Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MISIOS ENGINEERING SRL

MISIOS ENGINEERING SRL

CUI 21280035 · SRL· Municipiul Brăila· Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MISIOS ENGINEERING SRL are sediul în Municipiul Brăila și raportează activitatea activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-31,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 91,8 K lei, față de 134,2 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-18,8%

Marja netă calculată este -18,8% în 2024, față de 22,2% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202491,8 K lei-31,6% față de anul anterior2020: 83.9272021: 115.5452022: 172.5862023: 134.2032024: 91.750
Rezultat net 2024-17,2 K leiTrecere pe pierdere2020: -7.6152021: -19.9672022: 26.4312023: 29.8442024: -17.248
Angajați 20240Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 02022: 02023: 02024: 0
Capitaluri proprii 20246,7 K lei-72% față de anul anterior2020: -12.3422021: -32.3092022: -5.8782023: 23.9662024: 6.719
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate086 K173 K2020: 83,9 K lei83,9 K20202021: 115,5 K lei115,5 K20212022: 172,6 K lei172,6 K20222023: 134,2 K lei134,2 K20232024: 91,8 K lei91,8 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-18,8%1,7%22,2%2020: -9,1%-9,1%20202021: -17,3%-17,3%20212022: 15,3%15,3%20222023: 22,2%22,2%20232024: -18,8%-18,8%2024Reper 2024: mediana sectorului 11,6% · n=1.017

Cifra de afaceri: -31,6% față de anul anterior.Marjă netă -18,8% · -41 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202324 K lei
20246,7 K lei

Datorii raportate

2023121,4 K lei
2024763 lei

Disponibilități bănești

2023137,5 K lei
20243,1 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri172,6 K lei134,2 K lei91,8 K lei-31,6% față de anul anterior
Rezultat net26,4 K lei29,8 K lei-17,2 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-5,9 K lei24 K lei6,7 K lei-72% față de anul anterior
Datorii125,2 K lei121,4 K lei763 lei-99,4% față de anul anterior
Creanțe12,9 K lei7,9 K lei4,4 K lei-44% față de anul anterior
Angajați000Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-18,8%22,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 11,6% (n=1.017) · 2023: 13,9% (n=997)

Rezultat / active (A+B)-230,5%20,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 11,4% (n=977) · 2023: 13,9% (n=946)

Rezultat / capitaluri proprii-256,7%124,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 33,7% (n=988) · 2023: 35% (n=982)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)89,8%16,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 50,5% (n=978) · 2023: 56% (n=946)

Datorii / active (A+B)10,2%83,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 46,1% (n=978) · 2023: 42,3% (n=946)

Ponderea activelor imobilizate0%0%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 16,3% (n=978) · 2023: 16% (n=946)

Active circulante / datorii totale9,81×1,2×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,5× (n=1.121) · 2023: 1,66× (n=1.106)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări17,3 zile21,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 118,8 zile (n=973) · 2023: 112,5 zile (n=961)

Stocuri în zile de vânzări0 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 10,4 zile (n=645) · 2023: 9,7 zile (n=605)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
91.750
Rezultat net
-17.248
Angajați
0
Datorii
763
Active imobilizate
0
Active circulante
7.482
Capitaluri proprii
6.719
Venituri totale
91.802
Cheltuieli totale
108.804
Stocuri
0
Creanțe
4.420
Casă și conturi la bănci
3.062
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
134.203
Rezultat net
29.844
Angajați
0
Datorii
121.413
Active imobilizate
0
Active circulante
145.379
Capitaluri proprii
23.966
Venituri totale
134.203
Cheltuieli totale
98.675
Stocuri
0
Creanțe
7.895
Casă și conturi la bănci
137.484
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
172.586
Rezultat net
26.431
Angajați
0
Datorii
125.195
Active imobilizate
11.509
Active circulante
107.808
Capitaluri proprii
-5.878
Venituri totale
172.586
Cheltuieli totale
140.977
Stocuri
0
Creanțe
12.886
Casă și conturi la bănci
94.922
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
115.545
Rezultat net
-19.967
Angajați
0
Datorii
81.112
Active imobilizate
6.896
Active circulante
41.907
Capitaluri proprii
-32.309
Venituri totale
116.015
Cheltuieli totale
132.516
Stocuri
0
Creanțe
17.047
Casă și conturi la bănci
24.860
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
83.927
Rezultat net
-7.615
Angajați
1
Datorii
107.964
Active imobilizate
7.998
Active circulante
87.624
Capitaluri proprii
-12.342
Venituri totale
83.927
Cheltuieli totale
89.025
Stocuri
0
Creanțe
65.279
Casă și conturi la bănci
22.345
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 32% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 32% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21280035
Număr de înregistrare
J2007000224090
Înmatriculare
6 martie 2007
EUID
ROONRC.J2007000224090
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. OCTAV DOICESCU 15 D4 Municipiul Brăila Brăila · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MISIOS ELENI GEORGIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MISIOS ENGINEERING SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 28.04.2025
Înregistrare fiscală
6 martie 2007
Număr registrul comerțului
J2007000224090
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila

Contact și adrese

Telefon
0740096210 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, STR. OCTAV DOICESCU, NR.15, BL.D4, SC.3, ET.3, AP.53
Strada sediului
Str. OCTAV DOICESCU
Numărul sediului
15
Localitatea sediului
Mun. Brăila
Județul sediului
BRĂILA
Strada domiciliului fiscal
Str. OCTAV DOICESCU
Numărul domiciliului fiscal
15
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Brăila
Județul domiciliului fiscal
BRĂILA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
8 martie 2007
TVA până la
9 octombrie 2024
Anulare operată la
9 octombrie 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
9 octombrie 2024
Actualizare TVA la încasare
14 octombrie 2024
Publicare TVA la încasare
15 octombrie 2024
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BrăilaMunicipiul BrăilaStrada Octav DoicescuCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI