Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MOB PERFORMANCE SRL

MOB PERFORMANCE SRL

CUI 35039933 · SRL· Sat Cârcea, Comuna Cârcea· Fabricarea de mobilă pentru bucătării

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

MOB PERFORMANCE SRL are sediul în Sat Cârcea, Comuna Cârcea și raportează activitatea fabricarea de mobilă pentru bucătării. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-69,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 6,5 K lei, față de 21,2 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut69,6%

Marja netă calculată este 69,6% în 2024, față de -149,8% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20246,5 K lei-69,5% față de anul anterior2020: 443.5122021: 585.1342022: 92.4632023: 21.2402024: 6.475
Rezultat net 20244,5 K leiTrecere pe profit2020: 35.4182021: 32.4562022: -325.2472023: -31.8112024: 4.505
Angajați 20240Neschimbat față de anul anterior2020: 52021: 22022: 12023: 02024: 0
Capitaluri proprii 2024-14,5 K leiDeficit de capital redus cu 23,7%2020: 305.6132021: 338.0692022: 12.8222023: -18.9892024: -14.484
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0293 K585 K2020: 443,5 K lei443,5 K20202021: 585,1 K lei585,1 K20212022: 92,5 K lei92,5 K20222023: 21,2 K lei21,2 K20232024: 6,5 K lei6,5 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-351,8%-141,1%69,6%2020: 8%8%20202021: 5,5%5,5%20212022: -351,8%-351,8%20222023: -149,8%-149,8%20232024: 69,6%69,6%2024Reper 2024: mediana sectorului 1,5% · n=341

Cifra de afaceri: -69,5% față de anul anterior.Marjă netă 69,6% · +219,3 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-19 K lei
2024-14,5 K lei

Datorii raportate

2023253 K lei
202416,8 K lei

Disponibilități bănești

202340,2 K lei
20242,2 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri92,5 K lei21,2 K lei6,5 K lei-69,5% față de anul anterior
Rezultat net-325,2 K lei-31,8 K lei4,5 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii12,8 K lei-19 K lei-14,5 K leiDeficit de capital redus cu 23,7%
Datorii688,8 K lei253 K lei16,8 K lei-93,4% față de anul anterior
Creanțe537,9 K lei72,4 K lei103 lei-99,9% față de anul anterior
Angajați100Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă69,6%-149,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 1,5% (n=341) · 2023: 2,5% (n=341)

Rezultat / active (A+B)196,8%-13,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 0,4% (n=272) · 2023: 1,2% (n=271)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)-632,8%-7,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 6,7% (n=272) · 2023: 9,7% (n=271)

Datorii / active (A+B)732,8%104,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 78,3% (n=272) · 2023: 74,3% (n=271)

Ponderea activelor imobilizate0%53,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 27,7% (n=272) · 2023: 21,1% (n=271)

Active circulante / datorii totale0,14×0,44×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,82× (n=424) · 2023: 0,92× (n=415)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări5,7 zile1.226,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 27,6 zile (n=293) · 2023: 38,7 zile (n=290)

Stocuri în zile de vânzări—0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 61,8 zile (n=262) · 2023: 66,4 zile (n=270)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.475
Rezultat net
4.505
Angajați
0
Datorii
16.773
Active imobilizate
0
Active circulante
2.289
Capitaluri proprii
-14.484
Venituri totale
98.408
Cheltuieli totale
92.964
Stocuri
—
Creanțe
103
Casă și conturi la bănci
2.186
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
21.240
Rezultat net
-31.811
Angajați
0
Datorii
253.039
Active imobilizate
128.878
Active circulante
112.540
Capitaluri proprii
-18.989
Venituri totale
81.445
Cheltuieli totale
113.256
Stocuri
0
Creanțe
72.361
Casă și conturi la bănci
40.179
Cheltuieli în avans
58
Venituri în avans
7.426
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
92.463
Rezultat net
-325.247
Angajați
1
Datorii
688.820
Active imobilizate
137.144
Active circulante
579.826
Capitaluri proprii
12.822
Venituri totale
138.547
Cheltuieli totale
459.881
Stocuri
154
Creanțe
537.928
Casă și conturi la bănci
41.744
Cheltuieli în avans
199
Venituri în avans
15.527
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
585.134
Rezultat net
32.456
Angajați
2
Datorii
1.285.483
Active imobilizate
109.611
Active circulante
1.441.829
Capitaluri proprii
338.069
Venituri totale
612.936
Cheltuieli totale
564.126
Stocuri
114.315
Creanțe
1.285.179
Casă și conturi la bănci
42.335
Cheltuieli în avans
95.741
Venituri în avans
23.629
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
443.512
Rezultat net
35.418
Angajați
5
Datorii
622.536
Active imobilizate
32.378
Active circulante
927.425
Capitaluri proprii
305.613
Venituri totale
451.615
Cheltuieli totale
408.256
Stocuri
129.399
Creanțe
733.646
Casă și conturi la bănci
64.380
Cheltuieli în avans
76
Venituri în avans
31.730
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 70% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 70% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35039933
Număr de înregistrare
J16/1532/2015
Înmatriculare
23 septembrie 2015
EUID
ROONRC.J16/1532/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
AEROPORTULUI 262 Sat Cârcea, Comuna Cârcea Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FLORESCU-RADU GABRIELA-DORINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MOB PERFORMANCE SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 23.04.2026
Înregistrare fiscală
24 septembrie 2015
Număr registrul comerțului
J16/1532/2015
Cod CAEN
3102
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Telefon
0761490781 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, SAT CÂRCEA COM. CÂRCEA, STR. AEROPORTULUI, NR.262
Cod poștal fiscal
207206
Strada sediului
Str. Aeroportului
Numărul sediului
262
Localitatea sediului
Sat Cârcea Com. Cârcea
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
207206
Strada domiciliului fiscal
Str. Aeroportului
Numărul domiciliului fiscal
262
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cârcea Com. Cârcea
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
207206

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
7 decembrie 2015
TVA până la
23 aprilie 2026
Anulare operată la
24 aprilie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 aprilie 2016
TVA la încasare până la
23 aprilie 2026
Actualizare TVA la încasare
28 aprilie 2026
Publicare TVA la încasare
29 aprilie 2026
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 2223 Rev. 2Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții

CAEN 2312 Rev. 2Prelucrarea și fasonarea sticlei plate

CAEN 2363 Rev. 2Fabricarea betonului

CAEN 2512 Rev. 2Fabricarea de uși și ferestre din metal

CAEN 3101 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine

CAEN 3102 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru bucătării

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4647 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljSat Cârcea, Comuna CârceaCAEN 3102
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI