Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MK FITNESS CENTER SRL

MK FITNESS CENTER SRL

CUI 37973801 · SRL· Municipiul Baia Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MK FITNESS CENTER SRL are sediul în Municipiul Baia Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-29,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,7 mil. lei, față de 2,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-67,9%

Marja netă calculată este -67,9% în 2025, față de 18,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+30,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,7 mil. lei-29,1% față de anul anterior2021: 2.674.8002022: 3.552.2502023: 1.182.7102024: 2.410.9432025: 1.709.675
Rezultat net 2025-1,2 mil. lei-363,7% față de anul anterior2021: 1.117.4212022: 1.616.8102023: -208.2372024: 440.1252025: -1.160.456
Angajați 20252+0% față de anul anterior2021: 122022: 22023: 12024: 22025: 2
Capitaluri proprii 20251,4 mil. lei-48,7% față de anul anterior2021: 4.591.1762022: 3.208.3272023: 3.000.0892024: 2.754.3442025: 1.413.887
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2021: 2,7 mil. lei2,7 mil.20212022: 3,6 mil. lei3,6 mil.20222023: 1,2 mil. lei1,2 mil.20232024: 2,4 mil. lei2,4 mil.20242025: 1,7 mil. lei1,7 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-67,9%-11,2%45,5%Mediana sectorului (2025): 3,2% · n=17382021: 41,8%41,8%20212022: 45,5%45,5%20222023: -17,6%-17,6%20232024: 18,3%18,3%20242025: -67,9%-67,9%2025

Cifra de afaceri: -29,1% față de anul anterior. Marja netă: -67,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,4 mil. lei-48,7% față de anul anterior
Datorii944,3 K lei+7,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,2 mil. lei2,4 mil. lei1,7 mil. lei-29,1% față de anul anterior
Rezultat net-208,2 K lei440,1 K lei-1,2 mil. lei-363,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii3 mil. lei2,8 mil. lei1,4 mil. lei-48,7% față de anul anterior
Datorii2,2 mil. lei880,8 K lei944,3 K lei+7,2% față de anul anterior
Creanțe634,5 K lei412,7 K lei536,9 K lei+30,1% față de anul anterior
Angajați122+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-67,9%3,2%n=1.73818,3%4,2%n=1.728
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)61,2%8,3%n=1.44476,2%10,8%n=1.425
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)40,8%82,2%n=1.44424,4%78,3%n=1.425
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)71,6%53,8%n=1.44481,5%52,5%n=1.425
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-50,2%0,7%n=1.44212,2%1,4%n=1.424
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-82,1%33,7%n=1.25716%29,9%n=1.231
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,7×0,52×n=2.0980,76×0,54×n=2.048
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360113,05 zile26,44 zilen=1.46861,62 zile24,48 zilen=1.425
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3609,4 zile10,85 zilen=93722,2 zile12,55 zilen=931
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați854.838 lei125.609 lein=1.1321.205.472 lei114.405 lein=1.114

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.709.675
Rezultat net
-1.160.456
Angajați
2
Datorii
944.268
Active imobilizate
1.654.031
Active circulante
657.549
Capitaluri proprii
1.413.887
Venituri totale
1.734.329
Cheltuieli totale
2.894.785
Stocuri
44.647
Creanțe
536.902
Casă și conturi la bănci
76.000
Cheltuieli în avans
53.010
Venituri în avans
6.435
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.410.943
Rezultat net
440.125
Angajați
2
Datorii
880.834
Active imobilizate
2.946.053
Active circulante
666.746
Capitaluri proprii
2.754.344
Venituri totale
2.436.178
Cheltuieli totale
1.925.172
Stocuri
148.649
Creanțe
412.696
Casă și conturi la bănci
105.401
Cheltuieli în avans
53.010
Venituri în avans
30.631
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.182.710
Rezultat net
-208.237
Angajați
1
Datorii
2.226.132
Active imobilizate
4.165.761
Active circulante
1.062.276
Capitaluri proprii
3.000.089
Venituri totale
1.207.921
Cheltuieli totale
1.405.741
Stocuri
374.356
Creanțe
634.517
Casă și conturi la bănci
53.403
Cheltuieli în avans
53.010
Venituri în avans
54.826
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.552.250
Rezultat net
1.616.810
Angajați
2
Datorii
989.731
Active imobilizate
3.688.196
Active circulante
535.874
Capitaluri proprii
3.208.327
Venituri totale
3.578.656
Cheltuieli totale
1.926.747
Stocuri
293.296
Creanțe
203.767
Casă și conturi la bănci
38.811
Cheltuieli în avans
53.010
Venituri în avans
79.022
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.674.800
Rezultat net
1.117.421
Angajați
12
Datorii
413.795
Active imobilizate
1.307.548
Active circulante
3.604.138
Capitaluri proprii
4.591.176
Venituri totale
2.714.585
Cheltuieli totale
1.570.416
Stocuri
63.005
Creanțe
276.614
Casă și conturi la bănci
3.264.519
Cheltuieli în avans
93.285
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-07-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37973801
Număr de înregistrare
J2017001352241
Înmatriculare
13 iulie 2017
EUID
ROONRC.J2017001352241
Formă juridică
SRL
Sediu social
Mihai Eminescu 64 Municipiul Baia Mare Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Mihai Eminescu 64 Baia Mare MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 iulie 2017
Înregistrare fiscală
4 iulie 2025
Telefon
0752-853979 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MICLĂUŞ IONUŢ-LIVIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MK FITNESS CENTER SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.07.2017
Înregistrare fiscală
13 iulie 2017
Număr registrul comerțului
J2017001352241
Cod CAEN
9313
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Telefon
0752-853979 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. MIHAI EMINESCU, NR.64
Cod poștal fiscal
430395
Strada sediului
Str. Mihai Eminescu
Numărul sediului
64
Localitatea sediului
Mun. Baia Mare
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
430395
Strada domiciliului fiscal
Str. Mihai Eminescu
Numărul domiciliului fiscal
64
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Baia Mare
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
430395

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
22 august 2017
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4638 Rev. 3Comerț cu ridicata specializat al altor alimente

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 9313 Rev. 3Activități ale centrelor de fitness

CAEN 9623 Rev. 3Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Baia MareCAEN 9313
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI