7,4%14,7%Mediana sectorului (2025): 4,6% · n=5642021202220232024: 8,8%8,8%20242025: 14,7%14,7%2025

Cifra de afaceri: -24,7% față de anul anterior. Marja netă: 14,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii197 lei+103,2% față de anul anterior
Datorii119,6 K lei-1,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei57,8 K lei43,5 K lei-24,7% față de anul anterior
Rezultat net-2,4 K lei5,1 K lei6,4 K lei+25,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-11,3 K lei-6,2 K lei197 lei+103,2% față de anul anterior
Datorii11,4 K lei121,2 K lei119,6 K lei-1,3% față de anul anterior
Creanțe0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri14,7%4,6%n=5648,8%6,5%n=616
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)0,2%33,5%n=505-5,4%41,5%n=562
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)99,8%63,5%n=505105,4%55,6%n=562
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)47,8%26,4%n=50574,2%25,1%n=562
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)5,3%2%n=5044,4%3,1%n=560
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive3.250,3%24,6%n=517—21%n=581
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,52×1×n=7470,24×1,14×n=819
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600 zile77,26 zilen=5360 zile71,1 zilen=588
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36047,86 zile23,49 zilen=4390 zile25,1 zilen=467

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
43.500
Rezultat net
6.403
Angajați
—
Datorii
119.597
Active imobilizate
57.231
Active circulante
62.563
Capitaluri proprii
197
Venituri totale
43.500
Cheltuieli totale
31.805
Stocuri
5.783
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
56.780
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
57.758
Rezultat net
5.107
Angajați
—
Datorii
121.208
Active imobilizate
85.345
Active circulante
29.657
Capitaluri proprii
-6.206
Venituri totale
57.758
Cheltuieli totale
51.742
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
29.657
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-2.400
Angajați
—
Datorii
11.417
Active imobilizate
0
Active circulante
104
Capitaluri proprii
-11.313
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
2.400
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
104
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-9.113
Angajați
—
Datorii
9.017
Active imobilizate
—
Active circulante
104
Capitaluri proprii
-8.913
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
9.113
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
104
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
1.000
Active imobilizate
907
Active circulante
223
Capitaluri proprii
200
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
223
Cheltuieli în avans
70
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2022-05-30. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2022-05-30. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-05-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44346600
Număr de înregistrare
J11/313/2021
Înmatriculare
27 mai 2021
EUID
ROONRC.J11/313/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
Ardealului 2 Municipiul Caransebeş Caraş-Severin · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Ardealului Caransebeş CARAŞ-SEVERIN
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 mai 2021
Înregistrare fiscală
10 ianuarie 2023
Telefon
0761765658 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CRISTESCU DUMITRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MIRI RECYCLING CLEAN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.05.2021
Înregistrare fiscală
27 mai 2021
Număr registrul comerțului
J11/313/2021
Cod CAEN
3811
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Caransebeş

Contact și adrese

Telefon
0761765658 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. CARANSEBEŞ, STR. ARDEALULUI, BL.2, SC.B, AP.14
Cod poștal fiscal
325400
Strada sediului
Str. Ardealului
Localitatea sediului
Mun. Caransebeş
Județul sediului
CARAŞ-SEVERIN
Codul poștal al sediului
325400
Strada domiciliului fiscal
Str. Ardealului
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Caransebeş
Județul domiciliului fiscal
CARAŞ-SEVERIN
Cod poștal domiciliu fiscal
325400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
30 mai 2022
Publicarea deciziei
30 mai 2022

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 3811 Rev. 2Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3812 Rev. 2Colectarea deșeurilor periculoase

CAEN 3821 Rev. 2Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3822 Rev. 2Tratarea și eliminarea deșeurilor periculoase

CAEN 3831 Rev. 2Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor

CAEN 3832 Rev. 2Recuperarea materialelor reciclabile sortate

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4677 Rev. 2Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7712 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7820 Rev. 2Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Caraş-SeverinMunicipiul CaransebeşCAEN 3811
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI