Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MISY CONSTRUCT SRL

MISY CONSTRUCT SRL

CUI 23545406 · SRL· Sat Crasna, Comuna Crasna

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MISY CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Crasna, Comuna Crasna. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-43,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 773,5 K lei, față de 1,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-14,8%

Marja netă calculată este -14,8% în 2025, față de 29% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+188%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025773,5 K lei-43,9% față de anul anterior2021: 221.6412022: 779.9592023: 333.4232024: 1.379.7472025: 773.452
Rezultat net 2025-114,1 K leiTrecere pe pierdere2021: -165.6712022: 302.2502023: -293.8752024: 400.0482025: -114.143
Angajați 202511+37,5% față de anul anterior2021: 62022: 42023: 72024: 82025: 11
Capitaluri proprii 2025282,7 K lei-28,8% față de anul anterior2021: 29.7852022: 334.1662023: 42.7912024: 396.8222025: 282.679
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0690 K1 mil.2021: 221,6 K lei221,6 K20212022: 780 K lei780 K20222023: 333,4 K lei333,4 K20232024: 1,4 mil. lei1,4 mil.20242025: 773,5 K lei773,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-88,1%-24,7%38,8%2021: -74,7%-74,7%20212022: 38,8%38,8%20222023: -88,1%-88,1%20232024: 29%29%20242025: -14,8%-14,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 4% · n=562

Cifra de afaceri: -43,9% față de anul anterior.Marjă netă -14,8% · -43,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024396,8 K lei
2025282,7 K lei

Datorii raportate

2024136,7 K lei
2025703 K lei

Disponibilități bănești

2024132,5 K lei
202541,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri333,4 K lei1,4 mil. lei773,5 K lei-43,9% față de anul anterior
Rezultat net-293,9 K lei400 K lei-114,1 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii42,8 K lei396,8 K lei282,7 K lei-28,8% față de anul anterior
Datorii503,8 K lei136,7 K lei703 K lei+414,2% față de anul anterior
Creanțe175,6 K lei289 K lei832,2 K lei+188% față de anul anterior
Angajați7811+37,5% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-14,8%29%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 4% (n=562) · 2024: 2,8% (n=664)

Rezultat / active (A+B)-11,6%75,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,2% (n=551) · 2024: 0% (n=621)

Rezultat / capitaluri proprii-40,4%100,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 8,9% (n=476) · 2024: 10,3% (n=534)

Vânzări per angajat70.314 lei172.468 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 121.068 lei (n=434) · 2024: 104.055 lei (n=532)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)28,7%74,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,6% (n=552) · 2024: 10,3% (n=623)

Datorii / active (A+B)71,5%25,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 78,4% (n=552) · 2024: 74,9% (n=623)

Ponderea activelor imobilizate10%18,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 36% (n=552) · 2024: 37% (n=623)

Active circulante / datorii totale1,26×3,17×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,79× (n=800) · 2024: 0,79× (n=907)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări387,3 zile75,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 65,2 zile (n=478) · 2024: 76,7 zile (n=545)

Stocuri în zile de vânzări5,5 zile3,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 65,7 zile (n=442) · 2024: 76,5 zile (n=487)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
773.452
Rezultat net
-114.143
Angajați
11
Datorii
702.983
Active imobilizate
98.297
Active circulante
885.418
Capitaluri proprii
282.679
Venituri totale
773.520
Cheltuieli totale
887.663
Stocuri
11.813
Creanțe
832.186
Casă și conturi la bănci
41.419
Cheltuieli în avans
1.947
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.379.747
Rezultat net
400.048
Angajați
8
Datorii
136.718
Active imobilizate
98.297
Active circulante
433.296
Capitaluri proprii
396.822
Venituri totale
1.379.832
Cheltuieli totale
939.217
Stocuri
11.813
Creanțe
288.990
Casă și conturi la bănci
132.493
Cheltuieli în avans
1.947
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
333.423
Rezultat net
-293.875
Angajați
7
Datorii
503.754
Active imobilizate
98.297
Active circulante
448.248
Capitaluri proprii
42.791
Venituri totale
339.922
Cheltuieli totale
630.466
Stocuri
11.813
Creanțe
175.624
Casă și conturi la bănci
260.811
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
779.959
Rezultat net
302.250
Angajați
4
Datorii
518.981
Active imobilizate
120.172
Active circulante
732.975
Capitaluri proprii
334.166
Venituri totale
780.007
Cheltuieli totale
470.113
Stocuri
11.813
Creanțe
160.829
Casă și conturi la bănci
560.333
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
221.641
Rezultat net
-165.671
Angajați
6
Datorii
321.193
Active imobilizate
130.422
Active circulante
220.556
Capitaluri proprii
29.785
Venituri totale
221.674
Cheltuieli totale
385.172
Stocuri
11.813
Creanțe
156.081
Casă și conturi la bănci
52.662
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 44% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-04-02Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 44% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-03-19 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

8 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
23545406
Număr de înregistrare
J31/256/2008
Înmatriculare
19 martie 2008
EUID
ROONRC.J31/256/2008
Formă juridică
SRL
Sediu social
COM.CRASNA 476 Sat Crasna, Comuna Crasna Sălaj
Adresă fiscală
COM.CRASNA 476 Crasna SĂLAJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 martie 2008
Înregistrare fiscală
2 aprilie 2025
Telefon
0745999981 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BREDA MIHAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MISY CONSTRUCT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.03.2008
Înregistrare fiscală
19 martie 2008
Număr registrul comerțului
J31/256/2008
Cod CAEN
2361
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sălaj

Contact și adrese

Telefon
0745999981 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SĂLAJ, SAT CRASNA COM. CRASNA, COM.CRASNA, NR.476
Cod poștal fiscal
457085
Strada sediului
COM.CRASNA
Numărul sediului
476
Localitatea sediului
Sat Crasna Com. Crasna
Județul sediului
SĂLAJ
Codul poștal al sediului
457085
Strada domiciliului fiscal
COM.CRASNA
Numărul domiciliului fiscal
476
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Crasna Com. Crasna
Județul domiciliului fiscal
SĂLAJ
Cod poștal domiciliu fiscal
457085

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
20 martie 2008
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (8) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA PERICEI4 din 8 înregistrări (50%) · Vezi relația

COMUNA CRASNA4 din 8 înregistrări (50%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (Rev.2)3 din 8 înregistrări (37,5%) · Vezi selecția

Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)2 din 8 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Podete (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția

Lucrari de constructii de canalizari de ape pluviale (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția

Alte lucrari de finisare a constructiilor (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

2 aprilie 2026Achiziție directă

Lucrari canalizare pluviala

Autoritate: COMUNA PERICEI

CPV 45232130-2 — Lucrari de constructii de canalizari de ape pluviale (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45232130-2

Vezi detaliile atribuirii →
881.029 leiValoare publicată
17 decembrie 2024Achiziție directă

: Lucrari reasezare podet

Autoritate: COMUNA PERICEI

CPV 45221220-0 — Podete (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45221220-0

Vezi detaliile atribuirii →
14.800 leiValoare publicată
12 noiembrie 2024Achiziție directă

Lucrari reabilitare, modernizare, extindere si echipare cladire pentru obiectiv scoala cf oferta

Autoritate: COMUNA PERICEI

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
10.250 leiValoare publicată
6 septembrie 2024Achiziție directă

Lucrari reabilitare anexa cladire camin cultural MARIN

Autoritate: COMUNA CRASNA

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
15.000 leiValoare publicată
30 august 2024Achiziție directă

Lucrari reabilitare cladire centru comunitar integrat loc. Marin

Autoritate: COMUNA CRASNA

CPV 45200000-9 — Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45200000-9

Vezi detaliile atribuirii →
840.874 leiValoare publicată
25 iunie 2024Achiziție directă

Amenajare trotuar în localitatea Pericei

Autoritate: COMUNA PERICEI

CPV 45200000-9 — Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45200000-9

Vezi detaliile atribuirii →
895.883 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 2361 Rev. 2Fabricarea produselor din beton pentru construcții

CAEN 2369 Rev. 2Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SălajSat Crasna, Comuna CrasnaCAEN 2361
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI