Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MOBENZCOM SRL

MOBENZCOM SRL

CUI 9946461 · SRL· Sat Dascăleşti, Comuna Puieşti· Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MOBENZCOM SRL are sediul în Sat Dascăleşti, Comuna Puieşti și raportează activitatea comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Cifra de afaceri a crescut+43,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 55,5 K lei, față de 38,8 K lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a crescut-4,5%

Marja netă calculată este -4,5% în 2021, față de -21,1% în 2020.

Calcul din bilanț 2021
Datoriile au scăzut-0,4%

Datoriile raportate sunt 158,3 K lei în 2021, față de 159 K lei în 2020. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202155,5 K lei+43,3% față de anul anterior2020: 38.7522021: 55.530
Rezultat net 2021-2,5 K leiPierdere redusă cu 69,7%2020: -8.1802021: -2.476
Angajați 2021—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2021-65,6 K leiDeficit de capital majorat cu 3,9%2020: -63.1432021: -65.619
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2021 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate028 K56 K2020: 38,8 K lei38,8 K20202021: 55,5 K lei55,5 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-21,1%-8,9%3,4%2020: -21,1%-21,1%20202021: -4,5%-4,5%2021Reper 2021: mediana sectorului 3,4% · n=598

Cifra de afaceri: +43,3% față de anul anterior.Marjă netă -4,5% · +16,6 pp față de 2020

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2020-63,1 K lei
2021-65,6 K lei

Datorii raportate

2020159 K lei
2021158,3 K lei

Disponibilități bănești

20201,8 K lei
20212,4 K lei

Capital de lucru net

2020—
2021—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2021: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri38,8 K lei55,5 K lei+43,3% față de anul anterior
Rezultat net-8,2 K lei-2,5 K leiPierdere redusă cu 69,7%
Capitaluri proprii-63,1 K lei-65,6 K leiDeficit de capital majorat cu 3,9%
Datorii159 K lei158,3 K lei-0,4% față de anul anterior
Creanțe8,4 K lei8,2 K lei-2% față de anul anterior
Angajați——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2021 / 2020

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20212020
Marjă netă-4,5%-21,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2021: 3,4% (n=598) · 2020: 4,4% (n=603)

Rezultat / active (A+B)-2,7%-8,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 7,5% (n=640) · 2020: 7,5% (n=658)

Capital și îndatorare

Indicator20212020
Capitaluri proprii / active (A+B)-70,8%-65,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 37,9% (n=640) · 2020: 36% (n=658)

Datorii / active (A+B)170,8%165,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 62,7% (n=640) · 2020: 64% (n=658)

Ponderea activelor imobilizate66,9%70,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 30,9% (n=640) · 2020: 30,5% (n=658)

Active circulante / datorii totale0,19×0,18×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2021: 1,01× (n=775) · 2020: 0,94× (n=778)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20212020
Creanțe în zile de vânzări53,3 zile78 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2021: 17,7 zile (n=572) · 2020: 20,9 zile (n=568)

Stocuri în zile de vânzări130 zile168,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2021: 18,6 zile (n=531) · 2020: 18,5 zile (n=536)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
55.530
Rezultat net
-2.476
Angajați
—
Datorii
158.322
Active imobilizate
61.987
Active circulante
30.716
Capitaluri proprii
-65.619
Venituri totale
55.530
Cheltuieli totale
57.219
Stocuri
20.048
Creanțe
8.226
Casă și conturi la bănci
2.442
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
38.752
Rezultat net
-8.180
Angajați
—
Datorii
158.978
Active imobilizate
67.470
Active circulante
28.365
Capitaluri proprii
-63.143
Venituri totale
38.752
Cheltuieli totale
46.101
Stocuri
18.133
Creanțe
8.392
Casă și conturi la bănci
1.840
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-11-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-11-18 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-11-03–2026-11-04 · verificat 2026-11-04.

Dosar 4701/287/20232024-04-05 · Tribunalul BUZAU · Intimat

anulare proces verbal de contravenţie PROCES VERBAL SERIA GNM NR. 007455/28.09.2023 · Apel

1 termen · ultima soluție: Nefondat

2025-02-25 · 11:30

Nefondat

Respinge apelul. Definitivă. Pronunţată în şedinţa publică astăzi, 25 Februarie 2025

Document: Hotarare 122/2025 · 2025-02-25

Căi de atac declarate: Apel · 2024-03-28

Dosar 4701/287/20232023-10-05 · Judecătoria RAMNICUSARAT · Petent

plângere contravenţională PROCES VERBAL SERIA GNM NR. 007455/28.09.2023 · Fond

3 termene · ultima soluție: Admite plângerea

2024-03-01 · 09:00

Admite plângerea

Admite plângerea contravenţională formulată de petenta MOBENZCOM S.R.L., în contradictoriu cu intimatul MINISTERUL MEDIULUI APELOR ?I PĂDURILOR - GARDA NAŢIONALĂ DE MEDIU. Înlocuieşte sancţiunea amenzii contravenţionale de 30.000 lei aplicate prin procesul-verbal de constatare a contravenţiei seria GNM nr. 007455 din data de 28.09.2023 cu sancţiunea avertismentului. Cu apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Râmnicu Sărat. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei , astăzi 01.03.2024.

Document: Hotarare 169/2024 · 2024-03-01

2024-02-19 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 01.03.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 19.02.2024.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-02-19

2024-02-06 · 10:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 19.02.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 06.02.2024.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-02-06

Căi de atac declarate: Apel · 2024-03-28

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
9946461
Număr de înregistrare
J10/637/1997
Înmatriculare
11 noiembrie 1997
EUID
ROONRC.J10/637/1997
Formă juridică
SRL
Sediu social
Com. PUIESTI Sat Dascăleşti, Comuna Puieşti Buzău
Adresă fiscală
Com. PUIESTI Dascăleşti BUZĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 noiembrie 1997
Înregistrare fiscală
6 septembrie 2023
Telefon
07221292179

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DRAGOMIR F RADU
administrator
DRAGOMIR GICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MOBENZCOM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.11.1997
Înregistrare fiscală
18 noiembrie 1997
Număr registrul comerțului
J1997000637107
Cod CAEN
4730
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală R. Sărat

Contact și adrese

Telefon
07221292179
Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, SAT DĂSCĂLEŞTI COM. PUIEŞTI, COM. PUIESTI
Cod poștal fiscal
127496
Strada sediului
Com. PUIESTI
Localitatea sediului
Sat Dăscăleşti Com. Puieşti
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
127496
Strada domiciliului fiscal
Com. PUIESTI
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Dăscăleşti Com. Puieşti
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
127496

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
18 noiembrie 1997
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
29 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
30 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 7 noiembrie 2026
    • date generale.nrRegCom: J10/637/1997 → J1997000637107

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4730 Rev. 2Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate

CAEN 4779 Rev. 2Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine

CAEN 4521 Rev. 1Construcții de clădiri și lucrări de geniu

CAEN 4522 Rev. 1Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4531 Rev. 1Lucrări de instalații electrice

CAEN 4532 Rev. 1Lucrări de izolații și protecție anticorozivă

CAEN 4533 Rev. 1Lucrări de instalații tehnico-sanitare

CAEN 4541 Rev. 1Lucrări de ipsoserie

CAEN 4543 Rev. 1Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4544 Rev. 1Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4545 Rev. 1Alte lucrări de finisare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuSat Dascăleşti, Comuna PuieştiCAEN 4730
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI