Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MOBAM SA

MOBAM SA

CUI 2201663 · SA· Municipiul Baia Mare· Fabricarea de mobilă n.c.a.

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

MOBAM SA are sediul în Municipiul Baia Mare și raportează activitatea fabricarea de mobilă n.c.a.. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au crescut+142,2%

Datoriile raportate sunt 3,5 mil. lei în 2023, față de 1,5 mil. lei în 2022. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net 202323,5 K leiTrecere pe profit2020: 9.859.4702021: -156.3352022: -33.4732023: 23.452
Angajați 2023—Valoare curentă indisponibilă2020: 62021: 1
Capitaluri proprii 2023852 K lei+2,8% față de anul anterior2020: 12.294.7782021: 862.0592022: 828.5872023: 852.039
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate038 K76 K2020: 75,8 K lei75,8 K2020—2021—2022—2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6.500,8%13.001,6%2020: 13.001,6%13.001,6%2020202120222023Reper 2023: mediana sectorului 3,7% · n=3.420

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2022828,6 K lei
2023852 K lei

Datorii raportate

20221,5 mil. lei
20233,5 mil. lei

Disponibilități bănești

20222,1 mil. lei
20234,2 mil. lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri———Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-156,3 K lei-33,5 K lei23,5 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii862,1 K lei828,6 K lei852 K lei+2,8% față de anul anterior
Datorii1,5 mil. lei1,5 mil. lei3,5 mil. lei+142,2% față de anul anterior
Creanțe216,2 K lei210,6 K lei204,9 K lei-2,7% față de anul anterior
Angajați1——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Rezultat / active (A+B)0,5%-1,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 1,2% (n=3.009) · 2022: 2,3% (n=2.658)

Rezultat / capitaluri proprii2,8%-4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 20,3% (n=2.704) · 2022: 29,4% (n=2.509)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Capitaluri proprii / active (A+B)19,4%36,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 16,4% (n=3.010) · 2022: 18,5% (n=2.658)

Datorii / active (A+B)80,6%63,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 70,4% (n=3.010) · 2022: 69,8% (n=2.658)

Ponderea activelor imobilizate0%0%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 30,7% (n=3.010) · 2022: 28,2% (n=2.658)

Active circulante / datorii totale1,24×1,57×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 0,93× (n=4.281) · 2022: 0,99× (n=3.806)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
23.452
Angajați
—
Datorii
3.545.593
Active imobilizate
178
Active circulante
4.397.454
Capitaluri proprii
852.039
Venituri totale
26.420
Cheltuieli totale
2.968
Stocuri
—
Creanțe
204.861
Casă și conturi la bănci
4.192.593
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
247.833
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-33.473
Angajați
—
Datorii
1.463.942
Active imobilizate
178
Active circulante
2.292.351
Capitaluri proprii
828.587
Venituri totale
13.534
Cheltuieli totale
47.007
Stocuri
—
Creanțe
210.638
Casă și conturi la bănci
2.081.713
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
247.833
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-156.335
Angajați
1
Datorii
1.493.268
Active imobilizate
178
Active circulante
2.355.149
Capitaluri proprii
862.059
Venituri totale
38.057
Cheltuieli totale
194.392
Stocuri
—
Creanțe
216.193
Casă și conturi la bănci
2.138.956
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
247.833
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
75.833
Rezultat net
9.859.470
Angajați
6
Datorii
1.432.130
Active imobilizate
178
Active circulante
13.726.730
Capitaluri proprii
12.294.778
Venituri totale
17.953.036
Cheltuieli totale
6.202.066
Stocuri
—
Creanțe
9.631.191
Casă și conturi la bănci
4.095.539
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
247.833
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3158.307 lei21.449 lei30.795 lei1.354 lei4.709 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2201663
Număr de înregistrare
J24/391/1991
Înmatriculare
15 aprilie 1991
EUID
ROONRC.J24/391/1991
Formă juridică
SA
Sediu social
TRANSILVANIEI 6A TJ2/65 Municipiul Baia Mare Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut
Website
www.mobam.ro

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator
C.I.I. BINDIU IOAN-SEBASTIAN
reprezentant al persoanei juridice
BINDIU IOAN SEBASTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MOBAM SA
Stare de înregistrare
RADIERE din data 08.04.2025
Înregistrare fiscală
29 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J24/391/1991
Cod CAEN
3109
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.MIXTA-DE STAT SI PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Fax
0262278217 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. TRANSILVANIEI, NR.6A, BL.TJ2/65, AP.24
Strada sediului
Str. Transilvaniei
Numărul sediului
6A
Localitatea sediului
Mun. Baia Mare
Județul sediului
MARAMUREŞ
Strada domiciliului fiscal
Str. Transilvaniei
Numărul domiciliului fiscal
6A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Baia Mare
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 1993
TVA până la
8 aprilie 2025
Anulare operată la
9 aprilie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Identificatori LEI și structură contabilă

Înregistrări GLEIF asociate exact prin CUI sau printr-un număr ONRC unic, colectate la 2 octombrie 2026. Relațiile indică părinții care consolidează contabil entitatea; nu descriu automat acționariatul sau beneficiarul real. Un LEI nereînnoit nu înseamnă că firma este inactivă.

MOBAM SA

LEI
549300R0DNZWFRVQKG86
Stare LEI
nereînnoit la termen
Stare entitate în GLEIF
activă în evidența LEI
Categorie
entitate juridică
Identificator validat
2201663 · Asociere prin CUI
Nivel de validare
validare completă
Prima înregistrare LEI
18 octombrie 2017
Ultima actualizare
4 martie 2022
Următoarea reînnoire
6 decembrie 2021
Adresă juridică LEI
Transilvaniei, 6A, Bloc TJ2/65, Ap. 24, Baia Mare, RO-MM, 430232, RO
Părinte direct de consolidare
Nu este cunoscut un părinte conform definiției de consolidare contabilă.
Părinte final de consolidare
Nu este cunoscut un părinte conform definiției de consolidare contabilă.

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Baia MareCAEN 3109
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI