Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MLD REAL ESTATE TEAM S.R.L.

MLD REAL ESTATE TEAM S.R.L.

CUI 44692183 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2026-05-21. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

MLD REAL ESTATE TEAM S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2026-05-21. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a crescut+3,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 274,2 K lei, față de 265 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât62%

Marja netă calculată este 62% în 2025, față de 66,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
60/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025274,2 K lei+3,5% față de anul anterior2022: 241.9612023: 258.8612024: 265.0252025: 274.235
Rezultat net 2025170,1 K lei-3,2% față de anul anterior2021: 02022: 196.0742023: 170.6632024: 175.6312025: 170.077
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025170,3 K lei-68,4% față de anul anterior2021: 2002022: 192.5982023: 363.2612024: 538.8922025: 170.318
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0137 K274 K—20212022: 242 K lei242 K20222023: 258,9 K lei258,9 K20232024: 265 K lei265 K20242025: 274,2 K lei274,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%40,5%81%Mediana sectorului (2025): 16,5% · n=592920212022: 81%81%20222023: 65,9%65,9%20232024: 66,3%66,3%20242025: 62%62%2025

Cifra de afaceri: +3,5% față de anul anterior. Marja netă: 62%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii170,3 K lei-68,4% față de anul anterior
Datorii156,6 K lei+129,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri258,9 K lei265 K lei274,2 K lei+3,5% față de anul anterior
Rezultat net170,7 K lei175,6 K lei170,1 K lei-3,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii363,3 K lei538,9 K lei170,3 K lei-68,4% față de anul anterior
Datorii36,3 K lei68,1 K lei156,6 K lei+129,8% față de anul anterior
Creanțe393,8 K lei589,5 K lei288,5 K lei-51,1% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri62%16,5%n=5.92966,3%19,4%n=6.082
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)52,2%38,7%n=4.756—48,6%n=4.907
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)48%61%n=4.756—51,1%n=4.907
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,4%31%n=4.756—26,1%n=4.907
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)52,1%3,6%n=4.756—2,8%n=4.907
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%44%n=5.57332,6%33,9%n=5.865
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,04×1,02×n=7.9348,9×1,18×n=8.216
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360378,68 zile70,84 zilen=5.133800,79 zile62,5 zilen=5.147
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36019,56 zile3,47 zilen=1.89417,94 zile3,53 zilen=1.928

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
274.235
Rezultat net
170.077
Angajați
—
Datorii
156.591
Active imobilizate
7.826
Active circulante
318.693
Capitaluri proprii
170.318
Venituri totale
274.235
Cheltuieli totale
73.319
Stocuri
14.903
Creanțe
288.466
Casă și conturi la bănci
15.324
Cheltuieli în avans
390
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
265.025
Rezultat net
175.631
Angajați
—
Datorii
68.134
Active imobilizate
—
Active circulante
606.636
Capitaluri proprii
538.892
Venituri totale
265.025
Cheltuieli totale
57.913
Stocuri
13.204
Creanțe
589.528
Casă și conturi la bănci
3.904
Cheltuieli în avans
390
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
258.861
Rezultat net
170.663
Angajați
—
Datorii
36.268
Active imobilizate
—
Active circulante
399.529
Capitaluri proprii
363.261
Venituri totale
258.863
Cheltuieli totale
61.337
Stocuri
—
Creanțe
393.787
Casă și conturi la bănci
5.742
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
241.961
Rezultat net
196.074
Angajați
—
Datorii
8.838
Active imobilizate
—
Active circulante
201.436
Capitaluri proprii
192.598
Venituri totale
241.961
Cheltuieli totale
39.572
Stocuri
—
Creanțe
201.121
Casă și conturi la bănci
315
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
200
Capitaluri proprii
200
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
200
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

60/ 100Atenție ridicată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-05-21. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

102.493 lei în total.

ANAF · 2026-06-30

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-05-21. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

102.493 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-08-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat102.487 lei6 lei102.493 lei102.493 lei0 lei
Asigurări sociale0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44692183
Număr de înregistrare
J2021013400401
Înmatriculare
4 august 2021
EUID
ROONRC.J2021013400401
Formă juridică
SRL
Sediu social
TEIŞANI 294 A63 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Ale TEIŞANI 294 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 august 2021
Înregistrare fiscală
25 aprilie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MOLDOVAN MIHĂIŢĂ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MLD REAL ESTATE TEAM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.08.2021
Înregistrare fiscală
4 august 2021
Număr registrul comerțului
J2021013400401
Cod CAEN
6831
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ALE TEIŞANI, NR.294, PARTER, BL.A63, AP.3
Cod poștal fiscal
14034
Strada sediului
Aleea Teişani
Numărul sediului
294
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
14034
Detalii sediu
PARTER
Strada domiciliului fiscal
Aleea Teişani
Numărul domiciliului fiscal
294
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
14034
Detalii domiciliu fiscal
PARTER

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
21 mai 2026
Publicarea deciziei
21 mai 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 6831
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI