Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MIXT ENERGIE TRADING S.R.L.

MIXT ENERGIE TRADING S.R.L.

CUI 45983024 · SRL· Sat Tunari, Comuna Tunari· Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

MIXT ENERGIE TRADING S.R.L. are sediul în Sat Tunari, Comuna Tunari și raportează activitatea comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20248,9 mil. leiFără an comparabil2023: 16.350.1252024: 8.854.440
Rezultat net 2024-136,1 K leiFără an comparabil2022: -20.0112023: 323.4332024: -136.129
Angajați 2024—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 20241,2 mil. leiFără an comparabil2022: -19.9112023: 294.3132024: 1.178.085
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate08 mil.16 mil.—20222023: 16,4 mil. lei16,4 mil.20232024: 8,9 mil. lei8,9 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1,5%0,2%2%Mediana sectorului (2024): 0% · n=24620222023: 2%2%20232024: -1,5%-1,5%2024
Capital și datorii2024 comparat cu —
Capitaluri proprii1,2 mil. leiFără an comparabil
Datorii24,1 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri—16,4 mil. lei8,9 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net-20 K lei323,4 K lei-136,1 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii-19,9 K lei294,3 K lei1,2 mil. leiFără an comparabil
Datorii26 K lei211,4 K lei24,1 K leiFără an comparabil
Creanțe1,4 K lei422,2 K lei615,9 K leiFără an comparabil
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-1,5%0%n=246
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)98%34,2%n=257
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)2%65,4%n=257
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,3%19,5%n=257
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-11,3%0%n=255
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-11,6%0%n=230
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii49,21×1,13×n=274
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36025,04 zile51,78 zilen=248

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
8.854.440
Rezultat net
-136.129
Angajați
—
Datorii
24.119
Active imobilizate
15.126
Active circulante
1.186.918
Capitaluri proprii
1.178.085
Venituri totale
8.936.830
Cheltuieli totale
9.072.959
Stocuri
—
Creanțe
615.883
Casă și conturi la bănci
571.035
Cheltuieli în avans
160
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.250.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
16.350.125
Rezultat net
323.433
Angajați
—
Datorii
211.403
Active imobilizate
3.229
Active circulante
499.256
Capitaluri proprii
294.313
Venituri totale
16.431.546
Cheltuieli totale
16.053.364
Stocuri
—
Creanțe
422.196
Casă și conturi la bănci
77.060
Cheltuieli în avans
3.231
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-20.011
Angajați
—
Datorii
25.961
Active imobilizate
4.477
Active circulante
1.573
Capitaluri proprii
-19.911
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
20.011
Stocuri
—
Creanțe
1.418
Casă și conturi la bănci
155
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-07-31 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45983024
Număr de înregistrare
J2022007340408
Înmatriculare
18 aprilie 2022
EUID
ROONRC.J2022007340408
Formă juridică
SRL
Sediu social
Nicolae Iorga 1A Sat Tunari, Comuna Tunari Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Cal Mosilor 158 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
31 iulie 2025
Înregistrare fiscală
25 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GABORAC NICOLAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MIXT ENERGIE TRADING S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 19.08.2026
Înregistrare fiscală
18 aprilie 2022
Număr registrul comerțului
J2022007340408
Cod CAEN
4681
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT TUNARI COM. TUNARI, STR. NICOLAE IORGA, NR.1A, CONSTRUCTIA C1. CAMERA 2
Strada sediului
Str. Nicolae Iorga
Numărul sediului
1A
Localitatea sediului
Sat Tunari Com. Tunari
Județul sediului
ILFOV
Detalii sediu
constructia C1. camera 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Nicolae Iorga
Numărul domiciliului fiscal
1A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Tunari Com. Tunari
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Detalii domiciliu fiscal
constructia C1. camera 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 2022
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 septembrie 2022
TVA la încasare până la
1 august 2024
Actualizare TVA la încasare
9 iulie 2024
Publicare TVA la încasare
10 iulie 2024
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

19 activități autorizate

CAEN 3515 Rev. 3Comercializarea energiei electrice

CAEN 3516 Rev. 3Depozitarea energiei electrice

CAEN 3523 Rev. 3Comercializarea combustibililor gazoși, prin conducte

CAEN 3540 Rev. 3Activități ale agenților și brokerilor din domeniul energiei electrice și a gazelor naturale

CAEN 4612 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4681 Rev. 3Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4685 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 6422 Rev. 3Activități ale canalelor de finanțare

CAEN 6492 Rev. 3Alte activități de creditare

CAEN 6499 Rev. 3Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Tunari, Comuna TunariCAEN 4671
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI