Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 117,6 K lei, față de 128,4 K lei în 2024.
Bilanț 2025MITCOMP SERV CONSTRUCT SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în scădere.
MITCOMP SERV CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Curtea de Argeş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 28,8% în 2025, față de 42,5% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873Cifra de afaceri: -8,4% față de anul anterior.Marjă netă 28,8% · -13,7 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 55,4 K lei | 128,4 K lei | 117,6 K lei | -8,4% față de anul anterior |
| Rezultat net | -6,8 K lei | 54,5 K lei | 33,8 K lei | -37,9% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 115,2 K lei | 115,3 K lei | 40,3 K lei | -65,1% față de anul anterior |
| Datorii | 5,5 K lei | 7,7 K lei | 17,4 K lei | +125,3% față de anul anterior |
| Creanțe | 2,5 K lei | 19,1 K lei | 31,6 K lei | +65,4% față de anul anterior |
| Angajați | 1 | 1 | 1 | Neschimbat față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)
Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)
Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 117.565
- Rezultat net
- 33.839
- Angajați
- 1
- Datorii
- 17.446
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 57.746
- Capitaluri proprii
- 40.300
- Venituri totale
- 117.611
- Cheltuieli totale
- 82.620
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 31.620
- Casă și conturi la bănci
- 26.126
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 300
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 128.375
- Rezultat net
- 54.530
- Angajați
- 1
- Datorii
- 7.743
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 123.091
- Capitaluri proprii
- 115.348
- Venituri totale
- 128.436
- Cheltuieli totale
- 72.622
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 19.120
- Casă și conturi la bănci
- 103.971
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 300
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 55.400
- Rezultat net
- -6.778
- Angajați
- 1
- Datorii
- 5.489
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 120.656
- Capitaluri proprii
- 115.167
- Venituri totale
- 55.455
- Cheltuieli totale
- 61.679
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 2.500
- Casă și conturi la bănci
- 118.156
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 300
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 57.719
- Rezultat net
- 22.649
- Angajați
- 1
- Datorii
- 1.740
- Active imobilizate
- 1.475
- Active circulante
- 122.210
- Capitaluri proprii
- 121.945
- Venituri totale
- 57.809
- Cheltuieli totale
- 34.239
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 11.549
- Casă și conturi la bănci
- 110.661
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 300
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 94.997
- Rezultat net
- 53.644
- Angajați
- —
- Datorii
- 1.579
- Active imobilizate
- 19.181
- Active circulante
- 112.194
- Capitaluri proprii
- 129.796
- Venituri totale
- 95.013
- Cheltuieli totale
- 38.518
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casă și conturi la bănci
- 112.194
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 300
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 138.900
- Rezultat net
- 128.140
- Angajați
- —
- Datorii
- 68.691
- Active imobilizate
- 36.886
- Active circulante
- 1.037.486
- Capitaluri proprii
- 1.050.328
- Venituri totale
- 138.918
- Cheltuieli totale
- 6.034
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 47
- Casă și conturi la bănci
- 1.037.439
- Cheltuieli în avans
- 44.647
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 300
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-12-11 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-07–2026-10-08 · verificat 2026-10-08.
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
26 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 19583495
- Număr de înregistrare
- J03/2161/2006
- Înmatriculare
- 11 decembrie 2006
- EUID
- ROONRC.J03/2161/2006
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Str. CUZA VODĂ 95bis Municipiul Curtea de Argeş Argeş
- Adresă fiscală
- Str. CUZA VODĂ 95bis Curtea de Argeş ARGEŞ
- TVA
- Neînregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 11 decembrie 2006
- Înregistrare fiscală
- 29 decembrie 2022
- Telefon
- 0248726202 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- FLUERECI LILIANA
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- MITCOMP SERV CONSTRUCT SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 11.12.2006
- Înregistrare fiscală
- 11 decembrie 2006
- Număr registrul comerțului
- J03/2161/2006
- Cod CAEN
- 4120
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Municipală Curtea De Argeş
Contact și adrese
- Telefon
- 0788362639 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. ARGEŞ, MUN. CURTEA DE ARGEŞ, STR. CUZA VODĂ, NR.95BIS
- Cod poștal fiscal
- 115300
- Strada sediului
- Str. CUZA VODĂ
- Numărul sediului
- 95bis
- Localitatea sediului
- Mun. Curtea de Argeş
- Județul sediului
- ARGEŞ
- Codul poștal al sediului
- 115300
- Detalii sediu
- pct. Acasă
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Cuza Vodă
- Numărul domiciliului fiscal
- 95bis
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Curtea de Argeş
- Județul domiciliului fiscal
- ARGEŞ
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 115300
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (26) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
COMUNA ALBESTII DE ARGES (PRIMARIA COMUNEI ALBESTII DE ARGES)7 din 26 înregistrări (26,9%) · Vezi relația
Administratia Nationala a Rezervelor de Stat si Probleme Speciale-Unitatea Teritoriala 3606 din 26 înregistrări (23,1%) · Vezi relația
COMUNA CICANESTI (PRIMARIA CICANESTI)5 din 26 înregistrări (19,2%) · Vezi relația
COMUNA CEPARI2 din 26 înregistrări (7,7%) · Vezi relația
Directia Sanitara Veterinara si pentru Siguranta Alimentelor Arges2 din 26 înregistrări (7,7%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)26 din 26 înregistrări (100%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
SERVICII DE SUPRAVEGHERE A LUCRARILOR
Autoritate: Administratia Nationala a Rezervelor de Stat si Probleme Speciale-Unitatea Teritoriala 360
CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Servicii dirigentie santier
Autoritate: Directia Sanitara Veterinara si pentru Siguranta Alimentelor Arges
CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Servicii dirigenție santier
Autoritate: Directia Sanitara Veterinara si pentru Siguranta Alimentelor Arges
CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Diriginte de șantier - înființare infrastructură pentru transportul verde – piste pentru biciclete
Autoritate: COMUNA ALBESTII DE ARGES (PRIMARIA COMUNEI ALBESTII DE ARGES)
CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Achizitie servicii supraveghere a lucrarilor Rezervoare de ulei brut refacere protectie anticoroziva
Autoritate: Administratia Nationala a Rezervelor de Stat si Probleme Speciale-Unitatea Teritoriala 360
CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Modernizare drumuri de interes local în comuna Albeștii de Argeș
Autoritate: COMUNA ALBESTII DE ARGES (PRIMARIA COMUNEI ALBESTII DE ARGES)
CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
0 activități autorizate
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-08 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.