Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MISANDRA SRL

MISANDRA SRL

CUI 3336863 · SRL· Municipiul Bârlad

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MISANDRA SRL are sediul în Municipiul Bârlad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-20,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,4 mil. lei, față de 1,7 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât2,6%

Marja netă calculată este 2,6% în 2025, față de 5,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+33,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,4 mil. lei-20,7% față de anul anterior2020: 910.5782021: 1.204.3492022: 1.342.8982023: 1.347.9152024: 1.703.8012025: 1.351.721
Rezultat net 202535,4 K lei-59,5% față de anul anterior2020: 154.0482021: 243.8702022: 166.5242023: 20.7232024: 87.3672025: 35.350
Angajați 202512Neschimbat față de anul anterior2020: 92021: 102022: 122023: 112024: 122025: 12
Capitaluri proprii 2025752,3 K lei+4,9% față de anul anterior2020: 197.4672021: 441.3372022: 607.8612023: 629.6072024: 716.9742025: 752.324
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0852 K2 mil.2020: 910,6 K lei910,6 K20202021: 1,2 mil. lei1,2 mil.20212022: 1,3 mil. lei1,3 mil.20222023: 1,3 mil. lei1,3 mil.20232024: 1,7 mil. lei1,7 mil.20242025: 1,4 mil. lei1,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%10,1%20,2%2020: 16,9%16,9%20202021: 20,2%20,2%20212022: 12,4%12,4%20222023: 1,5%1,5%20232024: 5,1%5,1%20242025: 2,6%2,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,2% · n=7.543

Cifra de afaceri: -20,7% față de anul anterior.Marjă netă 2,6% · -2,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024717 K lei
2025752,3 K lei

Datorii raportate

2024231,2 K lei
2025227,4 K lei

Disponibilități bănești

2024409,2 K lei
2025290 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,3 mil. lei1,7 mil. lei1,4 mil. lei-20,7% față de anul anterior
Rezultat net20,7 K lei87,4 K lei35,4 K lei-59,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii629,6 K lei717 K lei752,3 K lei+4,9% față de anul anterior
Datorii133,8 K lei231,2 K lei227,4 K lei-1,6% față de anul anterior
Creanțe28,9 K lei41,7 K lei55,7 K lei+33,7% față de anul anterior
Angajați111212Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă2,6%5,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,2% (n=7.543) · 2024: 1,6% (n=12.449)

Rezultat / active (A+B)3,6%9,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,1% (n=7.304) · 2024: 0,4% (n=11.739)

Rezultat / capitaluri proprii4,7%12,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 16,6% (n=5.346) · 2024: 24,9% (n=8.635)

Vânzări per angajat112.643 lei141.983 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 172.895 lei (n=6.066) · 2024: 160.100 lei (n=10.403)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)76,8%75,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 8,1% (n=7.314) · 2024: 12% (n=11.753)

Datorii / active (A+B)23,2%24,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 90,9% (n=7.314) · 2024: 85,5% (n=11.753)

Ponderea activelor imobilizate49,1%51,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 37% (n=7.314) · 2024: 35,8% (n=11.753)

Active circulante / datorii totale2,19×2×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,48× (n=10.119) · 2024: 0,55× (n=16.050)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări14,8 zile8,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 19,8 zile (n=7.017) · 2024: 18,8 zile (n=11.404)

Stocuri în zile de vânzări40,8 zile2,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 17,2 zile (n=6.455) · 2024: 16,8 zile (n=10.605)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.351.721
Rezultat net
35.350
Angajați
12
Datorii
227.414
Active imobilizate
480.687
Active circulante
499.051
Capitaluri proprii
752.324
Venituri totale
1.354.032
Cheltuieli totale
1.311.847
Stocuri
153.353
Creanțe
55.738
Casă și conturi la bănci
289.960
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
650.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.703.801
Rezultat net
87.367
Angajați
12
Datorii
231.187
Active imobilizate
486.737
Active circulante
461.424
Capitaluri proprii
716.974
Venituri totale
1.705.321
Cheltuieli totale
1.567.817
Stocuri
10.542
Creanțe
41.701
Casă și conturi la bănci
409.181
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
650.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.347.915
Rezultat net
20.723
Angajați
11
Datorii
133.775
Active imobilizate
489.036
Active circulante
274.346
Capitaluri proprii
629.607
Venituri totale
1.354.629
Cheltuieli totale
1.320.631
Stocuri
50.657
Creanțe
28.948
Casă și conturi la bănci
194.741
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
650.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.342.898
Rezultat net
166.524
Angajați
12
Datorii
105.423
Active imobilizate
431.734
Active circulante
281.550
Capitaluri proprii
607.861
Venituri totale
1.348.535
Cheltuieli totale
1.168.796
Stocuri
107.048
Creanțe
19.967
Casă și conturi la bănci
154.535
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
650.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.204.349
Rezultat net
243.870
Angajați
10
Datorii
56.910
Active imobilizate
361.822
Active circulante
136.425
Capitaluri proprii
441.337
Venituri totale
1.206.074
Cheltuieli totale
951.893
Stocuri
21.867
Creanțe
10.734
Casă și conturi la bănci
103.824
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
650.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
910.578
Rezultat net
154.048
Angajați
9
Datorii
118.107
Active imobilizate
276.448
Active circulante
39.126
Capitaluri proprii
197.467
Venituri totale
931.114
Cheltuieli totale
770.293
Stocuri
-2.649
Creanțe
6.447
Casă și conturi la bănci
35.328
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
650.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-02-22 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Dosar 11728/245/20232023-12-27 · Judecătoria BARLAD · Terţ poprit

validare poprire · Fond

2 termene · ultima soluție: Ia act de renunţare la judecată

2024-03-14 · 08:30

Ia act de renunţare la judecată

În temeiul art. 406 CPC, ia act de renunţarea la judecată formulată de creditoarea Frankfurter Inkasso Gesellschaft MBH, în contradictoriu cu debitorul Mureş Liviu Dănuţ şi terţul poprit Misandra SRL. Cu recurs în 30 zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Bârlad. Pronunţată azi, 14.03.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.

Document: Hotarare 432/2024 · 2024-03-14

2024-03-05 · 08:30

Amână pronunţarea

Având nevoie de timp pentru a delibera, amână pronunţarea la data de 14.03.2024. Pronunţată azi, 05.03.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-03-05

Dosar 11728/245/20232023-04-19 · Judecătoria IASI · Terţ poprit

validare poprire · Fond

3 termene · ultima soluție: Declină soluţionarea cauzei

2023-12-08 · 09:30

Declină soluţionarea cauzei

Admite excepţia necompetenţei teritoriale a Judecătoriei Iaşi, invocată de instanţă din oficiu. Declină competenţa de soluţionare a prezentei cauze, având ca obiect validare poprire, formulată de creditoarea FRANKFURTER INKASSO GESELLSCHAFT MBH în contradictoriu cu debitorul MURES LIVIU DANUT şi terţul poprit MISANDRA SRL în favoarea JUDECĂTORIEI BÂRLAD. Fără cale de atac. Pronunţată astăzi, 08.12.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: Hotarare 12235/2023 · 2023-12-08

2023-10-27 · 09:00

Amână cauza

Pentru legala citare a debitorului şi a ter?ului poprit acordă termen la data de 08.12.2023.

Document: incheieredesedinta · 2023-10-27

2023-09-29 · 09:00

Amână cauza

Faţă de forma de protest adoptată conform Hotărârii Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Iaşi, nr. 5/08.09.2023 acordă termen la data de 27.10.2023.

Document: incheieredesedinta · 2023-09-29

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
3336863
Număr de înregistrare
J1992000877377
Înmatriculare
3 septembrie 1992
EUID
ROONRC.J1992000877377
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. REPUBLICII 200 D1-8 Municipiul Bârlad Vaslui · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. REPUBLICII 200 Bârlad VASLUI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 februarie 1993
Înregistrare fiscală
28 noiembrie 2025
Telefon
0744953421 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANTON OCTAVIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MISANDRA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.02.1993
Înregistrare fiscală
22 februarie 1993
Număr registrul comerțului
J1992000877377
Cod CAEN
5630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Bârlad

Contact și adrese

Telefon
0744953421 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VASLUI, MUN. BÂRLAD, BLD. REPUBLICII, NR.200, BL.D1-8, SC.D, ET.3, AP.9
Strada sediului
Bld. Republicii
Numărul sediului
200
Localitatea sediului
Mun. Bârlad
Județul sediului
VASLUI
Strada domiciliului fiscal
Bld. Republicii
Numărul domiciliului fiscal
200
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Bârlad
Județul domiciliului fiscal
VASLUI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 februarie 2008
Perioada 2: TVA de la
1 noiembrie 1997
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2002
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
30 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
31 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 noiembrie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

19 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VasluiMunicipiul BârladStrada RepubliciiCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI